Сезон2023

Модератор: nkolev66

Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Сезон2023

Мнение от Диканаров »

Отличен репортаж! Отново ме впечатли с описанието на гмурканията си! Между другото Бояне, морските костенурки са досте вкусни и особено супите от тях. Аз имам една простреляна костенурка, по начин споделен от един наш вицешампион по подводен лов и описан в стари мои спомени. Ако имаш желание да стреляш по такива животни, прочети спомените ми или ще ти драсна отново. Взех , че направих този истрел от алчност да придобия трофея, е придобих го но дълбоко после съжалявах защо взех живота на това кротко животно! Не съм го опитал, въпреки, че бе твърде голямо и с много месо! Не можех! Главата и долната част на корубата, приличаща на малтийски кръст подарих на приятели и си запазих само горната коруба. Тя е фактически вкостен скелет на животното, като по остта е гръбнакът, а корубата е от срастнали ребра! Горната и долната част на корубата се реже лесно с нож, защото е хрущялна между краката. после на слънце се втвърдява. Преди години този трофей бе публикуван във в. "трета възраст" със снимка и моя милост. Пиша ти, защото спомена, че си видял такава костенурка в Гърция. Както сте компания и са с вас и кулинарните ви корифеи, ще можете да и се насладите всичките. Успехи и занапред!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 433
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон2023

Мнение от boqn_belchev »

Благодаря, Диканаров! Не мисля да стрелям по костенурки, не е моето нещо само с фотоапарат ще пробвам по тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”