Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Воблери

Мнение от Стара Видра »

Намерих абсолютно същия миналата година на един остров край Никопол,мисля,че е Корморан.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

xenohаck написа:

КУЧА МАРКА Е ТВА !


Имаме познал верният отговор !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
rdochev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 11:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от rdochev »

Май "профи" се казваха.
i don't drink water cos fish fuck in it
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Воблери

Мнение от Мунчо »

Някакво неелитно жълто плагиатско копие на "Кристъл миноу"...

С "Профи" нищо общо няма.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re:

Мнение от zapalen_92 »

sestrata написа:С благодарности към модератора за откриването на тази ценна тема. :D Аз ще кажа нещо за поперите - разновидност на плаващите воблери, които както и да ги водиш - не потъват.
Изображение
Водят се с леко придърпване, на интервали, при което предната им част изтласква вода с лек плясък. Иначе са тежки и се замятат добре.
Добро решение за плитки, обрасли водоеми.
Ей такъв ми трябва за щука на корекцийките да не потъва че мн водорасъл :)
Аватар
fotty
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 7:31 pm
Местоположение: Пловдив/Antwerpen

Re: Воблери

Мнение от fotty »

Като става дума за поперите да задам едно въпросче. Мога ли с попер да гоня костур и изобщо костура на повърхноста може л ида се лови? Защото знам едно гьолче което има само костур но има страяно много водорасли и каквато и блесна или воблер да сложа винаги забиват в тях. Изключение само плаващите воблери и то не на всяко замятане.

благодарско за бързия и изчерпателен отговор :prayer: :prayer: :prayer:
Последно промяна от fotty на Чет Авг 07, 2008 4:51 am, променено общо 1 път.
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Воблери

Мнение от Речния човек »

fotty написа:Като става дума за поперите да задам едно въпросче. Мога ли с попер да гоня костур и изобщо костура на повърхноста може л ида се лови? Защото знам едно гьолче което има само костур но има страяно много водорасли и каквато и блесна или воблер да сложа винаги забиват в тях. Изключение само плаващите воблери и то не на всяко замятане.

Да,можеш. Ползвай по-малки по размер попери..35..40..50мм.
Ако правилно съм те разбрал,водораслите се вдигат от дъното нагоре,но повърхността на водата е сравнително чиста..? Това е добре за риболов с повърхностни примамки,особено сега -през август.. Потърси места,където водораслите са сравнително ниски..Образуват се нещо като ,,по-дълбоки,, ,тъмни прозорци сред растителността..

Всеки водоем си има своя специфика,но все пак е добре да опиташ в по-хладните часове от деня-сутрин и привечер..Понякога,и в средата на деня дава добре..въпрос на подходящ момент е..Следи данните за атмосферното налягане,ако има голяма динамика в дневния ход /повече от 4..5 Hpa в часовете преди излета,по-добре е да си го спестиш или да се насочиш към друга риба..

Успех!
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Воблери

Мнение от Венци ® »

Да не отварям нова тема искам да попитам какво е това!
Изображение
Днес след като загубих една блесница,ме споходи щастието и си го намерих на един чукан,но нямам понятие какво е щото аз си ги дялкам и това е втория купешки който държа в ръце.4,5 см. и 4 гр.Има си и тракалка!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери

Мнение от ivo75 »

Венци имам такъв но с друга окраска.Марката му е Reinbow но ми се струва че нестава много за Дунава но нека майсторите кажат.Аз съм го взел за Янтрата но не се знае все пак :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Воблери

Мнение от Венци ® »

Ми то с тези показатели си е за река като Янтра.Малко е лекичък за Дунав!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Воблери

Мнение от chopara »

Докато се ровех в нета попаднах на тези нови(или поне така пише) разцветки за модел с коренно различна лопатка от предишните. Някой ловил ли е с такива каква игра имат:Изображение но на снимката лопатката не се вижда незнайно защо
ето и сайта http://setthehook.com/uglyduck/index.htm
кьоркефали
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от krokibg »

chopara,да вземеш и да се поровиш във темата воблери,ще видиш снимки и обяснения за тях !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Воблери

Мнение от Речния човек »

chopara написа: Някой ловил ли е с такива.. каква игра имат:Изображение ..


Здравей..

Не е нещо ново под слънцето тази ,,коренно различна лопатка,,.. :) Идеята е да гази по-малко.. Мисля,че е copy/paste
от SSR на Рапала.. Точно този модел на Патета ми попадна наскоро и днес го тествах.
Има стабилна игра,но иска по-силно течение.Когато излезеш от струята или намалиш скоростта на водене,твърде бързо изплава /висока положителна плаваемост/ ,което не ми допада..Гази малко..кинта и нещо..
Общо-взето е воблер за течение,според мен и дълбочини до 2-та метра..

Поздрави!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от krokibg »

Речния човек написа:
chopara написа: Някой ловил ли е с такива.. каква игра имат:Изображение ..


Здравей..

Не е нещо ново под слънцето тази ,,коренно различна лопатка,,.. :) Идеята е да гази по-малко.. Мисля,че е copy/paste
от SSR на Рапала.. Точно този модел на Патета ми попадна наскоро и днес го тествах.
Има стабилна игра,но иска по-силно течение.Когато излезеш от струята или намалиш скоростта на водене,твърде бързо изплава /висока положителна плаваемост/ ,което не ми допада..Гази малко..кинта и нещо..
Общо-взето е воблер за течение,според мен и дълбочини до 2-та метра..

Поздрави!
Има и потъващи колега,които при навеждане на пръчката близо до водата и оставяне на линията да направи корем има страхотна игра и е добре да се ползува на места със чакълесто дъно.Убиец за сомове по Марица.Изпробван многократно още от момента на излизане на модела.Мисля че беше RT или RD нещо от този род на Ъгли Дък.Изключително добре се представят сините цвеетове - гръб и бял корем !!! Абе,писал съм многократно за тях и не е лошо както казах да се порови човека.Винаги имам поне по три различни цвята от модела със мен,когато съм на Марица :lol:

Хвърлям кутийте и мразя да помня имена и модели.Ако някой се интересува,да ги намери във страницата на фирмата.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Съвсем скромно да се уметна ако може :oops: Начи лопатката ако и да я ползват и Рапала , години след тех ( отпреди две ) Грозните патета как специално пейснатите си е на Салмо ама тва подробности :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”