Риболов около Офринио

mishev73
новобранец
новобранец

Риболов около Офринио

Мнениеот mishev73 » ср окт 11, 2017 10:18 am

Здравейте колеги ! Позволявам си да отворя нова тема, тъй като често ловя в Офринио и района. Не видях друга такава тема, а и бих се радвал, ако колеги споделят опит, впечатления, преживявания, снимки и новини!

Риболов около Офринио

Реклама

mishev73
новобранец
новобранец

Re: Риболов около Офринио

Мнениеот mishev73 » пон окт 16, 2017 10:42 am

Явно никой не желае да сподели и ще трябва да започна аз.
Последният ми излет, макар и с лодка бе отпреди две седмици, в района около мидените ферми. Гърците бръмчат постоянно и влачат воблери на дълбочина 5-6 метра, като виждам, че хващат по някоя риба но не видях с какви примамки.
Иначе има шанс да се хване, сафрид и по някоя скумрия на чепаре. Понякога тунакита на воблер.
От брега - колеги много, особено сутрин, но резултата май рядко е добър. В пристана при вливането на Струма липсва кефалът, който в предходни раздвижваше сериозно водата...
Като цяло - риболовът е до ден...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот sa_sko » вт окт 17, 2017 7:46 pm

Благодаря много на колегата дал информация . Аз следях с интерес темата защото се двоумях на къде да поема , ако ходя до там ще драсна какъв е резултата.

andreysHar
новобранец
новобранец

Риболов около Офринио

Мнениеот andreysHar » пон май 28, 2018 7:48 am

колеги
споделете добри места за риболов на фидер около София

radoadvokat
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот radoadvokat » вт май 29, 2018 6:48 am

andreysHar написа:колеги
споделете добри места за риболов на фидер около София

Солун

KOSIO669
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот KOSIO669 » ср юли 25, 2018 9:08 am

Привет колеги, някакво раздвижване в района има ли? Благодаря предварително.

Реклама

gogibo
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот gogibo » чет юли 26, 2018 11:45 am

В неделя тръгвам за Офринио с караваната.В тая горещина може да се хване добра ципура от брега на няколко места /все пак Офринио е почти 18 км населено покрай брега/.
Риболова е преди зазоряване на монодоли или фарао.Има ги в магазина на Димитрис-в началото на курорта.
Местата,които знам са: /откъм устието на Струма/

източно и северно от фара при старото пристанище.Местото е добро и за спининг.Ходи се 5-60 м пеша от колата.
в района на картинг пистата.
плажа срещу първия вход за Офринио от главния път и оттам на изток.
при втория вход,се стига до една стара лодка на тревата/била е бяло и червено боядисана/.Има чешма на 50-тина м. Това место около 300-400м е много добро.Нощем е пълно с гръцки рибари.
пристанището го пропускам-местните се мръщят.На ТИР паркинга става за спининг във всички посоки от скалите.
спинингисти съм виждал в района на бетоновия възел и при устието на рекичката от минералните бани,но там не съм хвърлял.

KOSIO669
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот KOSIO669 » чет юли 26, 2018 12:13 pm

Благодаря за отговора, аз проблеми с местните не съм имал на пристанището(обикновенно там упорствам)но освен някой заблуден морски кефал друга риба не съм ловил. Мисля и по реката да ги мъча нагоре.

Потребителски аватар
pojara28
фен клуб-скобар

Мнениеот pojara28 » чет авг 16, 2018 7:32 pm

gogibo написа:В неделя тръгвам за Офринио с караваната.В тая горещина може да се хване добра ципура от брега на няколко места /все пак Офринио е почти 18 км населено покрай брега/.
Риболова е преди зазоряване на монодоли или фарао.Има ги в магазина на Димитрис-в началото на курорта.
Местата,които знам са: /откъм устието на Струма/

източно и северно от фара при старото пристанище.Местото е добро и за спининг.Ходи се 5-60 м пеша от колата.
в района на картинг пистата.
плажа срещу първия вход за Офринио от главния път и оттам на изток.
при втория вход,се стига до една стара лодка на тревата/била е бяло и червено боядисана/.Има чешма на 50-тина м. Това место около 300-400м е много добро.Нощем е пълно с гръцки рибари.
пристанището го пропускам-местните се мръщят.На ТИР паркинга става за спининг във всички посоки от скалите.
спинингисти съм виждал в района на бетоновия възел и при устието на рекичката от минералните бани,но там не съм хвърлял.

Отивам и аз там и искам по точно инфо за това какъв изобщо вид риболов да практикувам на плувка на дъно на каква стръв и тн и ако може тея места в координатиче за първи път съм там
скобара е риба проклета
Изображение

gogibo
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот gogibo » пет авг 17, 2018 7:13 am

Нощес се прибрах от там.Риболов–никакъв за 20 дни проби на различни места с различна стръв.Гмурках се с екипировка да оглеждам кво става в морето.Водата–много топла и рибата е много навътре.Само на старото пристанище се хващаха кефалчета на плувка/малко над педя/ на акровати.

Потребителски аватар
pojara28
фен клуб-скобар

Мнениеот pojara28 » чет авг 23, 2018 8:22 pm

е не мога да повярвам че няма мормура или сарпа някъде :fishing5: около вливането лие този стар кей
скобара е риба проклета
Изображение

Реклама

Муцков
новобранец
новобранец

Мнениеот Муцков » пон авг 27, 2018 9:11 am

25-26 август - никаква активност на риба, никакви признаци за наличие на хищник. Единствено дребни зарганчета на бомбарда по 15-тина броя сутрин за час и двапъти по толко откачени.

Още от naRiba.com

Върни се в “Морски риболов в Гърция (от брега)”