Помощ при избора на неопрен

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от spook »

И аз се повтарям .. ама и ти манекен бе Лъчо :wink: :wink:

п.п. Vidrax - заслужават си и двамата по един рекламен подарък май :wink: :drinkers: :drinkers:
Vidrax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:35 pm
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от Vidrax »

Колега terzo ако не възразяваш ти сложих снимката в албума на Нава, 3-та на 1-ва страница :D : http://www.vidrax-fishing.com/album/?sa ... _Evolution . Булти ако сложи една с риба на фона на новия неопрен и той ще влезе веднага в галерията :D .

Булти наистина досега не е имало коментар относно мястото на петното. Може би защото повечето подлагат джапанка отдолу. Но обещавам да отправя тази забележка към производителя.
Желая на всички много слука под водата и безопасно гмуркане!

п.п. А подаръци за манекените разбира се ще има, да пишат на лични когато решат да купуват пак нещо от нас, ще има добавка подарък :D
The worst day of fishing is better than the best day of working!
http://www.vidrax-fishing.com
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от gunman »

Уважаеми колеги и приятели от Видракс, аз също ползвам два неопрена на фирмата NAVA. Единия - 7мм е моделът Еволюшън (разцветката в кафяво), а другия ми е 5мм Азорес (зеления камуфлаж). И двата са продукта с отлично качество и не мисля, че отстъпват по качестватая си на други неопрени от този клас, които се продават на доста по-солени цени.
С модела Еволюшън проблеми няма никакви. Ползвам го при студена вода и там работя предимно с пневматик, който зареждам или на бедрото или на сгъвката на коляното.Този неорен мноооого издържа, ама наистина много. Даже му се чудя как изкара един сезон без никакви видими механични повреди по него. :shock:
При модела Азорес , който ползвам съвместно с ластичен харпун 100см, наистина имах малък проблем с големината на подложката за зареждане на гърдите. За мен не е страшно, тъй като лесно се оправих, като го подлепих от вътрешна страна малко по-голям "лигавник" от два пласта 5мм-ов неопрен, но наистина не е лошо да сигнализирате за това на производитела. Иначе други забележки нямам никакви.

Бих искал този мой пост да се таксува само и единствено като скромен съвет от потребител на продукта.
Благодаря в аванс.
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от Булти »

....аз предлагам да се върнем към темата - някой даяни ли още с 5мм. неопрен :?: :?: :?:
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от terzo »

Аз, самоче слагам едно шорти от 2.5мм и си е супер за сега.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от gogo26 »

До 13-14градуса спокойно си мръзна с 5-цата около час и половина два(всяко изпикаване добавя по 15мин :lol: )Сега водата е 17-18 гр.До Никулден съм с 5-мм. след това се качвам на ските :smt118
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от Булти »

terzo написа:Аз, самоче слагам едно шорти от 2.5мм и си е супер за сега.
- отгоре или отдолу го слагаш - под петицата :?:
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от terzo »

Булти слага се под неопрена защото ефекта е на 100% , а върху пада на 50%.Самоче обличането под неопрена однема 5 мин. повече от нормално обличане защото се запрятат ръкавите и крачолите но се оправят лесно защото Навата е много растеглива.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от Булти »

тенкиу , питах защото досега под вендуза съм слагал само бельо
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от yavorsub »

Да знаете че пикаенето в неопрена не само че не топли и не дава 15 минути ами е причина да мръзнем повече.Това не съм го измислил аз а е доказан факт.Ако си направите пикало на неопрена ,още на първото влизане ще се убедите .Но най-важното е да сме с подходящ неопрен.
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Имам и един друг въпрос - на новобранец.
Как се съхранява неопрена за полувин година? Талк, сушина, или нщо... :!: :!: :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?:
Последно промяна от 4x100срусалка+1бира на Вто Окт 27, 2009 1:56 am, променено общо 1 път.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от rumci »

Темата е хубава, но напоследък нещо се разводни най-вече от автора - 4x100срусалка+1бира. Разчистих я от спама, който преобладаваше, особено след полунощ, предполагам под влияние на..... :drinkers: !
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Взех си 5мм SARGAN. Доволен съм макар че нямах възможност да го изпробвам в студена вода. Зимата няма да влизам разбира се.
Трябваха ми 10.5 кг тежести за да съм неутрален на 3 - 4 м. Вие, господа със 7миците колко кила слагате?
:? И колко лева струва килото в крайна сметка? :?:
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от adventurebg »

Колега 4x100срусалка+1бира аз съм 82кг влизам с 7мм неопрен Марес и имам баласт 13.5 кг. разпределен 8 на кръста 4 на гърба и по 2х750 грама на краката. Баласта го отлях сам и съм много доволен. Оловото го купих по лев за 1 кг от вторични суровини. Магазинските тежести са от порядъка на 18 лв за килограм ако не се лъжа. Това обаче не е за тезаи тема за което се извинявам :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: ИЗБОР НА КОСТЮМ (НЕОПРЕН)

Мнение от terzo »

На краставицата в Бургас килото е 8лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”