Какво се лови през нощта от брега?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Какво се лови през нощта от брега?

Мнение от Nikola Polizovski »

Колеги,ниамам никакав опит от морскиа риболов,заштото си ниамаме море :lol: За уикенда ште сам в Аспровалта-Грциа и искам една ношт да си отделиа за риболов от брега на светешти плувки и на дно.Даите ми савет за стрв(ште си взема торен от дома,ште ми сврши ли работа?)каква риба да чакам,ловил ли е некои там,да пробвам ли на мидички,които се намират в пиасакта там.
Всички савети ште ми са от полза.
П.С.Ако има там некои за уикенда,да казва :wink:

Оправи си правописа!
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2584
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Диканаров »

Кольо, колко време ще си там? Ако си за повече дни, виж на рибната борса за сардина! Филенца от сардина са универсалне стръв за Средиземно море за почти всички свестни риби!Морският червей чувам, че е много скъп. Пробвай да си го намериш и сам! Там където вълните заливат пясъка го търси на една педя дълбочина. Разривй пясъка и водата като го отмива те излизат. Може и на ивици от сепия! Също много добра стръв и много устойчива. Черната и бяла миди са отлични, но ако са прясни, са много крехки и бързо ги свалят рибите. Аз ги вадя от черупките с нож, като внимавам да не им разрежа четириглавия мускул. След това ги държа една нощ в хладилника с много сол в бурканче. Така се стяга месото и не пада лесно от куката! Спарите и малките групери налитат без забавяне. За дребни кефалчета и платерини съм ползвал почти течно тесто от спринцовка. Изстисквам на кукичката малко меко тесто , като го навивам. За кефали ти препоръчвам разрязано хлебче , обърнато с корите на вътре и овито с 20-30 куки навързани една след друга. Все немога да запомня как му викаха по гръцки.Палинкастро или нещо така звучащо? Хвърля се навътре във пристанище или лагуна, без тежест и с голяма тапа. На чепарета освен обикновен сафрид, може да ти излезе и пеещ сафрид, баракуди и зарган . Хубаво е да имаш и тъмни и светли чепарета с различни голечини на куките. Лястовици и лефер ако ти излязат щети отмъкнат тънките и фини чепарета. Знаеш ли как се правят? В Либия ходех по пазарът за живи животни и си събирах перца от токачка и от мъжка патица . Питай на лични нашите черноморски майстори! Никой няма да ти откаже съвет. Аз си правя моите, но не съм като тях спец! :lol:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от docenta »

Адаш,
От човек, който миналата година беше в Гърция знам, че по това време тръгва зарганата и там я ловят на бял червей на бомбарда и до 1 метър повод. На куката се закачат три-четири бели червея и се придърпва. Понеже си за нощта можеш да ползваш и продълговата светеща плувка или булдо, но тогава е по-трудно замятането. Иначе за стръв на статична или подвижна светеща плувка можеш да ползваш мускул от мида, опашка от скарида, месо от рапана и други такива. Пробвай също и на дъно.
Наслука!
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Nikola Polizovski »

Диканаров написа:Кольо, колко време ще си там? Ако си за повече дни, виж на рибната борса за сардина! Филенца от сардина са универсалне стръв за Средиземно море за почти всички свестни риби!Морският червей чувам, че е много скъп. Пробвай да си го намериш и сам! Там където вълните заливат пясъка го търси на една педя дълбочина. Разривй пясъка и водата като го отмива те излизат. Може и на ивици от сепия! Също много добра стръв и много устойчива. Черната и бяла миди са отлични, но ако са прясни, са много крехки и бързо ги свалят рибите. Аз ги вадя от черупките с нож, като внимавам да не им разрежа четириглавия мускул. След това ги държа една нощ в хладилника с много сол в бурканче. Така се стяга месото и не пада лесно от куката! Спарите и малките групери налитат без забавяне. За дребни кефалчета и платерини съм ползвал почти течно тесто от спринцовка. Изстисквам на кукичката малко меко тесто , като го навивам. За кефали ти препоръчвам разрязано хлебче , обърнато с корите на вътре и овито с 20-30 куки навързани една след друга. Все немога да запомня как му викаха по гръцки.Палинкастро или нещо така звучащо? Хвърля се навътре във пристанище или лагуна, без тежест и с голяма тапа. На чепарета освен обикновен сафрид, може да ти излезе и пеещ сафрид, баракуди и зарган . Хубаво е да имаш и тъмни и светли чепарета с различни голечини на куките. Лястовици и лефер ако ти излязат щети отмъкнат тънките и фини чепарета. Знаеш ли как се правят? В Либия ходех по пазарът за живи животни и си събирах перца от токачка и от мъжка патица . Питай на лични нашите черноморски майстори! Никой няма да ти откаже съвет. Аз си правя моите, но не съм като тях спец! :lol:
за 3 дни ште сам :lol: морскиа червеи го продават за 3 евро/10 броики,аз и не знам какво е това чепаре,мисалта ми беше през ношта да си хврлиа прчките от брега.Пристаниште ниама там и далбочината е на 10 метра от брега накаи 2 метри.Стени ниама,значи дното е чисто песочно.
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2584
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Диканаров »

Тогава няма никакъв проблем да си метнеш на тежко с крайно олово и две-три последващи куки на повод от 20см. Слагаи си червей или филенце или лентичка от сепия. Ще имаш успех! :lol:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Nikola Polizovski »

Мерси за саветите,ште си пробвам касмета и ако се навлечем на морскиа риболов ште си питам сам за чепарета и бомбарди :lol: :lol:
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
чечо71
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 8:36 am
Местоположение: Добрич

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от чечо71 »

Пробваи и за лефер.Прочети в "зьбатко се показа".Cerber ги лови там.
Аватар
SILVESTER
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 1:05 pm
Местоположение: Варна

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от SILVESTER »

Сега и аз да си кажа скромния опит от нашето море:
Ловил съм сафрид,който го има и при гърците вечер по тъмно на плувка на която тук продават едни светещи ампули които се чупят и светят около 4-5 часа,
за стъв съм ползвал парченце от морски червей,но си мисля че и на торен ще стане.
Според мен това е доста удачна стръв и метод и за заргана.
Намести стравта на 1-1.20м от повърхноста.

Това е доста удобен метод при положение че ще ловиш от кейове и мостове около хотелите
И да пишеш за резултат :roll: :lol:
... Изобщо не ме интересува кой е баща ти! Докато аз ловя риба, никой няма да ходи по водата.
Аватар
Kok0
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:30 pm
Местоположение: Петрич

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Kok0 »

Никола на Аспровалта няма добри места за риболов
за това продължаваш 5-6 км и отиваш на Ставро там вече на кея излиза зарган, октопод, кефал и сафрид
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Nikola Polizovski »

Kok0 написа:Никола на Аспровалта няма добри места за риболов
за това продължаваш 5-6 км и отиваш на Ставро там вече на кея излиза зарган, октопод, кефал и сафрид
Знам зе кеиа в Ставрос,но там пак не е толко хубаво за почивка,а аз ште сам с малко дете и прво за него гледам,мерси всепак,всички тези селца и градчета ги знам на изуст.Ако е за Ставрос има една рекичка малеее....
Но не ми се тргва от Аспровалта.
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
sun_storm
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 6:30 pm

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от sun_storm »

Модерирано!!!Пиши на кирилица!
Аватар
Kok0
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:30 pm
Местоположение: Петрич

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от Kok0 »

nikola polizovski написа:
Kok0 написа:Никола на Аспровалта няма добри места за риболов
за това продължаваш 5-6 км и отиваш на Ставро там вече на кея излиза зарган, октопод, кефал и сафрид
Знам зе кеиа в Ставрос,но там пак не е толко хубаво за почивка,а аз ште сам с малко дете и прво за него гледам,мерси всепак,всички тези селца и градчета ги знам на изуст.Ако е за Ставрос има една рекичка малеее....
Но не ми се тргва от Аспровалта.
Taм на тая рекичка (канал) излиза ако ти се лови промишлени количества каракуда :wink: казаха,че излизало и змиорки ама аз лично не сам хващал
става дума на 100-150 метра преди да се влее рекичката в морето
А за почивка на ставрос е много по спокойно за деца
плажа е само пясък докато на Аспровалта е доста каменист
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: какво се лови ношта от брега

Мнение от КИРО »

sun_storm написа:ako si s lodka ne ti trqbva vadica a samo edin silen projektor i edno dalgo kepce da sabirash zarganite prez noshta sa na povarxnosta na vodata i mnogo lesno se lovqt i posle gi razcepi na daljina i prodalji za lefer i shte vidish kakav e rezultata.
Последно,пиши на кирилица.Преди да се регистрираш си прочел правилата,нали.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”