Къде за риболов на лефер в Поморие

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Aleksandar Petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 03, 2023 10:41 pm

Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от Aleksandar Petrov »

Здравейте всички!
Времето за риболова на лефери наближава, но аз все още съм начинаещ рибар и още местата не са ми ясни. Бях говорил с едни приятели, който за риболова на лефер от брега и те казаха, че се хваща на китен и на поморие, но не ми стана ясно точно къде. Споменаха някакво знаме и някакъв бент. Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако ми кажете къде се намират тези места в Поморие и да ми кажете, ако знаете някои други.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от Ko? »

Всеки залив на практика става, но чернокопа си има път , по който минава и си има предпочитани места , през които само минава и такива където се застоява. Упорство му е майката. Колега е взимал на едно място предната вечер 80 чернокопа, на следващата заедно нямаме пипане. Иначе около Поморие е пълно със заливчета - камъните и буните между Сарафово и Поморие е може би най-добрият вариант. Иначе можеш да пробваш на старото пристанище, марината на Ахелой, Равда, Несебър. Наслука!
wastefulonto
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2023 4:06 am

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от wastefulonto »

никъде не съм виждал и чувал морска риба да се пуска :o :shock: :lol: :lol: dinosaur game П.П миналото лято там хванах морска лястовица :D
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от rap66 »

wastefulonto написа: Вто Сеп 05, 2023 4:10 am никъде не съм виждал и чувал морска риба да се пуска :o :shock: :lol: :lol: dinosaur game
Пускането на маломерни рибки е морален акт. Има много хора които пускат маломерните морски риби. И не защото очакват тая конкретна риба да порасне и да я хванат. Аз лично чернокопчета под 80-100 гр., зарганки колкото молив и половина, карагьозчета по педя, врани под 300 гр, ги пускам (ако не са пострадали сериосно). По същата причина по която не бих прибрал 100 гр шаранче - защото съм се срещал с порасналите :wink:
hadji
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:27 pm

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от hadji »

wastefulonto написа: Вто Сеп 05, 2023 4:10 am никъде не съм виждал и чувал морска риба да се пуска :o :shock: :lol: :lol: dinosaur game П.П миналото лято там хванах морска лястовица :D
Явно малко си гледал и слушал, колега!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от dantho.mihov »

Aleksandar Petrov написа: Чет Авг 10, 2023 9:21 pm .... Споменаха някакво знаме и някакъв бент.
Знамена има на няколко места, но бент ... бая дългичък е. Като влезеш в Поморие след квартала му в дясно на града. Започва още от отбивката за стадиона и продължава чак до най-източната точка на града.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от luky78 »

"За риболов на лефери в Поморие, пробвайте Китен" . Колега, направо в Гърция или Турция да отиват хората! Къде е Поморие, къде е Китен? Регистрирахте се, за да напишете този уникален отговор ли?
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от icefire »

luky78 написа: Вто Окт 17, 2023 7:59 am "За риболов на лефери в Поморие, пробвайте Китен" . Колега, направо в Гърция или Турция да отиват хората! Къде е Поморие, къде е Китен? Регистрирахте се, за да напишете този уникален отговор ли?
Подобни "класици" ... и отнзи над него .. с "характеристиките на рибата" .... Ето такива юнаци , ще възродят този ФОРУМ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от luky78 »

icefire написа: Сря Окт 18, 2023 1:41 pm
luky78 написа: Вто Окт 17, 2023 7:59 am "За риболов на лефери в Поморие, пробвайте Китен" . Колега, направо в Гърция или Турция да отиват хората! Къде е Поморие, къде е Китен? Регистрирахте се, за да напишете този уникален отговор ли?
Подобни "класици" ... и отнзи над него .. с "характеристиките на рибата" .... Ето такива юнаци , ще възродят този ФОРУМ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Верно, и тримата над него били новобранци :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от Д-р Флекс »

След данчомиховия, всички коментари на новобранци са ChatGPT
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от bobopeli »

Д-р Флекс написа: Чет Окт 19, 2023 6:16 am След данчомиховия, всички коментари на новобранци са ChatGPT
.

Да кажем, че темата е почистена :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Andreaa23d
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 04, 2024 6:18 pm

Re: Къде за риболов на лефер в Поморие

Мнение от Andreaa23d »

hadji написа: Пет Сеп 08, 2023 8:43 am
wastefulonto написа: Вто Сеп 05, 2023 4:10 am никъде не съм виждал и чувал морска риба да се пуска :o :shock: :lol: :lol: dinosaur game П.П миналото лято там хванах морска лястовица :D
Явно малко си гледал и слушал, word hurdle колега!
И аз не съм чувал за това
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”