Тактика при риболова с фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Тактика при риболова с фидер

Мнение от CAVERN »

Отварям тази тема с цел тя да се превърне в дълбок кладенец в и от който всеки да налива и черпи знания и опит относно тактиката за риболов с фидер.
Нещо такова:
-ползвам фидер за да ловкам с него докато чакам и на щеката.......
-ползвам 9 макари и 3 фидера когато в платен гьол целенасочено търся..........
-когато съм на река търся нам кво течение, щото........
-като търся платики, монтажа е......
Понеже има доста теми за пръчки, макари, куки, - нека дискусиите за тях си останат там, моля!
Поздрави!
tetko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 11:16 am
Местоположение: Карлово

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от tetko »

...
Последно промяна от tetko на Чет Фев 26, 2009 10:28 am, променено общо 1 път.
За един ден на риба , Господ два дена дава !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от Бачо Илия »

:wink:
Последно промяна от Бачо Илия на Пон Юни 08, 2009 10:54 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от butnik »

Аз чакам тактики още малко,а не да ми пействате картинки пускани от нашите колеги IDA и Sneqk.И които ги има в почти всяка тема за риболов на фидер.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
lina
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 5:39 pm
Местоположение: Kanzas City или по нашенски Казанлък :)))

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от lina »

Фидерът ми е страст от това лято, но в общи линии не съм се спряла да си правя най-различни експерименти с монтажа, захранката и видовете стръв. Ако мога да направя някакво заключение от практиката ми, то то е относно дължината на повода. Не съм съгласна с често писаното твърдение, че е добре повода да бъде 30-40 см. Според мен 20 см са напълно достатъчни, така стръвта е близо до захранката и резултатите са по-бързи. Преди някой да ме обори, моля да вземе предвид особеностите на водоема. Аз ловя на полегат водоем, без закачки и тиня.
А ТИ ИЗПРАТИ ЛИ СВОЯ EMAIL ДО МЕДИИТЕ? ПОМОГНА ЛИ?
http://vbox7.com/play:ef531b87 това е бясната Карина
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от ivelin_1976 »

lina написа: относно дължината на повода.......
Темата е много добра, а молбата ми е към колегите с по-голям опит в риболова с фидер, да споделят какво влияние оказва в затворен водоем и в река дължината на повода, както и съответния монтаж за различната дължина!!!
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от shekira »

а ми то и аз ловя на полегати и затворени водоеми,ама повода особено зимата го пускам от 50 до 70см.ама то зависи кво ловиш.а за растоянието от кошничката до куката,просто предърпваш към теб и стръвта застава върху захранката.доста е писано за това.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от butnik »

В затворен водоем НЕ ПО-МАЛЪК ОТ50см и НЕ ПО-ГОЛЯМ ОТ 1м.Ако е 20см.както е написала Лина,ако е момиче,при всеки оборот на макарата линията ще е извън обсег.Така са ме учили,така съм чел по риболовните издания,така ловя и имам успехи.За река нещата са по-различни.Там има много фактори, които оказват влияние върху дължината на повода.При силно течение повода трябва да е къс 20-30см,понеже течението много ще размята стреъвта при по-голяма дължина,или друго спасение да сложите дропер на самия повод,ако мислите,че е по-голям от необходимото и местейки дропера,може да разберете при какво разстояние между него/дропера/ и куката кълванетата са най-интензивни.И така ще знаете и най-правилната дължина на повода при течаща вода.Винаги на река ловя първоначално с по-дълъг повод и постепенно го намалявам при липса на кълване.А защо започвам с по-дълъг ,защото става на къс,докато късия си е къс .
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
lina
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 5:39 pm
Местоположение: Kanzas City или по нашенски Казанлък :)))

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от lina »

butnik написа:Ако е 20см.както е написала Лина,ако е момиче,при всеки оборот на макарата линията ще е извън обсег.
Е явно имам какво още да уча, колега, ама това определено не го разбирам. :D Под всеки оборот на макарата трябва да разбирам обирането на кордата след замятане ли?
А ТИ ИЗПРАТИ ЛИ СВОЯ EMAIL ДО МЕДИИТЕ? ПОМОГНА ЛИ?
http://vbox7.com/play:ef531b87 това е бясната Карина
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от shekira »

първо и най важно е създаване на хранително петно и после в зависимост от активноста на рибата определяш дължината на повода.може и 5см,ако взима на този повод още на първата минута.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Аватар
lina
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 5:39 pm
Местоположение: Kanzas City или по нашенски Казанлък :)))

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от lina »

:D Явно е така. Но специално на язовира който си посещавам имам най-много и най-бързи успехи с 20 см повод. И другото което бих дала като съвет е каквото има на куката, да има и в захранката в самия фидер, пък било то и в малки количества.
А ТИ ИЗПРАТИ ЛИ СВОЯ EMAIL ДО МЕДИИТЕ? ПОМОГНА ЛИ?
http://vbox7.com/play:ef531b87 това е бясната Карина
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от Sme6NIKa »

lina написа: Но специално на язовира който си посещавам имам най-много и най-бързи успехи с 20 см повод.
На какъв монтаж ползваш повод с тази държина? Защото, според мен и това е от голямо значение. Иначе и аз като butnik започвам с по-дълъг повод (около 70 см.) и променям дължината в зависимост от кълването и от това, къде се закача куката.
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от butnik »

lina написа::D Явно е така. Но специално на язовира който си посещавам имам най-много и най-бързи успехи с 20 см повод. И другото което бих дала като съвет е каквото има на куката, да има и в захранката в самия фидер, пък било то и в малки количества.
Ако ловиш с бял,в храната може да има бял,но аз го умъртвявам,ако ловиш с царевица на куката да е с аромат,ако ловиш на торен в храната слагай накълцан такъв.Или по просто-стръвта на куката трябва да се отличава от тази в захранката.Да я намират рибите по-добре.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от Dasi »

Първото и най-важно нещо е да определим атрактивно място във водоема където да захраним.Това не е мое лично мнение , а на руските риболовци.Това изиска доста време , но винаги дава по-добър резултат , отколкото направо да правим хранително петно без предварително проучване на релефа на дъното.Под атрактивно се разбира праг, яма, по-различен релеф и др.По Хоби тв не съм видял някой да обесни това как става, добре че съм учил руски.Ако някой се интересува ще си поиграя и ще напиша по- подробно и с картинки.Времето е още студено и можем да философстваме пред компютъра вместо да сме по водоемите.
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Тактика при риболова с фидер

Мнение от ivelin_1976 »

Dasi написа:Ако някой се интересува ще си поиграя и ще напиша по- подробно и с картинки.........
:D ти си на ход колега!!!
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”