Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stanevJR »

8 нишковия е коприна на пипане! За себе си взех обаче 4 нишковия госен в размер 1.2 за щуки пък ще видим..
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
novakov80
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:20 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от novakov80 »

И аз на комплекта за щука със със DUEL 1.2 и изкарах сезона с него, обаче половината го изхвърлих, сега ще го обърна ще сложа подложка и се надявам да изкарам още един сезон.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

:lol: Госена и Дуела го сравнявах на око и то влакна с еднакъв диаметър, също така направих и сравнение в бойни условия. Разлика не видях, като издръжливост, оплетка и пр., все в един и същи китайски гараж са правени, само опаковките и наименованията им са различни...
Въпреки това и двете влакна са много прилични и стават за риболова който практикуваме...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
jeino
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 5:57 pm
Местоположение: Добрич,Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от jeino »

Здравейте колеги :) . Искам да попитам и да изкажете мнение за един плетеняк който мисля да поръчам.Става въпрос за Momoi Ryujin 8PE в размер 0.16.Въпросният ще бъде навит на Okuma Trio 30S High Speed FD 9+1 и комплекта ще преключи най-вероятно с Savage Gear Bushwhacker XLNT2 243cm 15-40g.Ще се използват предимно на солено :wink:

Ще съм благодарен на всеки колега за мнение с впечатления или разочарования от кончето :P
Няма да откажа и мнения ако имате по отношение на макарата и въдицата .
Благодаря предварително и .. наслука колеги.
:fishing3:
Изображение Изображение
Един рибар се хвали на колегите си:
- Вчера хванах ей - такава щука, като ръката ми!
- Стига бе, такива космати щуки няма.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от JIRO »

Ползвам PE8 jigline на momoi при дебелина 06 по японската стандартизация от около година и съм доста доволен ,като недостатък е една идея малко по дебел от обявенотос спрямо други японски брейдове но пък изклюизключително абразивоустойчив за 8 нишков канап ползвам го за морски тролинг,спининг и отвесен риболов с пилкери.
ventork
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 10:15 am
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ventork »

jeino написа:Здравейте колеги :) . Искам да попитам и да изкажете мнение за един плетеняк който мисля да поръчам.Става въпрос за Momoi Ryujin 8PE в размер 0.16.
Здравей, колега!
Ползвам в размер 0.18 около 1 сезон. Доволен съм от влакното. Поизбеля малко, започна да "пие" вода, което за мен не е недостатък и при други влакна ми се случва. Като здравина поотслабна малко, но сравнено с други влакна които съм използвал, за мен е много по-добре. За този сезон ще си взема пак от същата марка и модел.
Поздрави и успехи :fishing1:
jackpot
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 8:53 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от jackpot »

ventork написа:Като здравина поотслабна малко
Колега, как установи, че е поотслабнал "малко", че изобщо е станал по-слаб?
И нашите примамки си ги бива, Ваша светлост...
https://www.facebook.com/GKHandmadewobblers/

......
ventork
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 10:15 am
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ventork »

В закачки, в началото използвах по-голямо усилие, за да скъсам, отколкото сега.
Смятам, че се дължи на това - влакното има някакво покритие, което го прави по-мазно, не му позволява да "пие" вода и стои по-стегнато. По най-използваната част, това покритие постепенно пада и влакното започва да "пие" вода, съответно става по-дебело, не е мазно, не е толкова стегнато и цвета поизбледнява.
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от MrNooneBG »

Здравейте, намислил съм най-сетне да почна да практикувам спинингов риболов, основно при разходки в Гърция и от време на време по нашите язовири за щука. Комплектът, с който мисля да започна обучението си и трупането на опит е филстар premier crystal spin или favorite absolute 7-28 г. тест с макара ryobi ecusima 3000. Знам, че сигурно ще ви се стори гола вода, но не искам да се изхвърлям в началото със скъпи такъми, които да събират прах после. Искам да попитам, какво влакно е подходящо да сложа на този комплект?
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от dancho.danev »

[quote="MrNooneBG"] favorite absolute 7-28 г. тест с макара ryobi ecusima 3000.

За морски риболов не мога да кажа нищо защото нямам опит, но щуката ми е една от любимите риби. Комплекта който си избрал е много добър за начинаещ спинингист. Ако те грабне крастата по нататък ще купиш и друг. :lol: Правилният избор на влакно зависи до голяма степен от водоема сезона и примамките които ползваш. Аз ползвам от РЕ 06 за зимен джиг до РЕ 2,5 за през лятото в силно обрасли и с много закачки водоеми. Но ползвам и 3 различни пръчки макар, че целевата риба е една и съща. В твоя случай мисля, че РЕ 1.2-1.5 би било добър вариант. А дали 4 или 8 нишково си е твой избор. Зависи колко пари ти се дават и дали те дразни шума.
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от MrNooneBG »

MrNooneBG написа:Здравейте, намислил съм най-сетне да почна да практикувам спинингов риболов, основно при разходки в Гърция и от време на време по нашите язовири за щука. Комплектът, с който мисля да започна обучението си и трупането на опит е филстар premier crystal spin или favorite absolute 7-28 г. тест с макара ryobi ecusima 3000. Знам, че сигурно ще ви се стори гола вода, но не искам да се изхвърлям в началото със скъпи такъми, които да събират прах после. Искам да попитам, какво влакно е подходящо да сложа на този комплект?
Тъй като не получавам никакви препоръки с изключение на горния колега ще попитам направо, това подходящо ли е, че не ми се дават 80 лева за 8 нишковото, което явно е най-доброто, но освен това не съм сигурен дали не е прекалено за моя иначе скромен комплект?
http://puffin.bg/index.php?item=1948&group=1" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green 150m 1,2/20,9 lb
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от RAAZIEL »

MrNooneBG написа:
MrNooneBG написа:Здравейте, намислил съм най-сетне да почна да практикувам спинингов риболов, основно при разходки в Гърция и от време на време по нашите язовири за щука. Комплектът, с който мисля да започна обучението си и трупането на опит е филстар premier crystal spin или favorite absolute 7-28 г. тест с макара ryobi ecusima 3000. Знам, че сигурно ще ви се стори гола вода, но не искам да се изхвърлям в началото със скъпи такъми, които да събират прах после. Искам да попитам, какво влакно е подходящо да сложа на този комплект?
Тъй като не получавам никакви препоръки с изключение на горния колега ще попитам направо, това подходящо ли е, че не ми се дават 80 лева за 8 нишковото, което явно е най-доброто, но освен това не съм сигурен дали не е прекалено за моя иначе скромен комплект?
http://puffin.bg/index.php?item=1948&group=1" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green 150m 1,2/20,9 lb
Здравей,според мен дай още 13лв.и си вземи това 8 нишково в размер 1.2
http://puffin.bg/index.php?item=3086&group=1

Освен,че е 8 нишки и е 200м-може да си го разделите с френда ти :D .Аз си взех 1.5 и 0.8 кето вече тествах-супер доволен съм.Много тънко и супер безшумно.А иначе влакното което си избрал го коментираха някъде с различни мнения и + и - !!!
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
ventork
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 10:15 am
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ventork »

MrNooneBG написа:Искам да попитам, какво влакно е подходящо да сложа на този комплект?
Не съм ползвал влакното, но като цена ми се струва добро. Не винаги скъпите влакна ще оправдаят очакванията ти.
Д.Граховски написа:
Браво, браво и цените са много достъпни. Тъкмо се оглеждах за ултра лайтче на женицата :) . А влакната са направо на безценица, но пък ще ми е интересно колко са близко до реалните показания.

promarine написа:
Недостатък на влакната е, че нямат #0,6 и #0,8 а #1 реално съответства на 1,2.
По останалите показатели /издържливост, гладкост и мекота/ са напълно конкурентни. Влакната са оплетени и навити в Китай, като за суровина са ползвани нишки на Toray.
Ако очакваш щуки от порядъка до около 3-4 кг, смятам че размер 1,2 ще те удовлетвори.
За морски риболов, не знам дали става.

Помисли и вземи сам решението си.
Поздрави!
ventork
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 10:15 am
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ventork »

Забравих линка
http://www.plodex.eu/fishing/vlakna.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д.Граховски »

ventork написа:
MrNooneBG написа:Искам да попитам, какво влакно е подходящо да сложа на този комплект?
Не съм ползвал влакното, но като цена ми се струва добро. Не винаги скъпите влакна ще оправдаят очакванията ти.
Д.Граховски написа:
Браво, браво и цените са много достъпни. Тъкмо се оглеждах за ултра лайтче на женицата :) . А влакната са направо на безценица, но пък ще ми е интересно колко са близко до реалните показания.

promarine написа:
Недостатък на влакната е, че нямат #0,6 и #0,8 а #1 реално съответства на 1,2.
По останалите показатели /издържливост, гладкост и мекота/ са напълно конкурентни. Влакната са оплетени и навити в Китай, като за суровина са ползвани нишки на Toray.
Ако очакваш щуки от порядъка до около 3-4 кг, смятам че размер 1,2 ще те удовлетвори.
За морски риболов, не знам дали става.

Помисли и вземи сам решението си.
Поздрави!

Аз за щуки под 80 либри или нещо от сорта на #7-#8 не слагам :D ама самия щукарски риболов които практикувам е малко по-различен - джърк, а #1-#1,2 ще си заприходя примерно след това за клен ако ми хареса дебелото "джърково" влакно.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”