Българска бакия

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
V.Meshkov
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 3:24 am
Местоположение: Пловдив

Българска бакия

Мнение от V.Meshkov »

Колеги,на 30 март си презаверих билета за следващите 6 месеца - до тук всичко е ОК.
Но!
Поредната безсмислица в нашата мила родна картинка - защо забраната влиза в рамките на 6-те месеца валидност на билета ми,а и не само в моя-нали с билет и без билет пак си е забрана,като изключим платените езера? :|
Едва ли наличието на няколко разрешени за риболов водоема е достатъчен мотив за поглъщането на почти 2 месеца и в резултат излиза,че билета ми важи за малко повече от 4 месеца. :|
С уважение!
В.Мешков
Мистър Воблер--разрешава проблеми всякакви!
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Българска бакия

Мнение от eminem94 »

Защо не си извади за 12 месеца ? Аз си вадя за 12 месеца и знам ,че когато и да ми дойде проверка имам билет.Пък и те хората не са виновни,че ти си си взел билета в тоя срок .
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Българска бакия

Мнение от zorod »

Не като заяждане ,ама защо не си презавери билета след забраната ? :?:
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Българска бакия

Мнение от Regar »

Това, че си отишъл да си завериш билета малко преди влизането на забраната си е твоя грешка ... като ти е такъв проблем за тези 45 дена спокойно можеше да изчакаш малко. А между другото билет ти трябва и за платените водоеми, а не само за разрешените през забраната
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Българска бакия

Мнение от snegk »

V.Meshkov написа:Колеги,на 30 март си презаверих билета за следващите 6 месеца - до тук всичко е ОК.
Но!
Поредната безсмислица в нашата мила родна картинка - защо забраната влиза в рамките на 6-те месеца валидност на билета ми,а и не само в моя-нали с билет и без билет пак си е забрана,като изключим платените езера? :|
Едва ли наличието на няколко разрешени за риболов водоема е достатъчен мотив за поглъщането на почти 2 месеца и в резултат излиза,че билета ми важи за малко повече от 4 месеца. :|
С уважение!
В.Мешков
Забраната не се премахва от дните в билета по простата причина,че можеш през забраната да ходиш на разрешените за тази цел места.А за там се иска билет,както и на платените. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
injpetkov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 10:31 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Българска бакия

Мнение от injpetkov »

Има и друда причина-на всички водоеми дори и платени билета за риболов е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН, колега
tihoho
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 10:12 am

Re: Българска бакия

Мнение от tihoho »

Не съжалявай толкова защото си подпомогнал със малко и без това опосканата хазна на риболовното дружество, помисли си колко пъти си ловил без билет и ще ти олекне
петко стоянов

Re: Българска бакия

Мнение от петко стоянов »

tihoho написа:Не съжалявай толкова защото си подпомогнал със малко и без това опосканата хазна на риболовното дружество, помисли си колко пъти си ловил без билет и ще ти олекне
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Баш приказка :mrgreen:
Аватар
V.Meshkov
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 3:24 am
Местоположение: Пловдив

Re: Българска бакия

Мнение от V.Meshkov »

Така,значи - поднових го,най-малкото защото исках да отида за риба на същият ден,а не искам да рискувам и да отнеса някоя глоба - това ми е отговора на тези,които ме питаха защо правя заверка преди забраната.
Наистина има разрешени обекти,но повечето от тях знаем какви са - обезрибени или в процес на обезрибяване.
Колкото до гоненето на пъстървата - не всеки има възможност да пропътува половин България,за да има достъп до пъстървови водоеми,а те са най-много в Родопите-за пъстърва би трябвало да се издава отделен билет,който да важи само за съботите и неделите и за официалните празници по време на забраната.
А това за билет на платено езеро го чувам не за първи път,но истината е,че не навсякъде е нужен - нали за това е платен риболова там,за да се практикува и от хора без билети,всешпак повечето са частни и парите не отиват в държавната хазна.
То много работи трябва да се случат,ама не и в нашата прекрасна България...
Стана ми съвестно,съжалявам,че ви занимавах с глупостите си...
Между другото ДПС още ли държи водоемите и горите - те затова на нищо не приличат-опоскани и безплодни...
Мистър Воблер--разрешава проблеми всякакви!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Българска бакия

Мнение от snegk »

V.Meshkov написа:Така,значи - поднових го,най-малкото защото исках да отида за риба на същият ден,а не искам да рискувам и да отнеса някоя глоба - това ми е отговора на тези,които ме питаха защо правя заверка преди забраната.
Наистина има разрешени обекти,но повечето от тях знаем какви са - обезрибени или в процес на обезрибяване.
Колкото до гоненето на пъстървата - не всеки има възможност да пропътува половин България,за да има достъп до пъстървови водоеми,а те са най-много в Родопите-за пъстърва би трябвало да се издава отделен билет,който да важи само за съботите и неделите и за официалните празници по време на забраната.
А това за билет на платено езеро го чувам не за първи път,но истината е,че не навсякъде е нужен - нали за това е платен риболова там,за да се практикува и от хора без билети,всешпак повечето са частни и парите не отиват в държавната хазна.
То много работи трябва да се случат,ама не и в нашата прекрасна България...
Стана ми съвестно,съжалявам,че ви занимавах с глупостите си...
Между другото ДПС още ли държи водоемите и горите - те затова на нищо не приличат-опоскани и безплодни...
Билет се иска за платените,дали ти харесва или не това е полужението.Тези теми ги разискваме по 10-пъти в годината :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Българска бакия

Мнение от sapuna »

Темата се изчерпа...по скоро е лишена от какъвто и да е смисъл!!!
...the end!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Заключено

Обратно към “Риболовен билет и документи”