Информация за сомски места.

Модератор: sapuna

Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Информация за сомски места.

Мнение от pavre »

Здравейте, колеги. Ловя хищни риби, предимно на спининг. Улавял съм кефал, костур, бяла риба, щука и пъстърва, но ми се иска да хвана и сом. Мисля, че имам нужните такъми за риба до 10-ина кг, както на спининг, така и на дъно или леко. Моля да споделите, може и на лична, инфо за места по Марица около Пловдив, където мога да се пробвам. Благодаря предварително. :)

PS: Грижа ме е за природата и маломерна риба не взимам.
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Информация за сомски места.

Мнение от ExTaZzY »

pavre написа:PS: Грижа ме е за природата и маломерна риба не взимам.

Много добре значи имаш нужните качества да хващаш хубави риби остава да се разгледаш 1-2 дни по Марица да потърсиш възможни местообитания на сомовете защото от личен опит ти казвам трудно някой ще ти даде конкретно място техники и т.н. Повечето хора са си открили "топлата вода" сами и не споделят съветвам те и ти да направиш същото и да натрупаш опит и знания ;)

Търси коренища подмоли паднали дървета и дуки под тях възможни други места са непосредствено след плитък бързей има образували се дупки и такива места :)
Успех
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Информация за сомски места.

Мнение от pavre »

Ако модератора сметне, че темата е излишна, може да я изтрие. :)
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Информация за сомски места.

Мнение от krokibg »

Местата са стотици,стига да ти се обикаля.Има теми на зад в годините,в които съм дал пълна информация за местата на които съм ходил.Проблема обаче в момента е че сома намаля а ние станахме много,заради което и аз спрях да ходя по Марица,стана вече няколко години забравих какво е да въртиш спининг по реката.Ако искаш наистина да хванеш сом,не се ограничавай само до Пловдив,места има от Плавдив до Свиленград даже ще ти препоръчам да ходиш от Първомай на долу :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Информация за сомски места.

Мнение от pavre »

krokibg написа:Местата са стотици,стига да ти се обикаля.Има теми на зад в годините,в които съм дал пълна информация за местата на които съм ходил.Проблема обаче в момента е че сома намаля а ние станахме много,заради което и аз спрях да ходя по Марица,стана вече няколко години забравих какво е да въртиш спининг по реката.Ако искаш наистина да хванеш сом,не се ограничавай само до Пловдив,места има от Плавдив до Свиленград даже ще ти препоръчам да ходиш от Първомай на долу :idea: :idea: :idea:
Благодаря, колега. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”