Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Воблери

Мнение от stancom »

Vid написа:... Това, щото лесно ги изправят... :D
Хм, имам доста изправени жила от тройки, имам дори повече отчупени жила от тройки, но изправена еденична кука не си спомням да съм имал :roll: Това може да се дължи и на факта, че еденичните ми са от по-висок клас, не за друго, а не намирам други без контри. Пък не виждам смисъл на подмяна на тройна с еденична кука с контра :? освен за щука на плитки обрасли места, но това е друга тема .
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Воблери

Мнение от JIRO »

stancom написа:
Vid написа:... Това, щото лесно ги изправят... :D
Хм, имам доста изправени жила от тройки, имам дори повече отчупени жила от тройки, но изправена еденична кука не си спомням да съм имал :roll: Това може да се дължи и на факта, че еденичните ми са от по-висок клас, не за друго, а не намирам други без контри. Пък не виждам смисъл на подмяна на тройна с еденична кука с контра :? освен за щука на плитки обрасли места, но това е друга тема .
Има смисъл колега особенно при риби с по кокалеста уста... Тройката е устроена така че когатоа едното жило се забива другите 2 се изваждат и разширяват дупките,понеже има рамо на изваждане във всяка посока освен право напред (което е възможно ако рибата не се съпротивлява).За щуки лефери и пъстърви са доста подходящи дори.
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Воблери

Мнение от BaMnup »

monzata написа:кат за българските щуки 90 мм - цветове поне 2 , един за бистра вода и ясно време и един по ярък ;)
По точно кои цветове препоръчвате, и има ли някаква специфична тънкост при воденето?
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Воблери

Мнение от maranzika »

BaMnup написа:Хора какво мислите за воблера rapala original floating. Кой размер би бил по подходящ за щука - 9 или 11 см. и коя разцветка да си потърся?
Тва не става.Не лети изобщо и става само за корекциите където не ти трябва дистанция.За същите пари бип ти препоръчал това:
ZEREK Sabre Dance 115
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=62122" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bugabootackle.com/images/Bug ... alogue.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Лети страхотно и доказано лови.
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от k99 »

maranzika написа:
BaMnup написа:Хора какво мислите за воблера rapala original floating. Кой размер би бил по подходящ за щука - 9 или 11 см. и коя разцветка да си потърся?
Тва не става.Не лети изобщо и става само за корекциите където не ти трябва дистанция.За същите пари бип ти препоръчал това:
ZEREK Sabre Dance 115
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=62122" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bugabootackle.com/images/Bug ... alogue.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Лети страхотно и доказано лови.
С кой цвят си имал успех?
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Воблери

Мнение от eroucma »

k99 написа:
maranzika написа: За същите пари бих ти препоръчал това:
ZEREK Sabre Dance 115
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=62122" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bugabootackle.com/images/Bug ... alogue.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Лети страхотно и доказано лови.
С кой цвят си имал успех?
Така като гледам всичките цветове са уловисти, ще поръчам на заплата и аз един да го опитам.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Воблери

Мнение от maranzika »

k99 написа:
maranzika написа:
BaMnup написа:Хора какво мислите за воблера rapala original floating. Кой размер би бил по подходящ за щука - 9 или 11 см. и коя разцветка да си потърся?
Тва не става.Не лети изобщо и става само за корекциите където не ти трябва дистанция.За същите пари бип ти препоръчал това:
ZEREK Sabre Dance 115
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=62122" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bugabootackle.com/images/Bug ... alogue.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Лети страхотно и доказано лови.
С кой цвят си имал успех?
Ами аз имам само RH,но като гледам колегите ги ловят на GOT.Абе въобще разгледай из Фишинга какво пишат за него и знай че е самата истина.Тея Рапали са доста прехвалени.Поне аз така мисля...
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Воблери

Мнение от Д.Граховски »

На рапала риба само на скитър попа имам, ама пък имам и колега който лови само с рапали и има завидни успехи.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от pampasa »

Да драсна и Аз два реда за Зерек Сабре денс :wink: имам три разцветки - най-много рибета съм хванал на Ред хеда , но и другите цветове ловят доста добре . Воблера има интензивна игра при равномерна проводка ( поклаща се странично) , но истинската му сила е водене с лек туич - тогава нещата стават скандални :idea: Едва ли има риба , която да остане равнодушна при такава презентация :roll: Освен всичко друго , в тялото на примамката има голяма съчма ,която създава силни звукови вълни във водата . Като минус мога да отчета ,че трябва да се сменят тройките с по-здрави такива . И последно да дам един жокер - пробвайте ZEREK BARRA-X - 10 см. - въпреки , че е морски вариант - заради формата на тялото и специфичната игра се оказа смъртоносен за Щуки и Сомове .
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Воблери

Мнение от eroucma »

Демек човек ако реши да си вземе един за проба коя разцветка препоръчвате GOT или RH?
Макар, че аз си падам малко традиционалист и все гледам към естествения цвят и ми шари окото и към BS :)
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

Аз имам само шарената разцветка (не помня как се водеше) и на нея съм имал успех само на един-единствен гьол (на който направо ги разби), но другаде риба не ми е хващала. Все се каня да взема ред-хеда, но финансите не стигат сега за такива играчки. Воблерът действително е много добър и е на поносима цена, аз бих препоръчал да си вземеш един шарен и един ред-хед, щото не знаеш в посещавания от теб водоем на коя разцветка ще реагират по-добре рибите.

П.С. Единствената ми забележка е, че сравнително лесно му пада боята. Моят, макар и на един излет с риби, вече е изподраскан целия. :roll:
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: Воблери

Мнение от afgany »

Това е моят воблер за щука, нарича се Quantum Biedron Wobbler, 15cm - 40g. Напоследък дори не вадя другите от кутията хвърлям само с този. Немски е май, продава се евентуално по интернет в БГ не съм го засичал. Има го и по-малък размер, но за мен истината е 15см, 40 гр. Обяснявам защо: лети далеч, води се изключително леко няма натоварване на ръката /който има хронични болки в рамото или китката от риболов знае за какво говоря/, има 3 дупки за закачане, като може да гази от почти под повърхността до към метър, може да се води бързо, бавно с придърпвания както си искаш. Най-важното е, че хваща щука НАВСЯКЪДЕ!!! Имам 5кг щука на него от обрасъл водоем, преди 4 дена изкарах и една над 2 кг от Жребчево, хвааща и щуки по половин кило редовно. Цвета е от второстепенно значение, този на снимката с батерията е моят. За мен голямата щука иска голяма примамка и няма кой да ме убеди в противното. Имам и други добри примамки за щука, но докато не изгубя този май не мисля да ги използвам и това не е шега ;) Това е от мен поздрави на всички спинингисти.
IM000189.JPG
IM000189.JPG (19.23 KiB) Преглеждано 1685 пъти
12474232714a5a2b2778bb8.jpg
12474232714a5a2b2778bb8.jpg (66.19 KiB) Преглеждано 1685 пъти
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от Стонин МаХенд »

тва го има и 3см вариант
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: Воблери

Мнение от TONICHA »

къде колега ?
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
stefo_mnt
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 9:21 pm

Re: Воблери

Мнение от stefo_mnt »

Здравейте и от мен. Тази година се запалих повече по спининга, поразгледах темите тук и реших да дам едно мое мнение за едно воблечре с което ловя най-вече откакто го имам. Другите почти не ги използвам защото с това имам най-добър резултат, а именно:
воблер.jpg
воблер.jpg (1 MiB) Преглеждано 1332 пъти
Ловя най-вече по р. Ботуня в местата от с.Ботуня(от новия ВЕЦ надолу) до с.Краводер и резултата в повечето случай е положителен именно с тази примамка.
Воблера е на фирма Strike Pro и е сравнително евтин(под 10лв)
Смея да твърдя, че всеки спининг риболовец заслужава да има такова воблерче. Въпреки размерите си успява да закачва доста добри риби(кефали) от порядъка на 500гр-1кг(по-големи не съм ловил, но вярвам че няма да са проблем и те)
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”