Размисли без страсти .

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14824
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Размисли без страсти .

Мнение от G.Petkov »

И тази тема потъна в ужасяващ спам.

Все едно слушам радиоточка от детството ми, когато се изграждаше социализъм,
Като громяха загнилият капитализъм.
Накрая социализмът умря неизграден, до комунизъм така и не стигнахме.

Този, който се е нарекъл пират, много ми прилича на Ачо спатия !
Сменил е стилът, но същността - не !
Напразно се прави на по-млад в постовете,
Пиратът е човек на моите години.

Мъчно му е, че утопията не сработи, то затова е утопия.
И се утешава с надеждата за край на западната демокрация,
Който все не идва и не идва !

И няма да дойде !
Поне в обозримото бъдеще.
Пирата
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 8:01 pm

Re: Размисли без страсти .

Мнение от Пирата »

Малко спам.
Между истината. :D

Америка се самоуби. Финансовата ни империя
приключи.

„Много усилия бяха хвърлени за да достигнем дъното, но това вече е факт. Националният дълг на САЩ премина границата от 34 трилиона долара още преди края на 2023 г. През последните няколко години Джо Байдън, Камала Харис, Чък Шумър, Нанси Пелоси, Кевин Маккарти и толкова много други „заслужили хора“, които сме упълномощили да харчат средства, дадоха всичко възможно от себе си да постигнем това забележително постижение.


Това написа световно известният американски писател-икономист Майкъл Снайдър.
Истината е, че това, което в момента причиняваме на бъдещите поколения американци, е повече от престъпно. Ние буквално извършваме национално самоубийство, продължавайки да избираме все същите, харчещи огромни суми, политици, пише Снайдър.

Притежаването на основната резервна валута в света за нас беше огромен източник на сила, но сега тази сила избледнява. Нациите по целия свят започнаха да избягват щатския долар в международната си търговия и вече почти няма желаещи сред тях да купуват нашия дълг
Правдата и истината.
Рано или късно.
Е като бълхата.
Излиза на челото.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Размисли без страсти .

Мнение от dantho.mihov »

G.Petkov написа: Чет Яну 04, 2024 10:54 pm Този, който се е нарекъл пират, много ми прилича на Ачо спатия !
:D Ами, Ачко е. И още един профил си е подготвил вече.
Всичките му мнения са в "Разни" и бих могъл да ги премахна. Но, въпреки крайните му изказвания за някои неща е прав, в дълбочина е наистина прав. Поне що се отнася до световната финансова система и в частност световната валута щатския долар.
Дериватите са измислени в САЩ и разновидностите им се разширяват, защото замислени като управление на риска като суаповете, стигнаха до там, че американските финансови къщи от нищото правят пари. От дълговите инструменти отново правят пари.
Банките са наясно, но правилото при тях е, че всяко нарастване на паричната маса води до нарастване на техните приходи. Ето затова дълговите инструменти и световният дълг стават по-големи.
Е, малките хора се плашат от това. Научени са с колкото разполагат в джоба си, толкова да харчат. Неизвестното с дълга и липсата на граници ги плаши.
Пирата
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 8:01 pm

Re: Размисли без страсти .

Мнение от Пирата »

Който и да е Ачо.
Не съм аз това.

Не пиша за риби.Нямам време.
Както има една приказка.Всеки рано или късно стига до спининга и аз така.Накупих такъми,но нямам кой знае какъв успех.Тук съм изчел всичко и други форуми.Дадох доста пари.Имам всичко.От лодка,до към 500 силикона . Около Варна трудна работа.
На морето от година на година по зле.
Освен ако не си всеки ден вътре.Тази година един път можах.
На платено не ходя.Нямам време.Сигурен съм че ще дойдат по добри времена.Тогава ще сме в боя.
От тази краста няма отказване.А пък и нали един ден на риболов,три дена бонус за душата.

Пиша в разни,защото стават исторически събития (важни).Касаещи нашето съществуване.
Гошо не го познавам.
Може да е лично засегнат.От някой събития на времето,тай омраза към някой народи.
От това което споделя тук.Е фейк и губене на време.
От пържоли,москвичи и разни извадки на сайтове до нищо съществено и важно.
Некомпетентност какво се случва в момента.
Щтраус или....Не е важно на мен да ми е добре,а на Вуте да му е зле.

Войни,оръжие,санкции...Имперски зависимости.
Който не разбрал.Европа се самоуби.
Виждате какво става с икономиката на Германия.
За другите да не говорим.Заемите да не говорим.
Де факто фалирали.Правилно ли е .
Предстоят избори в някой страни.Европейски парламент.Надеждата ми е хората вече да са разбрали.Как управляващите им елити. Са водени на кайшка към пропаста.
За това ще се бият до последно.Кокала не се дава така.
Ще мрът и Украйнците и Финландци Шведи и Руснаци т.на.
Много добре разбират че след този крах,който им предстой.Ще се озоват в мизерията.На която не са свикнали.
Правдата и истината.
Рано или късно.
Е като бълхата.
Излиза на челото.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Размисли без страсти .

Мнение от bobopeli »

Пирата написа: Пет Яну 05, 2024 4:44 pm ......
Ще мрът и Украйнците и Финландци Шведи и Руснаци т.на.
........
И какво предлагаш о повелителю на геополитиката, напускаме НАТО Европейският съюз . кандидатстваме за БРИКС обръщаме валутните резерви в етиопски бири. Официалната валута на Етиопия е Бирът а страната е новоприет член на БРИКС :D И чакаме светлото бъдеще?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Пирата
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 8:01 pm

Re: Размисли без страсти .

Мнение от Пирата »

НАТО равно на терористи.
Незачитане на никакви меж.закони.
Европейски съюз.
Създаден за икономически съюз.
Превърнал се в военен съюз.
И съюз променящ ценностната система на народите.
Уж пълноправен.За някой второ правен и трето правен и тна.
Аз не участнам.И никога няма да бъда
От страната на не правдата.
Тази последна ДУМА . ПРАВДАТА.
Ще победи.
Последно промяна от Пирата на Пет Яну 05, 2024 5:40 pm, променено общо 1 път.
Правдата и истината.
Рано или късно.
Е като бълхата.
Излиза на челото.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Размисли без страсти .

Мнение от kukukuka »

За какви правдини ми говорите :lol: :lol: :lol: Наивни ли сте или слепи :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Размисли без страсти .

Мнение от kukukuka »

Започвам да си мисля , че земята е започнала да се върти по бързо :lol: :lol: :lol: На някои им се завива свят :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Размисли без страсти .

Мнение от bobopeli »

Пирата написа: Пет Яну 05, 2024 5:35 pm .....
Аз не участнам.И никога няма да бъда
.....
Участваш :D За мой кеф и колкото и да не ти се иска. Ако не вярваш хвърли едно око на личната си карта, горният десен ъгъл :D Разбира се можеш да я изгориш, след като емигрираш в Русия и се запишеш като доброволец на фронта. Обаче е факт,че такива като теб са само по приказките.
Удобно е да плюеш гнилият капитализъм, докато ползваш интерната сътворен от него :D

Не каза ще обръщаме ли еврото в бири или индийски рупии. Курса ми се вижда изгоден 0,011 Евро за Индийска рупия?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Размисли без страсти .

Мнение от kukukuka »

Да ви светна с исторически Путиновци :lol: :lol: :lol:

Та тоя се казвал Холдвиг и преди да се покръсти избивал християнските си войници с чук в главата :lol: :lol: :lol:
След като станал християнин избивал не покръстените пак с чук в главата :lol: :lol: :lol:
Та обичал да трепе с чук и си търсил причина :lol: :lol: :lol: До такъв извод стигнах :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Размисли без страсти .

Мнение от Павел Три »

Холдвиг = ли е на Хлодвиг ? Крал на франките ?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Размисли без страсти .

Мнение от kukukuka »

Павел Три написа: Пет Яну 05, 2024 9:39 pm Холдвиг = ли е на Хлодвиг ? Крал на франките ?
Точно за него е тази история :lol: :lol: :lol:

Та и в ония времена животът не е бил лек :lol: :lol: :lol: Липса на топла вода , сапун и тоалетна хартия :lol: :lol: :lol: Хигиена нулева :mrgreen:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Размисли без страсти .

Мнение от dantho.mihov »

Страстите малко се нажежиха, та да направя едно уточнение относно споменатия и уважаван от мен Ачко.
Последните ми две мнения останаха неразбрани, че е шега, сарказъм - тези за новогодишната реч на Румен Радев и за Ачко.
Поставих емотикон, но не се получи предвид последвалите коментари и за двете ми мнения.
Ако Ачко чете това - прощавай, че не се изразих по друг начин !
Животът ни този свят е твърде кратък и по-приятно ще го изживеем с повече усмивки вместо дрязги.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14824
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Размисли без страсти .

Мнение от G.Petkov »

"1.1 - Имате право само на един потребителски профил. Забранена е регистрацията на повече от един профил с различни потребителски имена...... . "


Ако не се лъжа, за трети път цитирам т. 1 от Правилата !

А дали има Правила ?
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Размисли без страсти .

Мнение от kukukuka »

Конституцията е пълна с правила :lol: :lol: :lol:
Правила за безопасни условия на труд :lol: :lol: :lol:
Правила за движение по пътищата :lol: :lol: :lol:
Някой ще каже че са закони :smt044 :smt042 :smt045
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”