Риболов Халкидики

Модератор: alekst

valeraki
новобранец
новобранец

Риболов Халкидики

Мнениеот valeraki » пон мар 25, 2019 5:53 pm

здравейте колеги,
в петък мисля да пътувам за Неа Муданя за уикенд-а. Някой знае ли какво в момента излиза и на каква стръв?

Риболов Халкидики

Реклама

Потребителски аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач

Re: Риболов Халкидики

Мнениеот smel1968 » пон мар 25, 2019 7:02 pm

Един път само съм ходил там-преди месец,и няма да повторя никога.Основно търсеха баракади,лаврак и ако мине някое леферче-на спининг.Странното е че точно там ще срещнеш поне 50-80 Българи,но надали някои ще напише и един ред тука.DUO 175 флаер основно ползват или Халука 145S -заложи на светли цветове,и трябва да си там преди разсъмване,иначе ще мяташ на алеята защото места няма.Заставаш на самия вход на пристанището-от двете страни може----където е най тясно,но хвърляш посока морето.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев

Потребителски аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър

Мнениеот G.Petkov » пон мар 25, 2019 9:44 pm

smel1968 написа: ...... ,иначе ще мяташ на алеята .......

В пристанището и по алеята веднъж ходих на разходка.

Та на едно място по алеята видях канал с отпадни води от Неа Муданя с характерния цвят,
И много тлъсти кефали плуваха в мътилката ! :wink:

Естествено, загубих интерес.

Потребителски аватар
icefire
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот icefire » вт мар 26, 2019 8:30 am

И много тлъсти кефали плуваха в мътилката ! :wink
То кефалът си е "мръсна" рибка :)

valeraki написа:здравейте колеги,
в петък мисля да пътувам за Неа Муданя за уикенд-а. Някой знае ли какво в момента излиза и на каква стръв?

Колега , несъм ходил там от миналата есен . Но често посещавам района.
Понеже съм " плувкар" ловя на мач , предимно вечер , нормален монтаж за мач или болонезе - подвижна плувка , светеща ампула- задължително .. Захранка морска на тубертини + печена галета и бял червей , на куката също бял червей, ако има някаква активност - стрелба бял червей. Също може , стар хляб + сардела + пясък , по желание може да добавиш захранка за кефал- сирене , рибни аромати , сладка захранка също работи .. на куката свинско или пилешко месо , режеш на малки ленти - не прекаляваш с голяма кука №10-12 е добре....
По-горе колегата споменава за спининг !!! аз лично не съм виждал да става голям риболов на спининг точно там в Мондания .. Но предполагам в момента гонят луцоси(баракуди) , леферът е рядко попадение в района , но го има ! виждал съм да хващат ... За спининг заставаш от към вълнолома , замяташ към морето или товарното пристанище ... също така и на така наречената " Алея" - канал който се влива във вътрешният пристан .. има голямо течение - по всяко време на годината ... Спинингът рано сутрин от 5-5.30 до 10 ч. най много и вечер от 17 до 20 ч .
Ако ловиш на плувка заставаш от към вътрешното пристанище с поглед към градчето , мястото на буксирните корабчета , има и един стар кораб , който плаче да бъде нарязан за скраб - ELIZABETH ... заставаш до него , не търсиш голями дистанции до 10 метра е добре..
Друг риболов , който всички местни колеги практикуват е на тежко , там работата е ясна - повод флор/карбон 40-70 см. вирбел с карабина , проходно олово 25-100-200 гр. , гумен или силиконов амортизатор ( да омекотява ударът на оловото на възелът към вирбела , вместо повод може да си вземеш полиангистро ... Стръв сардела , акробати , мамуни или каравидаки , по прицип на близо до пристанището има много добър риболовен магазин за всякаква стръв .. има и рибарски магазин от там си купи сардината (ако ползваш изобщо)!!! Ако има силен вятър кажи : майната му на риболова , не си струва :)

Мисля , че бях доста изчерпателен .. не че няма какво още да се каже .. ама за сега е т'ва!
Пожелавам късмет !!!! :rolleyes:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett

valeraki
новобранец
новобранец

Мнениеот valeraki » вт мар 26, 2019 9:39 am

Благодаря колеги , наистина много добра информация ми дадохте.Между другото съм взел едно апартаменче там за лятото, когато не съм там ще го преотдавам, ако някой не си е решил проблема с настаняването по време на риболов, може да ми се обади на 0896660000, естествено за колеги ще има отстъпка!!!

bantumi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот bantumi » пон апр 01, 2019 10:20 am

Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.
Вчера кълвеше,днеска не ще!

Реклама

Потребителски аватар
icefire
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот icefire » вт апр 02, 2019 7:37 pm

bantumi написа:Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.

Ами колегата писа ,че заминавал : " в петък" !!! не се знае дали се е върнал и дали ще желае да сподели инфо !!!
Когато се върнете пишете какво става по гръцко !? :)
Terry Pratchett

Потребителски аватар
icefire
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот icefire » вт апр 02, 2019 7:39 pm

icefire написа:
bantumi написа:Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.

Ами колегата писа ,че заминавал : " в петък" !!! не се знае дали се е върнал и дали ще желае да сподели инфо !!!
Когато се върнете пишете какво става по гръцко !? :)

Аз за сега ще се въздържам от мераците да пътувам , прогнозата за времето е гадна ... и с този вятър и дъжд ..
писнало ми е...
Terry Pratchett

bantumi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот bantumi » ср апр 03, 2019 5:45 pm

icefire написа: Аз за сега ще се въздържам от мераците да пътувам , прогнозата за времето е гадна ... и с този вятър и дъжд ..
писнало ми е...

Ние тръгваме във вторник вечерта - каквото стане! Времето го дават да се постабилизира...
Вчера кълвеше,днеска не ще!

Още от naRiba.com

Върни се в “Морски риболов в Гърция (от брега)”