Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
pl.novkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 4:00 pm

Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от pl.novkov »

Здравейте колеги. Преди един месец си купих двигател Парсън 5 к.с. 4т. Освен за тролинг исках от време на време да излизам и на глисаж - когато съм сам. Това го правих с лодката си /3 метрова с надуваем кил и твърдо дъно/ с двигател Меркури 5 к.с. 4т. Развивах някъде около 21-22 км.ч. С Парсъна не иска да излиза на глисаж. Като седна отпред и с удължител ляга хоризонтално но върви с 12 км.ч. максимум. След 2/3 подадена газ не вдига повече оборотите. Бях на обслужване на 10 мото часа и майстора ми каза, че китайските коне са такива. Предложи ми да сменя пропелера. Има ли някой същият проблем или знае решение различно от закупуването на по-мощен двигател?
sarmata69
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 3:10 pm

Re: Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от sarmata69 »

здравей колега
за мен най добрия вариант закупуване на двигател минимум 8кс с такъв двигател ще излизаш на глисаш и с двама души.това за което ти говориш се получава с 6кс и като изместиш тежеста напред
и при идеални условия без вълни и вятър. не е от това че двигателя е китаец просто конете са му малко
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от КАЯ »

Не може китайските коне да са като понита. Или двигателя нещо не е наред, или витлото /перката/ не отговаря на на условията на експлоатация.
pl.novkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 4:00 pm

Re: Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от pl.novkov »

Вчера смених витлото с такова за 2.6к.с. С по-малка стъпка е - 6. Ефекта беше 1.5 км. отгоре. Докарах я до 15км.ч. но глисаж - не !
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от bobo_33333 »

sarmata69 написа:здравей колега
за мен най добрия вариант закупуване на двигател минимум 8кс с такъв двигател ще излизаш на глисаш и с двама души.това за което ти говориш се получава с 6кс и като изместиш тежеста напред
и при идеални условия без вълни и вятър. не е от това че двигателя е китаец просто конете са му малко
Дай го този 8 к.с дето излиза с двама. да го вземам,освен ако не са по 60/65 кг :lol:
Има малка разлика дали са двама по 70кг или двама по 120кг,все едно сме трима :lol:
Тука един 9,9к.с ,като седна аз и забива моцуната и не къса
Аз там съм пораснал...
rasper
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 4:32 pm

Re: Въпрос за двигател Парсън 5к.с. 4 т.

Мнение от rasper »

В подобна дилема съм и аз.
Сам без нищо друго се излиза на глисаж (същите параметри лодка/двигател), скорост по GPS 17-18 км/час.
Но ми прави впечатление, че след около 50 % газ скороста почти не се променя (с двама). Мойто мнение, че са достигнати максималните обороти и двигателят не се товари повече. Изводът - трябва пропелер с по-голяма стъпка, повече натоварване, повече скорост.
Стандартно този двигател се продава с пропелер 3 - 7 1/2" x 7", но вече има и 3-7 4/5 x 8, който предполагам, че е стандартно за 6 кс.
Знам, че 5-та е слаб мотор, но поне да върви по-бързо. Проблемът ми е дали няма да се товари двигателят с по-големият пропелер и от там вероятност за счупване на нещо.

Моля колегите с подобен опит да споделят.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”