Какво кълве на яз Доспат ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от bananaman »

Здравейте колеги ,
днес бях за първи път да влача на Доспат , ей голяма красота . Имам даже и сефте на пъстърва - около 300гр , единствения удар за деня. Много благодаря на колегите с Маринер-а , 5 коня , за насоките и инфото,малко след като си побъбрихме удари и рибето. Като цяло до колкото поразпитах , разбрах и изшпионирах , по около 2 риби има всяка лодка с ЯКО влачене , от 2 до 6 метра , моята удари на Салмо Хорнет 5 см F. Успех на всички и споделяйте , не се карайте :drinkers:
Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от bananaman »

Вчера и днес бяхме на тролинг на Доспат , днес само ние нямахме риба от всички лодки , първия ден май слаб за всички , а имаше хора с много добра слука днес! Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
ivan1983
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от ivan1983 »

Здравейте
Мисля другата събота да отскоча до язовира. Смятам да се пробвам основно за костур, а ако се закачи и някоя пъстърва ще е супер. Някой може ли да даде инфо какво е положението горе.
iv4e1977
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:29 am

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от iv4e1977 »

Костурът дали го има и по кои места на доспат по това време
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от smel1968 »

Здравейте-ще ходя командировка на Доспат /http://www.romantika-bg.com/index.php?lang=en /-към края на февруари за 3 дни.
Има ли смисъл да си нося спининг и с какви примамки за от брега-понеже нямам там лодка.Това ми е първото ходене на този язовир и се чудя може ли да си похвърля човек за някаква риба?
Тук на Цонево с лодката си ловим цяла зима Бели риби и Костури на джиг-но за Доспат не знам нищо.
Изобщо дилемата е да си лежа и хапвам в хотела или да си нося въдица и да си опитам късмета?
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
kukukuka
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2500
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от kukukuka »

smel1968 написа:Здравейте-ще ходя командировка на Доспат /http://www.romantika-bg.com/index.php?lang=en /-към края на февруари за 3 дни.
Има ли смисъл да си нося спининг и с какви примамки за от брега-понеже нямам там лодка.Това ми е първото ходене на този язовир и се чудя може ли да си похвърля човек за някаква риба?
Тук на Цонево с лодката си ловим цяла зима Бели риби и Костури на джиг-но за Доспат не знам нищо.
Изобщо дилемата е да си лежа и хапвам в хотела или да си нося въдица и да си опитам късмета?


кво ще правиш в тъпия хотел като си до язовир.поне снимки направи :drinkers: :drinkers:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3048
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от Д-р Флекс »

smel1968 написа:Здравейте-ще ходя командировка на Доспат /http://www.romantika-bg.com/index.php?lang=en /-към края на февруари за 3 дни.
Има ли смисъл да си нося спининг и с какви примамки за от брега-понеже нямам там лодка.Това ми е първото ходене на този язовир и се чудя може ли да си похвърля човек за някаква риба?
Тук на Цонево с лодката си ловим цяла зима Бели риби и Костури на джиг-но за Доспат не знам нищо.
Изобщо дилемата е да си лежа и хапвам в хотела или да си нося въдица и да си опитам късмета?

Точно пред, и около хотела има удобни места за джиг от брега. Принципно има много прилични костури, а не е рядкост и американската пъстърва, не знам доколко ще е студена водата, обаче. Поне няма да е замръзнало, а и язовира качва, така че непременно се пробвай, и после сподели :)
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от smel1968 »

Май няма да ловя риба-вижте какво става в язовира:
>http://www.blitz.bg/news/article/318233
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от ribata402 »

Нищо не се вижда...!!!
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от rado25 »

Ето тук се вижда http://m.blitz.bg/news/article/318233" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; или тук http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... ead#unread" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
iv4e1977
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:29 am

Re: Какво кълве на яз Доспат ?

Мнение от iv4e1977 »

Има ли раздвижване на рибата или още е рано за там.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”