Таранка(карас)!!!

Модератор: sapuna

Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от KOllety »

nikolaiiliew написа:
KOllety написа:Един познат , източи язовира изора го , махна всичката риба (включително таранка и слънчовка) , напълни го след 3-4 месеца , зариби го с амур , шаран и толстолоб , и след 1 година отново имаше таранка ! :)
Е как става тоя номер? :roll:
Не знам ! Чувал съм че таранката може да издържи 2 години заровена в кал и като има вода отново да се съвземе !
george142
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 2:38 pm

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от george142 »

Аз съм пробвал в 1 мокър вестник, слагам таранката, завивам я и само подържам вестника мокър(поръсвам го с вода всеки ден)! Къ' дъ' ти кажа, че т'фа животнУ НИ ЩЕ ДА МРЕ! Издържа повече от седмица и после живичка на куката!
А едни дето ги ползвах за стръв така седяха в кофа с вода зимата повече от 3 месеца.. без храна да отбележа! Пуснах им 20тина червея, ама не ги докоснаха. Гладна стачка правеха :lol: :lol:
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от vanadium »

Ами според мен с птиците дето минават през язовира,при нас им казват водни кокошки на едни малки черни птици дето може да ги видиш в всеки шавар а и не само. Не виждам друг начин да се завъди каквато и да е риба като е изчистена от дадено място. По време когато рибата хвърля хайвера те прелитат от язовир на язовир и пренасят хайвера и така се завъжда на ново.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от Димитър Чаушев »

vanadium написа:Ами според мен с птиците дето минават през язовира,при нас им казват водни кокошки на едни малки черни птици дето може да ги видиш в всеки шавар а и не само. Не виждам друг начин да се завъди каквато и да е риба като е изчистена от дадено място. По време когато рибата хвърля хайвера те прелитат от язовир на язовир и пренасят хайвера и така се завъжда на ново.
:supz: точно !!! :D
Аватар
Angel Ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:19 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от Angel Ivanov »

От една страна във всеки язовир си има някви ткива гадове. Пусни някоолко хищника зависимост колко е голям язовира няма как инъче ;/
Рано или късно, всеки рибар бива заразен от спининга .. :)
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от SBANKOV »

Пускай рибари на бартер, за кило хваната таранка да дават по кило жито иили царевица, е вервай ми след месец кьорава таранка няма да хванеш, а пък сега през забраната съвсем.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
guspata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Авг 16, 2012 9:45 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от guspata »

Според мен хищника няма да реши проблема защото няма как да кажеш на хищника яж само каракуда не барай шарана. Пуснеш ли хищник той ще вършее наред. +1 за спортен риболов на и задалжително по време на пускането на хайвера.
colorado
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:02 pm

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от colorado »

За разпространението на рибите допринасят и водоплаващите птици... Няма отърване от някои видове. По добре таранки отколкото уклеи и тем подобни които унищожават хайвера на всички видове.
Колегите най-добре го казаха - спортен риболов. Така ще се ограничи численоста на този вид във водоема.
4ernomorec50
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 11:14 am

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от 4ernomorec50 »

adanali написа:имам язовир от години,развъждам сладководна риба(шаран,толстолоб и др.),но кво ли не съм правил за да се оттърва от тази мръсна гад ТАРАНКАТА. Благодаря ви от сега за коментарите....
Не е безполезна-чел съм,че има фкусен хайвер.Ето как да го приготвиш-http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACT ... CLE_ID=347
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Таранка(карас)!!!

Мнение от vantonov »

Няма спасение, колега!! Таранката е плевел и няма претребване. По нашия район (Видинския) кво ли не правиха познати - източване и подборно гребане с мрежи, зарибяване с щука, сом, бяла риба, костур...всякакъв хищник - не става и не става. Пускай през забраната да ловят в плиткото и не ги таксувай за тая гад, друго не знам какво да ти кажа :) Поздрави.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”