Изработване на колесар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

14.НЕВОЛИТЕ С КОИТО СЕ СБЛЪСКАХ- Най" добри "пожелания на момчетата от кат Монтана които ми съставиха акт че карам колесара без регистрация.След като минах ТЕХНОТЕСТА (хората са много пекани не се заяждат без причина)- цена 120лв. в Монтана се отправих за регистрация в КАТ-Враца и на излизане от Монтана хоп АКТ 100до 300 лв и от1 до 6 м. лишаване от правоуправление.Майната им ще си изтрая наказанието ама рушвет не им дадох да ми е чиста съвестта. Та отивам в КАТ Враца и ново дваисет искат ми фактура за закупено желязо.Щото видете ли може да съм ог откраднал.Срещу 10 лв.се сдобих с фактура от вторични суровини ооо да там КРАДЕНО желязо няма.Гледай как карат хората да лъжат за глупости.Признаха ми фактурата и за два часа бях с регистрация и номер.Цени-набиване на номер 15лв. Регистрация+номер+гражданска=около 150-170лв. ЕЕЕЕЕ А СТИГА ТОЛКОВА ЧЕ СЕ УМОРИХ.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изработване на колесар

Мнение от Шморхи »

А крайната сума без глобите на колко възлезе?
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

Незнам колега , не съм ги смятал точно защото не съм сложил пари за консумативи :електроди, дискове ,четки , болтове, гайки и тн.Ако ти се занимава сметни тези които съм дал и пиши във форума.От толкова :smt024 главата ме заболя :cry:
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

Браво Краси,много добре е станал колесара.Радвам се като видя нещо направено с мерак а ти наистина си го направил мераклийската.Има само едно нещо което трябва да направиш и приключваш.Аз си вързвам лодката на три точки но не с каиши а с едни синджири в средата със спеициална врътка и в двата края с куки :idea: :idea: :idea: Само трябва да имаш отзадната страна на лодката халки от неръждавейка които да са с широки и здрави планки хванати за лодката и от вътре също с такива планки за якост.Третия синджир е от пред на носа на лодката и оставям лебедката свободна.Ако искаш,когато се прибера на язовир ще ти пусна снимки за да видиш точно какво съм направил и закачането и откачането на лодката става за много малко време и т.н.Още веднъж те поздравявам за желанието и майсторлъка :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изработване на колесар

Мнение от Шморхи »

Около 1100 лева с консумативите ги изкарах аз.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

Мерси Любо, знам за какво говориш на една твоя снимка от галерията видях че си сложил обтегачи.Аз също съм го замислил но не ми остана време .Това което съм направил е за няколко дена толкова имаше до ТЕХНОТЕСТА.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

15. Забравих да спомена за закрепването на резервната гума Изображение на една скоба заварих парче от стеблото на амортисьор и по този начин направих скобата.Да си призная нещо не ми харесва .За да сваля гумата трябва да развия планката от доло защото оста пречи при ваденето на гумата .Ще измисля нещо друго. :smt017
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от ceno cenov »

Аз мислех, че технотеста са го премахнали вече. Къде може да се види графика им, че и аз мисля да карам моя да го пререгистрирам щот е с регистрация за ремарке.
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

Здрасти Цено, в сайта на технотест http://www.technotest.bg/bg/company.html има телефони за връзка на тях ще попиташ .Преди време имаше график в сайта но сега е премахнат.За Монтана 13.10.2009 беше последната дата за тази година.Поздрави.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

Краси, в Ст.Загора има един магазин БАГИРА, питаше за тапи за правоъгълните и квадратни профили - там има всякакви, не са скъпи. Ако не намериш другаде, мога да купя и да ти пратя, само да дадеш бройки и външните размери на профилите. Аз квото и да си правя, все купувам такива тапи, щото наистина дават завършен вид на всичко направено с такива профили. Има квадратни, правоъгълни, кръгли... всякакви и различни размери.
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

Благодаря колега, донесоха ми още 10 тапи така че за сега всичко е ОК.Ако ми потрябват все пак ще ти се обадя .Всичко добро.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

:smt023 :smt023 :smt023
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Изработване на колесар

Мнение от lacho44 »

Сигурни ли сте за 10 точка, че не трябва да е на твърда връзка? Гледам тези тук http://www.dea-bg.com/dein10.htm са утвърдени, а като че ли са на твърдо.
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

lacho44 написа:Сигурни ли сте за 10 точка, че не трябва да е на твърда връзка? Гледам тези тук http://www.dea-bg.com/dein10.htm са утвърдени, а като че ли са на твърдо.
Задължително трябва да има федерация .Това което гледаш е на фирма KNOTT, мостовете им са с гумен торсион ,изтегли си каталога от линка и разгледай.Всичко добро.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

за да няма актове, ползвайте пътна помощ, колесар (платформа), на който да качите нерегистрираното ремарке... или просто вземете на заем рег. номер и документи от друго ремарке...

то като гледам на Краси с двата акта колесарът му е излязъл колкото да си го купи целия от ДЕА...
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”