Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

garfield_90
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот garfield_90 » пет май 05, 2017 8:40 am

Здравейте колеги,
Наскоро разбрах, че има една платена локва до село Елхово по р.Тунжда.Ако може някой да даде инфо за водоема- какъв калибър риба излиза, на какво се лови и като цяло каква риба има. Също и условията за риболов там.Намерих тяхна страница и изисквания, но не знам до колко са актуални.
Благодаря много.
http://melnicata.bg/

Реклама

dino2
новобранец
новобранец

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнениеот dino2 » пет май 05, 2017 10:44 am

Един познат често ходеше там за шаран.Имало риби и било спокойно.Той лови основно на плувка.

Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Korekom » нед май 07, 2017 4:53 pm

От миналото лято ходя там. Доволен съм от риболова, особено миналото лято -вадих риба на всеки 15 мин. Предимно ловя на фидер с кошничка или метод фидер но си правих няколко пъти кефа и на мач и извадих сомче между 2 и 3кг на мача.
Условията: 2 въдици са 8лв такса, за 3-та може да се доплати още 5лв. Без нощен риболов. Работно време 08:00-18:00ч но съм стоял и до 19:30ч направо не ми се пробираха въдиците когато активно кълве.
Зарибил е шарани от 1+ до 8-9кг, амури но не съм хващал и не знам какъв калибър, сомове имал и над 10кг, каракуди влизат от реката и бая пораснали над 1кг всичките. За бяла риба пробвах на спининг били 2-3кг но нямам слука.
Разрешава да се взима риба за консумация до 3кг като шарана беше 7лв/кг, бяла риба и сом 10лв/кг.
За тази година имам 2 посещения: на 1-вото 2 шарана извадени 5 изтървани (2 пъти налапа сом и с медиум фидера дотам), на второто само 2 шарана но рибата се бие сега в папура и май не й е много до кълване.
Ето 1 клип от миналото лято за представа за водоема:

garfield_90
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот garfield_90 » нед май 07, 2017 6:46 pm

Благодаря колега ! А на какво взима царевичка, топчета, торен или на всико?

Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Korekom » пон май 08, 2017 6:51 am

Всеки път е различно. Пробвал съм със сладка царевица от консерва, кисната моя рецепта и купешка за стръв в бурканчета на косъм.
С протеинови топчета е голяма играчка да нацелиш аромат/дип но пак се хваща. Тази година за сефте пробвам на пелети Мадикс от тия евтините и пак се хваща. На земен червей също имам успехи но не повече от 1-2 удъра на тях на ден.

Върни се в “Къде и какво кълве в момента.”