Страница 1 от 3

Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 7:51 pm
от lubomirvasilev_1987
Здравейте колеги!!!
Миналата година попаднах на два твлескопа които се превърнаха в идеалните ми спинингови пръти.Водят се carp серия с стабилен плътен връх.Масивни стабилни водачи перфецтна ръкохватка издръжливи на тежест супер чувствителни.Водят ги,че са 85 % карбон сплав с още нещо тествах ги с различните ми видове примамки (cranc,jerk bait,shad rap,xrap,jig wobbler,jig spinner,силоконови примамки,spinner bait,клатушки,въртящи се блесни и други видове примамки) които бяха в ражличен грамаж.Издържаха много тестове от мен тъй като ми беше съмнителна цената им беше 8 лв. размерите им са 2,10 и 2,70 и ми пречупиха представите за скъпи въдици според мен биха се преборили и с 10 килограмов екземпляр.
Акцията им е от 100 до 300 грама в тъмното върхът им флорисцира в оранжев цвят.Имат и предупредителен стикер които показва да не се използват в гръмотевична бурия както да нямат близост с електричество.Това много ме притеснява.най-скъпото нещо на което заложих са макарите Focus - black velvet.хубавото е че се замята перфектно и не изморяват ръцете.

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 8:30 pm
от eroucma
Стига е мъжки ти сериозно ли? :rolleyes: малко ( да не кажа невъзможно) ми е трудно да повярвам че пръчка за 8 кинта може да има в нея карбон. А още по невероятно звучи с тея тояги с акция 100 грама да усещаш примамката как се води, а най ми е интересно как са ги направили хем да са леки и " да не изморяват ръцете" хем и да имат акция 300 грама, че и 8 кинта да струват. Я обади марка и модел и дай некоя снимка ми "възбуди" интереса :lol:

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 9:12 pm
от INCUBUS
Има някаква грешка в първоначалния пост на колегата -няма телескоп,който да може да се доближи до два задника /яце широчки/поне до идеалния спинингов прът,колкото и относително да е това определение .Отделно това 8 лева :?: Ам теста на изфъргане до 300 :?: Тц-Тц ,нема да плямпам повече,аз само от около две вече години се мъча да се пробвам от време на време като спининг-аджамия,ама така поднесените знания са недостъпни за мен-не мога някак си да ги осмисля :(

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 9:15 pm
от mandy73
:shock: :shock: :shock:

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 9:29 pm
от lubomirvasilev_1987
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... Great-Carp


ЕТО ВИ Я СЕРИЯТА КОЛЕГИ
ДАЖЕ И ТУК Я ИМА


http://www.bulit2000.com/?type=1&cat=36

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 9:49 pm
от RAAZIEL
'Ko ма напрай ти бе :!: на туй нещо спининг ли му викаш.Това дърво не бих го докоснал :lol: :lol: :lol:

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 10:02 pm
от lubomirvasilev_1987
Не се обиждам,че ползвам тази въдица!!!
Много късмет ми донесе това безрибно лято и много съм довоен докат някой около мен гледаха празните си живарници аз се прибирах с по около 10 прилични по размер костура и по някоя щука по изклучение нямам рекордни улови но малкото ме прави щастлив.
Едно време вашите бащи и деди да не би са имали "Шимано" или "Шекспир" или каквато и да е префърцунена скъпотия която като счупиш и си изяждаш ноктите от яд.Защото чара е именно в обикновените неща.Поуката е,че тъкъмите не правят успешния излет.

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 10:07 pm
от silurus glanis
Колега тия шаранджийски телескопи нямат
нищо общо със спиннинговите въдици и ако на това казваш идеален спиннинг
искам да те видя като пипнеш един истински спининг без да изброявам марки
Наслука.

п.п. Дане ги ползваш вместо гири.

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 10:41 pm
от fedoracore
лови си колега и да не ти пука .
на времето началото на (90-те) с делфинката ги спуквах по Дунава.
а за прьта ,които имах тогава ,ще го запазя в таина .

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 10:43 pm
от Мунчо
Изображение

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 11:02 pm
от tachev
Прав е Колегата ! Важното е да се лови , пък ако ще и с кол за домати да е :drinkers: И в тоя ред на мисли , ще взема да си взема и аз един такъв , че скоро си взех от Сашо едни Ареа Мен Кранк и ми тряаа нещо лайт да си ги меткам :mrgreen:

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 11:17 pm
от Павел Иванов
Е тва вече нема как да стане ! Айриа Мен надхвърлят почти три пъти тестовият диапазон на идеалната спинарка ако не забелезваш :idea: Щи я разпарчетосат още на първото фърляне и язък за убавия такъм :?

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 11:22 pm
от tachev
Павел Иванов написа:Е тва вече нема как да стане ! Айриа Мен надхвърлят почти три пъти тестовият диапазон на идеалната спинарка ако не забелезваш :idea: Щи я разпарчетосат още на първото фърляне и язък за убавия такъм :?
С тънко осем - жилно японско може и да стане работата :mrgreen: , че ако сложа някое грубо 15 лб ще вземем наистина да я трошим !!!

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 11:27 pm
от Павел Иванов
Ще ама ако фърляш Чакала от ръка щот инак как и да я магериш се си и видел смеката ако не на първото то най-късно на третото фърляне .

Re: Идеална спинингова въдица !!!

Публикувано на: Вто Мар 13, 2012 11:31 pm
от tachev
Е да де ама аз не разкрих изцяло монтажа , на 45 сантиметра преди Чакала ще има хранилка (фидер 150 грама със захранка) и на още толкова бомбарда ! Но тук ще трябва и Биг пит макара някое Шиманце ;) и работата ще заспи , а и така ще групирам цели пасажи от кефал по следите на захранката ;) и ще си меткам само на едно и също място без да се местя ;) !