Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от kostura_24 »

Някой ходил ли е скоро на р.блато или на р. Църна бара да каже как е?
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

Нещо много малко хора взеха да пишат напоследък в темата. Всички ли са като мен да нямат време да идат на риба или времето е извинение :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

Аз ходих миналия петък на реката в Мрамор да помятам спининга за час след работа,че ми беше по път,а пък и спининга и една кутия с примамки си седят постоянно в служебната за такива случаи,че не винаги има от къде да взема стръв за плувкарене .Водата беше спокойна,но доста мътна.За тоя час мятане хванах едно кленче педарка на мейфлай и имах още няколко не много сериозни удара на клатушки и това беше.Сега в тая жега,дори и да се е избистрила водата,не ми се вярва да са много активни рибоците.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

На Челопечане пък излизат линове и дребни костурчета + някоя дребна перка или бабушка. Има едни системи за поливане които пречат на достъпа с кола и трябва мъкнене на оборудването. Минах през Кривина там нещо нямаше много ентусиасти. Водата бистра и може да се излъже някой бас или счлънчак. Каракудата я няма никаква нещо :(
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,жега,жега ама сърце не трае.Днес сутринта на водоема Мрамор от 6.30до9.30 първи опит за ловене по метода Херабуна. :fishing8: Първи опит с тесто (две части картофено пюре, една част галета и половина част брашно).Пет шест рибета и две рибета наведнъж - жестоко!Втори опит с бял червей на куките - няколко рибета,но "кубинеца те побърква).Трета стръв -царевичка от консерва - две на веднъж и още две единични рибета.Това е късмета на начинаещия.Наслука колеги.
Прикачени файлове
IMG_20230726_072844_HDR.jpg
МладрибарСветт
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 01, 2023 10:25 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от МладрибарСветт »

thunderboy написа: Пон Юли 03, 2023 3:07 pm Нещо много малко хора взеха да пишат напоследък в темата. Всички ли са като мен да нямат време да идат на риба или времето е извинение :)
Здравейте,

Аз всяка събота и неделя,ходя с моята приятелка по водоемите.От скоро съм рибарче.купих си шаранска пръчка на Осако и колега ми подари фидер ппът.Също така имам и една 2,6м пръчка но не знам за какъв вид риболов е.Проблема е,че около софия май няма много добри места за риболов....Ходих около 6-8 пъти на рибарника на Панчареево.Там е добре,ако мога така да се изразя защото понякога кълве понякога не.Лошото е,че хванатия шаран става на манджа...Рибата не се връща обратно а и май рядко се зарибява.Последно бяха зарибили Май месец.Сега на 23.07.2023 пробвахме на Михайлово обаче нз защо,но греда.Аз попринцип се влюбих в риболова на фидер с флат кошничка и топченце думбелче,обаче когато стигнах на язовира бях леко потресен.Язовира е 10/50м2 и всички мятаха като луди на плувка с бял червей....но аз съм оптимист и си останах с моя метод,но цял ден нищо,а колегата единствения,който беше също на метод фидер по късмет с/у мен хвана 5 шарана за 20 мин .....Изнервих се и събрах въдичката.Та така де Михайлово отпадна от нашата дестинация,приятелката ми и тя е рибарка,но и тя остана потресена от обстановката.Търся някой добър водоем за фидер риболов и с гаранция,че ще хвана и пусна риба.Моля ви за съвети и предложения.

П.С. Моля ви хващате,каквото хващате,но после пускайте рибките да има популация.Файда няма,ако сте хванали 20 малки рибки по 200 гр.По-добре дайте 10 лева и си купете после две скумрии и се наяжте,и ако видите хора с мрежи или други зли индивиди целете ги с камъни.И без това няма къде да се лови,никой не зарибява,а само се плаща,така че за нас е.Хубав ден Светт от София
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, пиша да поддържам форума.Метода Херабуна се представя отлично.По Българено със стръв бял червей и жито се представя по-добре от тесто (картофено пюре).Е може би с китайско тесто ще работи по добре,но за сега не съм пробвал. Имам малко проблем при интензивно кълване, оплитане на повода. И една стара тема - колеги събирайте си боклука! Е и наслука!
Прикачени файлове
Красота
Красота
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от kostura_24 »

Kire 50 написа: Вто Авг 22, 2023 9:51 pm Здравейте риболовци, пиша да поддържам форума.Метода Херабуна се представя отлично.По Българено със стръв бял червей и жито се представя по-добре от тесто (картофено пюре).Е може би с китайско тесто ще работи по добре,но за сега не съм пробвал. Имам малко проблем при интензивно кълване, оплитане на повода. И една стара тема - колеги събирайте си боклука! Е и наслука!
Къде е това колега?
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

Kire 50 написа: Вто Авг 22, 2023 9:51 pm И една стара тема - колеги събирайте си боклука!
И аз много се дразня като видя оставени разхвърляни боклуци. Аз моите винаги си ги сбирам даже понякога и чужди ама не мога да взема всички, че все нося много багажи....
Та подкрепям призива на колегата ...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес на водоема Мрамор.Хирабуната стръв само царевица! Две рибета що годе добри, но няма спасение от (кубинците) . За секунди оставят зърното на люспа, не дават възможност рибета да си хапнат. :fishing8: За жалост имах и две късания на повод,много е трудно с директна петица да се бориш с Шарко.Опитах тесто, бял червей,жито и царевица,всяка стръв си е добра.Метот хирабуна е доста чувствителен, препоръчвам Ви го!
Наслука и връщайте рибета!
Прикачени файлове
Водоема
Водоема
Размера на каракудата
Размера на каракудата
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес на водоема Мрамор, набързо за два часа шаранче и добра каракуда.Другите няколко не се броят, стръв само царевица!.Яко жабурняк !
Наслука!
Прикачени файлове
Моя милост
Моя милост
Шаранче
Шаранче
Каракудата
Каракудата
Luna
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 6:38 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Luna »

МладрибарСветт написа: Вто Авг 01, 2023 10:45 am
thunderboy написа: Пон Юли 03, 2023 3:07 pm Нещо много малко хора взеха да пишат напоследък в темата. Всички ли са като мен да нямат време да идат на риба или времето е извинение :)
Здравейте,

Аз всяка събота и неделя,ходя с моята приятелка по водоемите.От скоро съм рибарче.купих си шаранска пръчка на Осако и колега ми подари фидер ппът.Също така имам и една 2,6м пръчка но не знам за какъв вид риболов е.Проблема е,че около софия май няма много добри места за риболов....Ходих около 6-8 пъти на рибарника на Панчареево.Там е добре,ако мога така да се изразя защото понякога кълве понякога не.Лошото е,че хванатия шаран става на манджа...Рибата не се връща обратно а и май рядко се зарибява.Последно бяха зарибили Май месец.Сега на 23.07.2023 пробвахме на Михайлово обаче нз защо,но греда.Аз попринцип се влюбих в риболова на фидер с флат кошничка и топченце думбелче,обаче когато стигнах на язовира бях леко потресен.Язовира е 10/50м2 и всички мятаха като луди на плувка с бял червей....но аз съм оптимист и си останах с моя метод,но цял ден нищо,а колегата единствения,който беше също на метод фидер по късмет с/у мен хвана 5 шарана за 20 мин .....Изнервих се и събрах въдичката.Та така де Михайлово отпадна от нашата дестинация,приятелката ми и тя е рибарка,но и тя остана потресена от обстановката.Търся някой добър водоем за фидер риболов и с гаранция,че ще хвана и пусна риба.Моля ви за съвети и предложения.

П.С. Моля ви хващате,каквото хващате,но после пускайте рибките да има популация.Файда няма,ако сте хванали 20 малки рибки по 200 гр.По-добре дайте 10 лева и си купете после две скумрии и се наяжте,и ако видите хора с мрежи или други зли индивиди целете ги с камъни.И без това няма къде да се лови,никой не зарибява,а само се плаща,така че за нас е.Хубав ден Светт от София
Въобще не го задрасквай Михайлово, но там се ходи четвъртък и петък - да изядат рибите захранката, с която е била захранена, сиреч нахранена, събота и неделя. Много спокойно е през седмицата. И кълве в момента на земен червей. От опит. Последния път си тръгнахме с четири сома, но стояхме до 21 часа като отидохме към 17.
Можеж да пробваш и язовир Маслово - Костинброд. Платен е. Не ти препоръчвам да си взимаш рибата оттам за готвене порди близостта на гробището до водоема. Но за кеф на принципа хвани-пусни е добър.
Аналогични гьолове са Храбърско и Хераково.

Понеже се спомена по-нагоре херабуна - потвърждавам, голям кеф е. На Мрамор онзи ден за около два часа 7 каракуди хванах, и незнам колко изпуснах. Уча се в момента, гледам клипове, ама не мога като пустите китайци. При мен проблемът е в засичането нагоре. Нещо не мога да го направя като хората. Има ли отделна тема специално за херабуната? Пробвах с търсачката но нещо не ми излезе.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,днес на бързо от 8.30-11ч на Херабуната пак се закачи шаранче! Зарежи китайците, техните водоеми бъкат от риба и захраните им са за техните риби е стават и за нашите водоеми.Аз съм доволен и с жито и царевица.
Наслука! :fishing11:
Прикачени файлове
Улова
Улова
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от GoriLLaz »

Събота на Кривина-свободния откъм нивите, на дъно-фидер без пипане (царевица, бял, шарен и торе), много странно не съм очаквал. Неделя на Челопечене на ръкава/канала платички и бабушки, размер шамарче гол след гол - трябва си храна обаче.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

Дядото е бил на Кривина - свободния и е бил само с бял и шарен, хванал е няколко едри слънчака и една каракуда педя и малко. Но по странното е че са дошли някакви хора и са изсипали един казан със шарани и то между 1-3кг. Дали са се объркали или ще го правят платен незнам :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”