Дава ли резултат метод фидер за платика?

Модератор: Paublo_Eskobar

bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от bono2 »

колеги аз пък давам точка за метода
- в неделя бях на яз.огоста - на случаен риболов
с метод за шаран с 4-5 см. поводи на двете кукички отпред и отзад на хранилката - захранка с добавка скопекс и пуканки с чесън /бяха ми останали от преди-пък и нямах друго/ станах майстора на риболова - ха ха ха - направо хвърлям вадя - другите само циклични малки платички аз под половинка на риба не паднах
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от С.Върбанов »

Метод с 2 куки :shock:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от bono2 »

ми така ми стоеше от преди и не съм я променял понеже всичко стана инцидентно и ме мързеше да преправям
бях я направил - от предишен риболов понеже експерементирах със стъвта/едната кука в захранката тази след метода и една точно над метода с повдигач, като вирбела е директно на лидера и съчма за ограничение да не ходи на горе пък и се самозасича/. Поводите са по 4-5 см. така че за оплитане не може да се говори - просто пробвах различна стръв и за това го направих пък и като е пуканка и се постави в хранилката се разкапва така че...така съм решил
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от bono2 »

ааа забравих да спомена, че размера на метода/методите/ ми е по-голям от тези които се продават поне в софия по магазининте и така също има и една тръбичка която излиза на около 4 см от него т.е няма как да стане оплитане ---- макар че имам и още по-голям но него не съм го използвал - не се сещам за фирмата/трябва да погледна отдолу/ от англия го взех - само да подчертая че на прозрачните какъвто е и той имам много по голям успех отколкото на тия с някакъв цвят.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от butnik »

Я снимай монтажа с две куки,че ми е любопитно.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от chirusa_bg »

Като 1/2 пружина с 4 куки бе Ице :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от bono2 »

butnik - ще пробвам - пък после да чуем мнения
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от bono2 »

chirusa_bg - големи разбирачи няма що
dhd58
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 2:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от dhd58 »

Колега, преди 20-на дни на Цонево хванах платика 1.5 кг и 4-5 по 500-700 грамана фидер с кука № 10 с дължина на повода на куката около 70 см. от фидер хранилката. С по къси поводи не съм пробвал. Стръв - бял и торен червей х 1 бр.
Обмяна на опит и информация за риболов.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от delio-haidutin »

С.Върбанов написа:Метод с 2 куки :shock:

добре бе ,Върбанов ,направо ме изомявате ,защо човек да не си направи своя интерпретация и да си я реализира???????някакви вселенски канони ли има ,че метод -хранилка ,да е с една кука :shock: :lol: :lol: ,под хранилката(подвижна) монтирва една кука ,на косъм ,и над нея ,на 40-50 см ,още една .а че съм виждал колеги под и над ,общо с 4-5 куки,това пак ли не се води "фидер"(да не го обсъждаме според правилата),и на всяка имаше по червеноперка :idea: :lol: .все трябва да се водим по някакви англо-френски-марсиански правила ли?ами нямало е навремето интернет ,че да се снима бая ти ганя ,със шишето от лимонада,и да ти извади де сом ,де шаран ,със куки от топлийки,и влакно от тривка,пък после ,големите 'европейци " да им станат очите на палачинки :shock:
пий си питието и остави хората ,както им отърва така да ловят :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
larybalky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 6:08 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от larybalky »

Абе става си и на самата хранилка на пластмасата да се върже втора кука ама много гелета има така.Ако не се забият и 2 те куки в хранилката така красиво се оплитат та да ти е кеф да си чакаш.
Мераклия
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от С.Върбанов »

delio-haidutin написа:
С.Върбанов написа:Метод с 2 куки :shock:

добре бе ,Върбанов ,направо ме изомявате ,защо човек да не си направи своя интерпретация и да си я реализира???????някакви вселенски канони ли има ,че метод -хранилка ,да е с една кука :shock: :lol: :lol: ,под хранилката(подвижна) монтирва една кука ,на косъм ,и над нея ,на 40-50 см ,още една .а че съм виждал колеги под и над ,общо с 4-5 куки,това пак ли не се води "фидер"(да не го обсъждаме според правилата),и на всяка имаше по червеноперка :idea: :lol: .все трябва да се водим по някакви англо-френски-марсиански правила ли?ами нямало е навремето интернет ,че да се снима бая ти ганя ,със шишето от лимонада,и да ти извади де сом ,де шаран ,със куки от топлийки,и влакно от тривка,пък после ,големите 'европейци " да им станат очите на палачинки :shock:
пий си питието и остави хората ,както им отърва така да ловят :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Не мислех изобщо да ти отговарям , но щом държиш ще го направя !

1. Оплитанията / късанията / гелетата

2. Ловиш за кеф , а не да изхранваш родата !

3. Метод фидер е общо понятие ! Уточни за кой метод точно говориш ! Това , което казваш при флат метода е тотално не приложимо !

4. И защото знам , че говориш за пружината то тя не е фидер прийом по принцип и не я визирай нея - тя си е чисто шаранджийска и толупчийска идиотщина използвана от месарите до ден днешен с по 4 , 6 , 8 и повече куки , като другото и име с което е известна е капан :rolleyes: :idea:

5. Говорим за риболов от 21 век , а не от края на 18 :idea:

6. Никога не съм казвал на някой да не лови по даден начин - да лови както си иска стига да е законно :idea:

7. И за тези които не са чели закона и не знаят - повече от 2 куки на въдица са забранени :idea:

п.п. Ако не си разбрал нещо казвай :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от максимов96 »

Става и още как.Вуйчо ми изкара 2 кила и половина платика,с къс повод на земен червей и 10-ка кука.Т'ва му е рекорда на фидер.
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от SBANKOV »

От цялата тема разбарах че много хора не правят разлика между инлайн хранилка и флат, както и никой не се замисля кой метод на риболов как работи и кой по удачен за конкретния вид риба и най вече начина и на хранене и дъното което предпочита да обитава.

Никой не може да ме убеди че един инлайн или флат с къс повод е по добра идея от кошница която изсипва храната и куката остава близо до нея, още повече за платика която принципно взема малко по вертикално и дългия повод е предимство. Или поне така си мисля де.
Аре марш да връзвате прожините :rolleyes:
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Дава ли резултат метод фидер за платика?

Мнение от delio-haidutin »

С.Върбанов написа:1. Оплитанията / късанията / гелетата
зависи какъв е терена и как ти е построен монтажа
С.Върбанов написа:2. Ловиш за кеф , а не да изхранваш родата !
не всички ги слагай под един знаменател :!: :idea: ,челенасочено за боклучаци не ходя.
С.Върбанов написа:4. И защото знам , че говориш за пружината то тя не е фидер прийом по принцип и не я визирай нея - тя си е чисто шаранджийска и толупчийска идиотщина използвана от месарите до ден днешен с по 4 , 6 , 8 и повече куки , като другото и име с което е известна е капан
не е типичната пружина,телта не е навита на спирала,а са със дъговидна форма по дължина.имам и реплики ,на марковите ,но с тях един два пъти съм ловил без резултат.
а по-нагоре ако прочетеш ,ще видиш че говоря ,за втора кука доста над хранилката :idea: ,и изобшо не става въпрос за 2 куки със стериопорче ,боцнати във манджата.
С.Върбанов написа:п.п. Ако не си разбрал нещо казвай
може би е редно ,да се обясни ,на тези които повече ловят на фидер,за какво и при какви обстоятелства се използват различните видове хранилки. :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”