Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Модератор: Paublo_Eskobar

xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от xsxboy »

Здравейте колеги.
Ползвам Filstar Premier Multi Feeder и да си кажа чесно съм меко казано влюбен в този фидер.
Искам да си купя втори фидер и малко се колебая дали да си взема отново Multi feedera и да си спестя 160лв или да си взема този Filstar Black Shadow. За жалост нямам възможноста да го видя на живо и да преценя сам до някаква степен, за това ще ми е интересно да събера мнения от хора виждали го на живо а защо не и от хора притежаващи го..

Благодаря.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Slavi_82 »

Колега аз вече имам 2 Black shadow медиум, като цяло съм много доволен.
Та какво да ти кажа по тънка бланка има, по ниско тегло, по малки водачи, дръжката е изцяло корк,
водачите и макародържача са SeaGuide, върховете са много тънки 2 мм , за разлика от мулти фидера и са
обозначени колко оз-а са и всички са карбонови.
Строя и е прогресивен, държи се много добре и при замятане и при вадене на риба,
огъва се доста и от малки и от големи риби :)
В комплекта на медиума върховете са 1, 1,5 и 2 оза като аз си купих допълнително и 2 върха по 3 оза :)
В хеви комплекта са 2,3 и 4 оза, като за сега 4-оза се очаква по натам да ти имат налични като резервни върхове.
В допълнение към всичко е и калъфа от меко кадифе в които всичко е подредено и си има своето място.

Та като цяло съм много доволен,по скъпи са но си заслужават всеки един лев :)
При мен беше по сложен избора за макара но и там се спрях на Shimano Sienna 4000 FE , заради качествата
на макарата и изчистената красива визия с което се придава на целия фидер :)
Та какво да ти кажа взимай смело , този филстар няма нищо общо с останалите пръчки на марката ,
хванеш ли го в ръце ще се убедиш в думите ми
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Gocev »

За мен цената е безумна.За около половината пари може да се вземе фидер със същите характеристики, като в комплекта има върхове от 0,5 унции нагоре.
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от fishingmania »

Съдейки по същия модел спининг, предполагам, че няма да сгрешиш ! Успех.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от kikk4o »

Хм....имам Sensas за доста по-малко пари!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от chirusa_bg »

Толкова пари за Филстар е безумие. В този ценови клас има качествени въдици на всички марки с традиции.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Gocev »

Колегата, отворил темата ме пита нещо на лични, но гледам, още не мога да пращам лични съобщения, та затова тука ще пиша.Колега, може да погледнеш ENERGOTEAM FINESSA CARP FEEDER.При дължина 360 тежи 190 грама/мерено/, три върха 0,5, 0,75 и 1 унции, акция 20-60 грама, тънка бланка, 11,7 мм при дръжката.Цена 125 лева.За по-малко пари може да видиш FORMAX SHADOW FEEDER, придължина 3.60, акцията е до 70 грама, тежи 230 грама, три върха 1, 1,5 и 2 унции.Интересен е за малко повече пари 180 лева formax competition sensitive feeder и той до 60 грама, малко по-тежък - 235 грама го дават, с 4 върха, започват от 0,5 унции.Това от сръбските и унгарските марки.Трабуко също имат разни модели на добри цени, но поради голямото предлагане трябва да си избереш сам, зависи какви риби се каниш да ловиш и къде.
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от xsxboy »

chirusa_bg написа:Толкова пари за Филстар е безумие. В този ценови клас има качествени въдици на всички марки с традиции.
Може ли пример колега?
Говорим за въдица с акция до 70-75гр, дължина 3.6м и тегло 159gr. Мен теглото много ме впечатлява.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от chirusa_bg »

А мен никак не ме впечатлява, когато говорим за фидер.
Единственото, което има значение за мен е как работи въдицата-
Как се натоварва при замятане
Как работи при вадене на риба

И понеже няма къде да се види всичко "на живо", а по съвети на съфорумци предимно се настъпват мотики, затова в последно време гледам клипчета и снимки на моделите, които съм харесал и така си избирам.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Gocev »

Колегата Баш Щукар ме попита нещо на лични, но понеже не мога да пиша съобщения, а и другия начин на връзка, който даде не става, понеже нямам ФЕЙСБУК, отговарям тук съобразно третия вариант на отговор и до колкото мога да му обясня. :lol:
Колега, купих си ЕНЕРГОТИЙМ-а от предния ми пост преди няколко дена и все още не съм го пробвал на вода.На клатене пръчката е сравнително бърза, гъне се някъде между втора и трета секция и бързо се успокоява.Преди да си я взема, гледах ето тези представяния, там се вижда как вадят шарани и как работят секциите - http://www.energofish.hu/news.php/Egy-u ... ER/1/1945/ и това - http://www.energofish.hu/news.php/Alomp ... al/1/1946/ .Не съм много вещ в строевете на пръчките, тези две представяния вероятно ще ти помогнат да прецениш дали това търсиш.Една бележка - първия водач е доста малък - Ф 8,7 мм, но е доста далеч от макародържача.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Slavi_82 »

Ей толкова глупости не бях чел скоро.
Абе пичове тва че гроздето Ви е високо не значи че е кисело :)
Тва че нямате пари да си купите филстар за 300 лв не го прави по лош от останалите :!:

Относно теглото на black shadow този път им е точно до грам.
Аз притежавам 3,90-тки и аз не вярвах че ще стъпят на 186 грама ами че даже и заспа на везната :)
Разни енерго тим и други марки дето ги внасят директно от китайските складове в Румъния даже няма да си
правя труда и да Ви отварям очите, от къде идват, колко струват и колко си отговарят на това което пише на тях.

Бих казал че за парите си които може да се вземе един black shadow с отстъпки от търговците цената е далеч
по поносима за този фидер, а именно съвършенно тънка и чувствителна бланка, бърз строй и отлична работа
с риби от всеки един калибър :)

Ае с здраве и към Чири : - Брат като докоснеш филстара тогава ще ми говориш за останалите реномирани марки
Прикачени файлове
Едно 11 кг сефте на фидера
Едно 11 кг сефте на фидера
26240785_1915299808498575_8676638553396965251_o.jpg (192.55 KiB) Преглеждано 4422 пъти
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Gocev »

Слави, не бъркай за гроздето, че не познаваш хората.Никой не е казал, че е лош, просто не си заслужава парите.За тези пари 240-280 лева, има доста по-добри фидери.За Енергото точно знам колко отговаря на това, което пише, защото го имам.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Slavi_82 »

Чакай малко ....... ти колко риболова имаш с Filstar black shadow че казваш кое си заслужава и кое не ???
Мога да ти кажа че 11 кг шаран на медиум фидер излезе за 20-25 мин, без да види голям зор фидера ,
и се държи много добре
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от Gocev »

Май грешно се четем.Колкото ти имаш на моите фидери,толкова и аз на Филстар-а.Здраве да е.Някой ден може да половим и да си пробваме пръчките. :fishing3:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си Filstar Black Shadow Feeder?

Мнение от chirusa_bg »

Яяя Станчо се появил и пак пише глупости на база на нулевия си опит с качествени такъми.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”