Страница 1 от 1

езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Пон Авг 27, 2007 12:31 pm
от Николай Неделков
Ами днес реших да отида на езерцето което е на 2-3 км от Перник.Бях там в 7:30 - 8:00.Мятам,малко захранка за шаран на SEZONI смесена със сладка царевица,намятах топките и след около 20 минути беше първия удар,добър шаран,около 3кг но само се видяхме за едно здрасти и скъса :cry: слагам нова плувка,кука и т.н. лека захранка,слагам царевица на куката и мятам и след около 10 минути пак клъвна,засичам,намотвам,аванса свири изкарах го до брега и вече тоя легна в кепа,точно 2 кг :D хвърлям пак и няма и 5 минути и пак удар,засичам докарах го до брега,взимам кепа и айде втори,ама не в живарника а във водата :cry: Последва ново захранване и реших да направя някоя друга снимка

Изображение



направих снимка и отидох да пикая :roll: веднага щом се върнах заметнах и със замятането удар,извадих го но тоя път по скромно 1,5 кг

Изображение


веднага замятам пак и отново удар,засичам,засвири аванса но отново се откачи и това беше последния удар който имах,общо взето кълве от към 8 (защото от тогава е позволен риболова) до 10-10:30


към 11:30 реших да сменя тактиката и сложих на торен и тогава поставих рекорд за най-малка уловена риба :lol: :lol: :lol:

Изображение

кубинка 4 см :evil:


в 12 събрах багажа,снимах рибките

Изображение

и си тръгнах.


Равносметката беше 2 шарана ( 2кг и 1,5 кг ) 2 откачени около 1,5кг и едно късане на едър рибок. Сега да дам инфо за езерцето.Не е много голямо,могат да ловят не повече от 15-20 човека на него,лови се предимно на плувка,1,5м е дълбочината. Има гол и люспест шаран от 1кг до 2,5 - 3кг.Има каракудки около 15см но са рядкост.Плаща се 5 лв на пръчка,като рибата която хванете не се връща във водоема.Можеш да вземеш до 3кг риба иначе после се плаща по 4лв на кило,каракудите не се плащат,но и почти ги няма :lol: езерото е част от комплекс "РИС" - езеро,мотел,ресторант и бар в средата на езерото.Риболова е позволен от 8 до 20:00

Публикувано на: Пон Авг 27, 2007 12:40 pm
от Dotuk
Отличен риболов , колега :) И от снимката изглежда много чисто и приятно местенце :) Би ли казал къде точно се намира или как да стигна дотам, идвайки от София ?

Публикувано на: Пон Авг 27, 2007 1:01 pm
от Николай Неделков
Dotuk написа:Отличен риболов , колега :) И от снимката изглежда много чисто и приятно местенце :) Би ли казал къде точно се намира или как да стигна дотам, идвайки от София ?

ими ще влезнете в Перник и ще тръгнете по пътя за Брезник предполагам сте минавали и като тръгнете по тоя път ще видите табела на която пише Ярджиловци на ляво,тръгвате на там и след 500м в дясно се пада мотела и езерото,а ако неможеш да се ориентираш просто спираш и питаш някой от къде да минеш за езерото в квартал "Радина чешма" , ще ти кажат,всички го знаят :wink:

Публикувано на: Вто Авг 28, 2007 12:16 am
от TRANSKI RIBAR
Tьам бях ходил преди 2 години точно когато го бяха пуснали излизаха доста шарани дребни каракудки и кубинки :)

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Чет Апр 29, 2010 4:28 pm
от valentinov 93
преди около 20 дни ходих там излязоха 2 шарана по килограм и половина

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Пет Апр 30, 2010 10:58 am
от magichko
а плаща ли се нещо ?

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Пет Апр 30, 2010 5:41 pm
от bkd
Браво Фидериста :smt038 :smt023 :smt023
Ама нещо не керизти снимките :smt102

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Съб Май 01, 2010 2:06 pm
от Ribko
Добър разказ ама нещо не видим снимките.. :smt102

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Съб Май 01, 2010 6:26 pm
от naskox7
Ribko написа:Добър разказ ама нещо не видим снимките.. :smt102
и аз..

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Съб Май 01, 2010 7:46 pm
от Бай Гого- Сиромаха
Излета е от :arrow: езеро "РИС" - Перник... от nikejo » 27 Авг 2007 12:31

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Съб Май 01, 2010 8:44 pm
от НИКИ ДОНЧЕВ
:lol: :lol: :lol:

Re: езеро "РИС" - Перник

Публикувано на: Нед Май 02, 2010 11:19 am
от ignatov78
:smt038 :smt023