Страница 1 от 2

Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 4:26 pm
от Hobby
Привет! Днес си заприходих една ролка Match Sinking Pro на ForMax. Не съм ползвал техни влакна до сега. Влакното е евтино, изглежда относително здраво ( и на възел), твърдичко и безпаметно. Някой има ли впечатления как се държи на вода - потъване, износване и прочие ?
Изображение

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 5:19 pm
от vanov
Ами само по надписа sinking мога да ти кажа , че е потъващо. Нищо друго.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 5:23 pm
от haga
Бързо старее.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 6:32 pm
от butnik
[quote="haga"]Бързо старее.[/q Относно влакното,за тия пари си е добро.Ако ловиш често с мач,може да се наложи да го смениш два пъти за сезон ,което си е закономерно,при натоварванията, които понасят тези влакна.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 7:36 pm
от Hobby
Благодаря момчета!

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Чет Апр 30, 2009 10:07 pm
от haga
Бутник , кажи ти като спец по английски, колко точно риболова ?Замърсената с химия вода също оказва влияние.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Пет Май 01, 2009 5:17 am
от butnik
haga написа:Бутник , кажи ти като спец по английски, колко точно риболова ?Замърсената с химия вода също оказва влияние.
На този въпрос нямам отговор,много е сложен за мен.И правиш завой в грешна посока,момчето иска съвет за влакно.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Пет Май 01, 2009 9:01 am
от haga
Момчето не иска съвет,той го е купил и пита за преки впечатления.[quote]Някой има ли впечатления как се държи на вода - потъване, износване и прочие ?[/quote] :wink:

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Пет Май 01, 2009 1:03 pm
от butnik
Защо не му отговори тогава ти,щом знаеш,че старее бързо,би следвало да си го използвал.Иначе няма как да го знаеш :wink:

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Пет Май 01, 2009 5:34 pm
от haga
Ползвал съм влакното ,но не съм доволен.Сега ползвам BROWNING Black magic match ,COLMIC Former,LASER Match и TUBERTINI Feeder.От тях определено съм доволен за сега.Но при покупка винаги ги проверявам на опън (мой тест).

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Съб Май 02, 2009 11:13 am
от haga
Ти допълни отговора ми.Благодаря ти,не желая да ставам досаден с многото обяснения, като някои колеги тук във форума.Предпочитам да съм кратък,но ясен. :smt023

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Сря Май 06, 2009 5:29 am
от butnik
Хага,аз съм досаден с много обяснения и ще ти кажа recto,ти познаваш ли коя корда е потъваща или не.На Колмик потъващата корда е RACE,тъмно зелена на цвят,а формера е с червеникав цвят и като писа колегата по-горе :oops: е за всякакъв друг риболов освен за мач или както го наричат още -английски риболов.Ако съм в грешка нека чичо Веско ме поправи,но толкова мога да чета на италиански.Никъде не пише на Формера потъващо.Темата избяга от релсите,но се надявам,че с всяко отклонение сте научили и нещо ново ,а именно, че Формера не е потъващо влакно,но за боло е идеално.Един съвет-сменяйте влакната на шпулите ,които най-много използвате всеки сезон,а не пълнете с мнения темата -как да си запазим влакната.10лв. ли е цената да изгубиш трофейна риба,аз не бих рискувал.Даже при чест риболов с мач два пъти на сезон подменяйте!Аз си падам по-дългия секс и кратките обяснения! :D :D

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Сря Май 06, 2009 8:45 am
от haga
Бутник правилно пишеш: COLMIC Former и TUBERTINI Feeder не са sinking (потъващи). :smt023 Но погоре съм написал: (Сега ползвам BROWNING Black magic match ,COLMIC Former,LASER Match и TUBERTINI Feeder.От тях определено съм доволен за сега.) Никъде не споменавам,че това са потъващи влакна. Аз ги ползвам и не съм имал проблеми. :D Въпросът на колегата беше:( Влакно Match Sinking на ForMax.Впечатления? ) и аз отговарям с моето лично впечатление.Има голяма разлика от впечатление и мнение.Помисли. :wink:

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Сря Май 06, 2009 11:36 am
от butnik
Съгласен съм ,но говорим само за потъващи, и може да се заблудят колеги.За това беше и намека,Тубертини-Афонданте-в превод потъващо е добро влакно за мач,ако не ме лъже паметта е на 350м и с почистваща кърпа в него след риболов.Фидер влакната съ
о са потъващи,ловил съм и стакива и си потъват както си му е ред.Но ако някой чака сами да си потънат,ами да чака,но да се носи и слънчоглед,да не скучае докато потъне само.

Re: Влакно Match Sinking Pro на ForMax. Впечатления?

Публикувано на: Сря Май 06, 2009 2:29 pm
от Hobby
Ей, човек да не попита нещо и ще се избием, начи! Ееех, де да бех модератор ... :axe: :lol:
Личните впечатления беше това, което ме интересуваше. Благодаря на всички(?) дето ми отговориха на въпроса. Благодаря и, че ме вкарахте и в графата "момчета". Призьора печели бира! Не запомних кой беше, така, че съм на разположение.
Радвам се, обаче, че излезе и доста интересна информация за влакната по принцип. Ако се продължава, обаче, с напрежението, моля да се заключи темата. Не искам в моиите теми да има зор и яд.