За ластика

Модератор: nkolev66

dmh12345
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 7:51 pm

За ластика

Мнение от dmh12345 »

имам въпрос относно каучокувите ластици, имат ли някакви предимства пред латексовите, и изобщо какво е мнението за тях
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: за ластика

Мнение от Jack Daniels »

ако под каучукови имаш предвид гумени, то направо забрави за тях, все пак съществува научно-технически прогрес
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
dmh12345
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 7:51 pm

Re: за ластика

Мнение от dmh12345 »

за това става въпос http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1691 значи ли това че тези за нищо не стават :?:
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: за ластика

Мнение от Jack Daniels »

ами той и латекса е производен на каучука,или обратното май беше ;) , всичко е въпрос на съставки и технология.....не претендирам за прецизност но дървестния сок от който се прави каучука се нарича латекс
Последно промяна от Jack Daniels на Сря Юни 02, 2010 8:43 pm, променено общо 1 път.
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: за ластика

Мнение от Mich »

аз съм с такива и съм много доволен, http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1842 имат невероятна разтегливост и голяма бързина при изстрел освен това са много меки и лесно се зареждат
който не лови, няма да яде :)
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: за ластика

Мнение от Булти »

а според вас има ли разлика между черния и белия ластик за харпун :?:
:wink:
dmh12345
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 7:51 pm

Re: за ластика

Мнение от dmh12345 »

добре де аз така и не можах да свана точно.Единиа пат Джак вика че каучъковия е жсъщност гумен и за нищо не става ,пак после каучуковия бил всъ6ност латексов, нещо се пообърках.Та в крайна сметка каква е разликата и как се отразява на изтрела.Този дето съм го показал е по-твърд и по-трудно се разтяга ,от другите ластици, май си е по различен.И съм сигурен че Булти е наясно за какво става въпрос ама не иска да одговори, предпочита и тои с въпросче(и то какво) да отвърне :evil: :wink:
Същинския въпрос е да купувам или не. :?:
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: за ластика

Мнение от australia »

Купи си (DUNLOP)няма да съжаляваш :idea:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: за ластика

Мнение от adventurebg »

Купи си праимлайн 17.5 и аз ти гарантирам супер качество :wink: Плзвам го вече втора година(безупречен е)!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: за ластика

Мнение от grizmin »

Тя работата стана като блатен червей и морски червей :D .ама като ги натъманите нещата,някой може ли да обясни от знаещите или да даде линк,как се смята този коефициент, по който се режат ластиците за харпуни,и смята ли се дължината на тетивата или тетивата и жълъдите(ако има) или само чистата дължина.От главата до засечката на стрелата ли се смятат (до първата-слабата,или ...втората,третата),и ако е възможно като за хора като мен за които математиката е абсурдна територия за размишления и изчисления.Има ли значение дебелината на стрелата и включена ли е във формулата.Досега винаги съм се справял на око,или съм разчитал на друго мнение.Ама тогава избор почти нямаше...Знам че искам на готово информацията,заради която хора и харпунисти са си блъскали главите много,но ...простете на невежия който трудно прави разлика между "Конски кестен" и "Кестеняв кон",когато стане дума за ластици и числа.
Благодаря предварително.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: за ластика

Мнение от terzo »

В случей примерно за дължина на харпуна от дупката за ластика до последната засечка е 100см.и решаваш ластика да го одрежеш на коефицент 3 какво се получава 100:3=33.33333 в този случай 33.3Х2=66.6 или ластика с тетивата трябва да е 66-67 см.
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: за ластика

Мнение от alex_vp »

Не че съм експерт, но ми направи впечетление, че колкото са по-тънки ластиците толкова се вдига коефицента на рязане (това е според наблюденията ми на мнения на колеги). Ако 20мм ластик го режеш на коеф. 3, то 14,5мм го режеш на 3,5, имаше и изкзване за ластика на дънлоп, който е 12,8мм колеги го бяха рязали на коеф. 4
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: за ластика

Мнение от terzo »

Алекс не всеки ластик поема големия коефицент няма значение да ли е 14,16 или19мм големият коефицент скапва ластика по бързо от нормалното.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: за ластика

Мнение от spear »

dmh12345 май наистина се обърка с видовете ластик. Писали сме го и в други теми, но ще го повторя.
Латексът е колоидна емулсия или суспензия на частиците на синтетичния или натуралния каучук във водна фаза.(справка http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 0%BA%D1%81)
Пазарът на качествени латексови ластици се дели между 3 американски производителя: Праймлайн, Дънлоп и Симотал (Picasso).
В България се внасят ластици от Праймлайн и Дънлоп. Ако не е упоменат производителя се използва търговската марка на разпространителя, например Патос, Абелан, Кресисуб и т.н...

Как се разпознава кой ластик от кой производител е. Праймлайна е 2-3 пъти серт от Дънлопа. Това означава че коефициента му на рязане трябва да е от 3.3 до 3.6 най-много. Дънлопа е много мек и разтеглив, което означава че коефициента му на рязане трябва да е 4.0 - 4.2 при най-тънките. Аз например в момента на дървения съм с 3*16мм дънлоп резнат на 4.1 и го зареждам много по-лесно от 2*17.5мм праймлайн на 3.5.
И двата вида ластик си имат предимства и недостатъци. И при двата вида се предлагат различни цветове, цялостно или един цвят отвътре друг отвън. Цветовете не променят качествата на лстика.
Това е общо взето за ластика :D
dmh12345
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 7:51 pm

Re: за ластика

Мнение от dmh12345 »

:D мерси много за изчерпателния одговор Spear,сега вече схванах :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”