РИБНИ КЮФТЕНЦА

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

РИБНИ КЮФТЕНЦА

Мнение от Краси_поборника »

Колеги интересуват ме рецепти за кюфтета от костеливи риби като каракуда,платика,толстолоп и др.Благодаря ви предварително.
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

Здравей колега, аз ги правя от каракуда и я меля 2 пъти, за да се смелят хубаво кокалите.На 1 кг кайма слагам едно яйце и две филийки хляб и после с лъжичката в тигана- на скара нестава, защото каймата не е жилава.
Забавлявам се и си живея, а за теб оставам само Фикс идея!
HANI
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 8:56 am
Местоположение: София

Мнение от HANI »

Колега тук имам няколко рецепти дано ти свършат работа.За филенцата от толостолоб схе свършат работа.

Рецепта 1:Необходими продукти – 1 кг риба,1 кг картофи,2 яйца,1,1/2 кафени чашки олио,лук,чесън,солена цаца ,прясно мляко.

Подправки – сол,черен пипер.

Начин на приготвяне – Солената цаца смиламе с чесъна и лука.Настъргваме картофите на едрото ренде и изстискваме сока като към него прибавяме същото количество прясно мляко.Смиламе и другата риба и я прибавяме към другите продукти.Чукваме едно яйце и разбиваме хубаво сместа.Пържим в силно загрята мазнина.По-желание можем да добавим смлени калмари.


Рцепта 2:Необходими продукти – щука около 2 кг,кромид лук една глава.бутилка бяло вино 500 г 2 белтъка,1/2 супена лъжица сметана,масло,брашно,пакет прясно мляко,2 жълтъка.

Подправки – ароматни корени за супа,черен пипер,сол,червен пипер.

Начин на приготвяне – Щуката се почиства и внимателно и се маха кожата.Отделяме филетата и обезкостяваме.Главата с кожата и костите варим 30 мин в подсолена вода,с корените за супа и лука.Филетата се смилат през месомелачката.Добавяме сол,черен пипер,червен пипер,два разбити белтъка.Омесва се и сместа се прекарва през сито.Оставяме да „зрее” 2 ч.В 250-300 г прясна кайма постепенно изсипваме сметана и разбъркваме .Бульона от варенето се прецежда и се разрежда с бяло вино.Оформяме кюфтенца.Запичаме на фурна със ситно нарязани задушени гъби или пък с пюре от пасирани печурки със сметанов сос.


Рецепта 3:Необходими продукти – 500 г филе,2 филии диетичен хляб за тостер,чаша прясно мляко,3 глави лук,3 яйца, кашкавал,чаша сушени гъби,половин чаша олио,1/2 ч.ч.галета.

Подправки – сол,черен пипер,магданоз.

Начин на приготвяне – Филетата се нарязват на парчета и се задушават на пара 3 -4 мин.Охлаждаме и начупваме на парченца.Хляба се накисва с млякото и се отцежда .Месим го докато се стегне.Смесваме с накълцаното филе и прекарваме два пъти през месомелачката на ситната решетка..Яйцата варим така че да са твърди.Смесваме с накиснатите в хладка вода сушени гъби.Към тях прибавяме лук и магданоз.Сместа осоляваме на вкус и омесваме.Оставяме да „зрее” 2-3 ч.От получената кайма правим топки с големината на яйце които сплескваме като питка.Слагаме от пълнежа и прегъваме на две.Овалваме в яйца и галета и пържим равномерно.След това ги редим в тава и печем 5 мин на фурна.Сервираме с пържени картофи ,лютеница и задушен в
ма ло грах.Бира или вино на корем

Добър апетит
НАСЛУКА!!!!!!
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Мнение от ivan_yo »

asini написа:Здравей колега, аз ги правя от каракуда и я меля 2 пъти, за да се смелят хубаво кокалите.На 1 кг кайма слагам едно яйце и две филийки хляб и после с лъжичката в тигана- на скара нестава, защото каймата не е жилава.
А аз също правя кюфтета от такваз риба но я меля с решетка която аз съм си правил.Решетката е с около 240 отвора, пробивани с свредло 2мм. Става почти като пастет и по този начин изобшо неможеш да осетиш костите.

Та значи. Първо меля с по-едрата решетка рибата и другото месо за да се омеси по-добреи после с ситната.
На един килограм такава риба трябва и около 300гр. свинско или телешко месо за да несе пръскат кюфтетата.

Останалите добавки вече са по избор и вкус на потребителя.

ХА ДА ВИЕ СЛАДКО И НАЗДРАВЕ. :drinkers:

може ис бяло винце , па и със студена бира :wink: :lol:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

Преди всички тези рецепти , за кюфтетата мисля че рибата ще добре след като се изчисти и нареже да се сложи да престой в оцет , за да може да се стопят кокалите , след това се мели ! аз сищо съм правил от каракуда ,слагам малко свинско месце и сланинка , меля я 2 пъти през машинката , Подправки по избор ! и това е ! :)
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Голямо БЛАГОДАРЯ на всички,на Волуяк ловя доста каракуда та ще я пробвам на кюфтета,да видим какво ще се получи. :wink:
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Аз я цепя и махам гръбнака, защото вкарва много кости. След това 2 пъти през месомелачката и както се правят пържени кюфтета.
Да ти е сладко и наздраве!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: РИБНИ КЮФТЕНЦА

Мнение от GODzillata »

Пробвах веднъж - е, не става, все се усещат костиците. :evil:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: РИБНИ КЮФТЕНЦА

Мнение от sapuna »

Кюфтета от паламуд

Списък на необходимите продукти:
1 кг риба; 2-3 филии хляб; черен пипер; сол; 2 яйца; 150 г масло; 100 г брашно; 1 връзка магданоз; 1 малка глава лук; за салатата: домати; краставици; сирене


Начин на приготвяне:
Хлябът се накисва във вода, след това се отцежда и се слага в купа. Рибата се обезкостява и се смила с пасатор . Подправя се със сол и черен пипер на вкус. Смляната риба се прехвърля в купата при хляба. Добавят се нарязаните наситно лук и магданоз. Слагат се яйцата и сместа се омесва добре. Оформят се кюфтета, овалват се в брашно и се пържат
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: РИБНИ КЮФТЕНЦА

Мнение от starcho »

от уклей направих кюфтета,върха :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”