Телемач и спининг пръчка.

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Здравейте колеги, нов съм във форума и това ми е първия пост. Искам да ми препоръчате що годе прилична телемач пръчка и спинингова такава. Бюджетът с който разполагам е 150 лева общо за двете. Начинаещ рибар съм и предимно ловя по язовири на плувка и малко по реки с блесна. Имам телеспининг въдица, но нещо не я чувствам като моя. Бих искал да с акция до 30-40гр. максимум като телемача да е около 4.2м. а спининговата около 2.4м. Кажете ми какво е важно да гледам за тези пръчки, също така предпочитам да са леки. Какво бихте ми препоръчали?

Едит: Ако е възможно транспортната им дължина да не надвишава 1.35 защото няма да ми се събират в калъфа който имам.
Последно промяна от Phantom_dust на Сря Ное 25, 2015 11:19 pm, променено общо 1 път.
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от hshopov »

Добре дошъл. Пиши едно лично на sapuna. Може би той ще ти помогне.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Ще му пиша още сега, може би си искал да кажеш "корморан" или се бъркам.
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от kevlar »

Phantom_dust написа:Ще му пиша още сега, може би си искал да кажеш "корморан" или се бъркам.
Хахаха
Бъркаш колега,просто е цитирал уникално мнение :drinkers:
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от hshopov »

Не... sapuna точно исках да напиша. Ще го намериш лесно. Той е модератор тук във форума.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от kevlar »

Адаш,той за цитата ти говори!
-поне аз така мисля....
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от hshopov »

Коркомана е друга бира хахаха. Това ми е подписа. :fishing2:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Да сега забелязах, но като цяло разгледах малко спининг въдиците на Cormoran и си харесах някой модели. Споделете вашето мнение стават ли за ловене с малки и средни примамки, воблери, блесни и джигове на пастърва, костур, кефал, бяла риба и щука.

1. Cormoran BLACK MASTER JIGGERSPIN - 2.70м, 8-35 гр.
2. Cormoran I-COR 2 ULTRA FAST SPIN - 2.43м, 10-40 гр.
3. Cormoran I-COR 6 ULTRA FAST SPIN - 2.28м, 7-42 гр.
4. CORMORAN BLACK MASTER SPIN - 2.40м, 5-25 гр.
5. CORMORAN BLACK MASTER SPIN - 2.70м, 10-40 гр.

Като цяло от изброените от мен може би си харесах 3-тия варянт заради това, че е фибро стъкло и акцията е в голям диапазон. Това че е фибростъкло прави ли я по-малко чувствителна?

Вие кое бихте си избрали?
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от кирил великий »

Тук всичко е тръгнало на обърквация, а приятелю Шопов?! Ти вярваш ли на "коркоман"? Малемито отдавна не е заявявал присъствие - липсва ми!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от sapuna »

Аз пък се чудя защо е нужно да се регистрира втори профил ,с който да се пита за едно и също нещо!!!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Единият е на брат ми който обича да лови на плувка и на дъно, аз обичам да ловя на плувка и на спининг но нямаме пръчки. Той си пита за неговите неща аз за мойте, ако ви пречи единия акаунт го махнете и ще пишем двамата от този.

Просто асортимента от пръчки който @sapuna има в момента не отговаря на изискванията ми има останали само болонезета, а за спининг пръчките ще си помисля повече.

Относно моя въпрос приемам всякакви предложения, за стандартни телемачове 4 или 4.2 метра и спининги от 2 части.

1. Какво ви е мнението за Кормораните, който съм изброил, добри ли са и кой е подходящ за мен според изискванията ми в горния пост?

2. Четох по форуми и няколко различни човека казват, че този е добър и този - Вие какво мислите?

3. Имам и друг въпрос какво означава акция до 60 например няма долна граница и също акцията определя ли дебелината на върха?
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Добре мисля, че разбрах намека. Въдиците който съм харесал не стават. Препоръчайте ми което мислите че е добро и съответства на ценовия диапазон до 80 лева максимум.
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Д.Граховски »

Аз мога да ти помогна само за спининга, поне да те ориентирам та да не се набуташ излишно , но според мен акция до 30-40 гр. и лек бюджетен са леко несъвместими, като разбира се за всеки понятието лек е относително. Както и да е, за спининга е важно къде ще ловиш, каква риба и какви са ти примамките. Ако основно ловиш с примамки 10-15-20 грама, спининг с тест 30-40 грама не ти е необходим, поне според мен.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Отидохме в един магазин и след 30-40 мин разговори с продавача, личеше че разбира ни препоръча няколко варянта за рибите които ще ловим - костур, кефал и пастърва ето тези 2 варянта:

1. Condor PIRANHA JIG SPIN акция 3-12г.
2. Osako FALCON EXTRA LIGHT SPIN акция 5-15г.

Аз си взех кондора а брат ми който беше с мен си взе фалкона. Какво мислите добри спининги ли сме си взели?
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Аватар
Phantom_dust
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 10:53 pm

Re: Телемач и спининг пръчка.

Мнение от Phantom_dust »

Нищо ли няма да кажете за спинингите, да разбирам че не са добри...
Когато имаш НУЖНОТО и не му даваш НЕОБХОДИМОТО, оставаш с НИЩОТО, и чак тогава осъзнаваш същността на МАЛКОТО, което е трябвало да дадеш!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”