захранка с ракета

Модератор: sapuna

jordan_84
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:25 am

захранка с ракета

Мнение от jordan_84 »

Привет колеги искам да пробвам да си захранвам с царевица с ракета! Пръчката ми е баракуда теле карп 3.60 3.5либри! Каква ракета трябва да си взема има ли опасност за чупене на пръчката и каква дистанция горе долу може да се постигне за захранка! Благодаря предварително!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: захранка с ракета

Мнение от oneillbgm »

Привет. За целта по принцип има спод въдици с препоръчителна акция 4lb или 5lb. 1lb е 28гр върхова акция. Ракетите, пълни със захранката са от порядъка на 100гр до 200гр и повече.
Това са препоръки разбира се... Действай с каквото имаш под ръка, но използвай малките ракети размер S, като не надвишаваш 100гр (+20гр) ракетата със захранката. Иначе можеш да счупиш върха на пръчката си. А за хвърлянето не знам, стойката, похвата ти и тежестта... може да надхвърлиш 80м и повече. Поздрави.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
jordan_84
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:25 am

Re: захранка с ракета

Мнение от jordan_84 »

благодаря за мнението колега утре ще видя какви ракети има по нашите магазини за 1-во време ще пробвам с по малка ракета дано няма изненади с пръчката а относно дистанцията ми трябват около 50 метра!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: захранка с ракета

Мнение от oneillbgm »

50м, със сигурнос ги имаш. Погледни този видео урок като за начало. Загледай стойката и методиката при изхвърлянето...
https://www.youtube.com/watch?v=n-deRBKtAb8" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: захранка с ракета

Мнение от lfcpordim »

Има статии с техника на замятането точно с ракета, но според мен на теб ти трябва повече практика със замятането и ще свикнеш.Ако вземеш прекалено голяма ракета за пръчката която имаш ,не е проблем просто да не я пълниш до горе, иначе се получават зверски счупвания :D
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: захранка с ракета

Мнение от delio-haidutin »

jordan_84 написа:благодаря за мнението колега утре ще видя какви ракети има по нашите магазини за 1-во време ще пробвам с по малка ракета дано няма изненади с пръчката а относно дистанцията ми трябват около 50 метра!
за 50 м ,не би трябвало да имаш проблем ,по-плавно ще замяташ.но ако решиш системно всеки излет да захранваш така ,не е лошо да си вземеш една въдица със акция около 300 гр,и същевременно да я използваш и за риболов.има такива китайчета по 30 --на лв.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: захранка с ракета

Мнение от rado25 »

delio-haidutin написа:,не е лошо да си вземеш една въдица със акция около 300 гр,и същевременно да я използваш и за риболов.има такива китайчета по 30 --на лв.
С тези китайчета от по 30 лв. в един момент ще се окаже, че това е горе-долу максимума който може да постигне като дистанция.
Моя съвет е въдицата която я има да си я ползва за риболов, а за захранване да си вземе един Diamant ALB CARP 5LB 3.60. Ако цената за нов, му се вижда скъпа, да потърси втора употреба. Това е сопа която и с големия спомб не мога да счупя ( е не съм се и старал де), като в същото време 100 м. са си напълно достижими. С 3.5 lbs никога не съм хранил, няма и да храня. За мен това е несериозно, малки ракети, на половина пълни или наполовина празни, дрън, дрън. Как се мята половин кофа захранка с по 20-30 зърна в ракетата. То като ще е тъй, по добре малки PVA торбички и с прашката...
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: захранка с ракета

Мнение от delio-haidutin »

rado25 написа:
delio-haidutin написа:,не е лошо да си вземеш една въдица със акция около 300 гр,и същевременно да я използваш и за риболов.има такива китайчета по 30 --на лв.
С тези китайчета от по 30 лв. в един момент ще се окаже, че това е горе-долу максимума който може да постигне като дистанция.
Моя съвет е въдицата която я има да си я ползва за риболов, а за захранване да си вземе един Diamant ALB CARP 5LB 3.60. Ако цената за нов, му се вижда скъпа, да потърси втора употреба. Това е сопа която и с големия спомб не мога да счупя ( е не съм се и старал де), като в същото време 100 м. са си напълно достижими. С 3.5 lbs никога не съм хранил, няма и да храня. За мен това е несериозно, малки ракети, на половина пълни или наполовина празни, дрън, дрън. Как се мята половин кофа захранка с по 20-30 зърна в ракетата. То като ще е тъй, по добре малки PVA торбички и с прашката...
а от къде си сигурен че 50 м е максимума :roll: :lol: :lol: :lol: 3,60 -300 гр ,акция,с 0,35 и голяма ракета,около 100 .е не ги надвишавам,но там съм -90 +,и с пригодена зимна ръкавица с отрязани пръсти,че иначе майката си :ANAL: .а големия спомб ,събира по-малко от тази ракета,обаче прибирането му е по-лесно.а бе каквото ще да е ,си е хамалогия да измяташ половин кофа (бака от боя).
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
plamen_vr999
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 8:30 pm

Re: захранка с ракета

Мнение от plamen_vr999 »

Земи си Diamant alb 5lb 3,60 . Има ги на две и на три части . По-добре на две части. Земи Спомб . Забрави за ракетите .За голяма дистанция и макарата е важна. Успех :D
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: захранка с ракета

Мнение от delio-haidutin »

plamen_vr999 написа:Земи си Diamant alb 5lb 3,60 . Има ги на две и на три части . По-добре на две части. Земи Спомб . Забрави за ракетите .За голяма дистанция и макарата е важна. Успех :D
то хубаво ,всеки вика вземи ,вземи , вземи ,ами подарете му нещо ,че да вземе :drinkers: .на тефтер дават ли някъде :lol: .а и този диамант ,дали му вярвате че е на 100 % карбон :shock: ,или си е китайче като всички останали.че като го гледам ,по визия прилича на моята.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
jordan_84
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:25 am

Re: захранка с ракета

Мнение от jordan_84 »

Колеги взех си средна ракета! Сега я тествам на Жребеца постигнах желаната дистанция от 50-60 метра с най обикновен телескоп на 3.30! Засега ще е така търся си Диамант на 3.60 някой колега ако има излишен да пише, Благодаря на колегите за изчерпателната информация! Поздрави и наслука!
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: захранка с ракета

Мнение от rado25 »

delio-haidutin написа: а от къде си сигурен че 50 м е максимума :roll: :lol: :lol: :lol: 3,60 -300 гр ,акция,с 0,35 и голяма ракета,около 100 .е не ги надвишавам,но там съм -90 +,и с пригодена зимна ръкавица с отрязани пръсти,че иначе майката си :ANAL: .а големия спомб ,събира по-малко от тази ракета,обаче прибирането му е по-лесно.а бе каквото ще да е ,си е хамалогия да измяташ половин кофа (бака от боя).
Колега, не те познавам и не искам да водя безсмислени спорове с непознати, обаче имам огромното желание да видя този невероятен телескоп на 3.6 с 300 гр. акция от 30лв дето мята на 100 м голяма ракета с 0.35 и то без плетен или дебел монофилен шоклидер.
delio-haidutin написа: .а и този диамант ,дали му вярвате че е на 100 % карбон :shock: ,или си е китайче като всички останали.че като го гледам ,по визия прилича на моята.
Да ли е китайче или не няма никакво значение, същото важи и за процента карбон в него. Важното е че аз който не се смятам за хвърляч, с 140 гр. грипа (нямах по голяма тежест), 0.28 или 0.30 (не помня точно колко беше) на макарата и плетен шок постигам 135-140 м измерени. Другото което е, убеден съм че няма телескоп за 30-40 лв който да успее да покрие или поне да се доближи да дистанцията която постига въпросния спод
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: захранка с ракета

Мнение от delio-haidutin »

колега ,чакай малко,кой е казал че е телескоп :shock: от рибоко, Globe Water Force,на 3 части ,само съм се объркал с акцията ,и е до 250 гр,не е кой знае каква хвалба ,но за 35 лв не е и "куц 'кон"".колегата да си прецени ,колко пари има в излишак ,дали му трябват тези метри и т.н. ти си си я харесал тая въдица ,а аз му показвам компромисен вариант за нещо средно и за по-малко пари.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: захранка с ракета

Мнение от rado25 »

delio-haidutin написа:колега ,чакай малко,кой е казал че е телескоп :shock:
Ами никой :oops: какво да ти кажа.. асоциация. Автора на темата пише че ще захранва с телескоп, после ти му предлагаш въдица за 30лв и веднага в главата ми изплува ето такова нещо на пример http://orca-bg.com/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D ... B8-100-300" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: захранка с ракета

Мнение от hshopov »

Диаманта също е китайче,но си заслужава всеки,един лев! Аз също си направих асоциация с телескоп и имайки предвид,че телескопа независимо от акцията най вероятно ще е параболик,лично аз не бих се наел да храня с такъв на повече от 50 метра защото при дистанция нищо чудно да започне да сее! Щом колегата търси малки дистанции и ги постига,доволно с телескопа си...добре,но не е лошо да имаш спомб ако се наложи да мяташ навътре!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”