Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Модератор: nkolev66

румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

КИРО написа: .....Заглавието на темата почва - БОЛКИ В СТАВИТЕ, защо подскачате не ми е ясно. Някой каза по-назад, и вие ще одъртеете - не мислете че винаги ще сте топ със здравето. А и някои болести идват точно в най-неподходящия момент. Мен коксартрозата ме събори за 5 месеца. Към болните от тази болест колеги: Не се мъчете,ами лягайте под ножа.
Така само си губите времето....
Колега Киро, не бива да забравяме, че всеки конкретен спорт натоварва по специфичен начин и в различна степен гръбначния стълб:
Спортове с предно огъване (голф, езда, ски), спортове с разтягане (баскетбол, волейбол), спортове с вертикален натиск (парашутизъм, езда, вдигане на тежести, джудо, ръгби), спортове с завъртания (тенис, хвърляне на копие).
Със среден риск за гърба, са спортове като джогинг, ски, езда, зимни кънки, тенис.
С най-нисък риск за гръбнака са колоездене, плуване, футбол и др., като някои от тях биха могли да бъдат препоръчани за създаване и поддържане на т.нар. мускулен корсет, който да отбремени гръбначния стълб от непосилни за него свръхобременявания.
Ето какви са думите на шампиона по фехтовка Jean-Francois Lamour, по повод «малтретирането» на мускулите:
“Моят опит ме доведе до следните заключения: трябва да предпазвам гърба и ставите си като практикувам редовно съответна гимнастика, трябва да избягвам прекалените и зле дозирани натоварвания. За това е необходимо да се правят терапевтични упражнения за гърба и ставите, за целта се използва методът на McKenzie."
Описаната техника е открита и приложена за пръв път в Америка, но е доразвит в Австралия.
Особенност на метода е, че той се прилага и има добър ефект в момента на появата на болката. Резултатите от неговото прилагане бързо и ефективно премахват причината за болката, както и самата болка.
Методът е консервативен. Чрез упражнения е възможна да се избегне операция на дискова херния, която в повечето случаи е доста скъпа и рискова.
Затова е препоръчително преди да се подложите на операция, да се посъветвате с кинезитерапевт и да направите няколко процедури.
Ще допълня че: добри резултати се постигат и с инфраредтерапията, използване на лазер и ултразвукова терапия.
При липса на облекчение от тях, тогава да преминете към оперативна намеса.
Независимо от всичко не трябва да забравяте че начина на лечение избирате лично вие- удостоверявате го с подписа си при операция, като отговорността за крайния изход от операцията е лично ваша. :D
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от baretata »

До пишещите в тази и другите теми по народна медицина. Този сайт е за риболов, а тази част е за подводен риболов. Който го интересува народната медицина да отвори чичко Гугъл и да потърси или да си направи свой сайт. Ако имате да споделите нещо по повод на подводния риболов, това е мястото. Мисля след няколко дни да прехвърля всички подобни теми в отдел ,, Разни" защото там им е мястото.
Пашата обича смелите.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от КИРО »

Румчо - писах,че загазих за 5 месеца.
И никой доктор не можа да ми каже причината на заболяването.
През това време си служих във ВМС.

Златко,я потърси в чичко Гугъл за коксартрозата.
Какво си мислеш че правих 2 месеца,преди да ми дойде деня на първата операция ?
През това време нямаше начин да напусна дома си.
64кв.м е - и само от леглото до масата и тоалета.
Нямаше начин лицето си да измия без болки.
Обаче - лятото такива операции не се правят,
аз си знам как изчаках есента.
След това почнах да пиша в нета за патилата си,
и сега още отговарям на поне двама трима на месец.

Вярно че е риболовен форум,но в медицинските няма да намерите това,
което го интересува обикновенния изплашен човечец.
Дребните неща съпътстващи самата операция,и после
какво да очакват хората - това преди 4г никъде нищо не намерих,
поне да знам какво да очаквам.
Минах пътя на собствени изпитания,
и сега на всеки с радост ще отговоря,че много добре знам,
как се чувстват закъсалите от коксартроза и другите съпътстващи го
подразновидности на болеста.

Дали да ми остане мнението е ваша преценка,и няма да се сърдя за това.
Познавате ме добре.

Но съм си дал обещание,с каквото мога като съвет,да помагам на
изпаднали в моята ситуация хора.

Аааа,наистина някои отговори,колкото и невзрачни да бяха,
навремето ги намерих в сайтове за цветя и рецепти.
А де..... :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

...Киро , ще ти припомня само , че когато Камъка , започна да си пише неговата си тема за прехода във вашия форум - Гофишинг , където си Админ , в отдел РАЗНИ , ти му написа : или пиши нещо за рибите или да се разделим с добро ...а де ... :wink:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от tolio_pm »

Но съм си дал обещание,с каквото мога като съвет,да помагам на
изпаднали в моята ситуация хора.

Е ДА ДЕЕЕЕЕ :wink:
Пп1:Какво толко имате да "делите" не знам,на мене лично в частност ще ми е интересно,че не сЪ знай-знай ли сЪ кат остареем :wink:
Пп2:Бат Златко,земи премести "Подводния" при "Разните"-комай "всички сме за Златните" :roll:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от КИРО »

Булти написа:...Киро , ще ти припомня само , че когато Камъка , започна да си пише неговата си тема за прехода във вашия форум - Гофишинг , където си Админ , в отдел РАЗНИ , ти му написа : или пиши нещо за рибите или да се разделим с добро ...а де ... :wink:
Не влизам в спор,дето съвсем пък излиза от кръга на форума и темата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от baretata »

Ако някой ме убеди че темите на Манук дават някаква информация или нещо полезно за подводния риболов ги оставям, а за различните теми си има отдел ,, Разни". Кире съгласен съм с теб, никой не е вечен, но ми писна като отворя сайта вместо да прочета нещо за риболов, ми се налага да чета нещо различно.
Пашата обича смелите.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Pretor »

baretata написа:Ако някой ме убеди че темите на Манук дават някаква информация или нещо полезно за подводния риболов ги оставям, а за различните теми си има отдел ,, Разни".
Я да се пробвам като начало аз ;):
1. Ако някой се опита да ме убеди, че не е имал проблеми с ушите преди, по време или след гмуркане, няма да му повярвам. Освен ако не е гмуркал само на сън :). Вярно е, всеки (и не гмуркач) може, и има такива проблеми, но мен в случая това изобщо не ме касае. За мен е по-важно, като вляза във форума да чета за оборудване, техники, риби и т.н., да мога да намеря и лек за ушите си, ама даден не от баба Гица, чийто досег с водата е само кога си мие краците у лихеня, а съвета да е от колега, който от гмуркане е хванал вече ципи между пръстите.
2. По същия начин и за ставите, и за храненето (преди, по време и след) излет и т.н. и т.н. Това, че някои взеха нашия подраздел за сайт за народни (проверени и непроверени) рецепти и разводняват важните за харпунджията неща, не прави темите на колегата Манук по-малко ценни. По-скоро трябва да се редуцират мненията, несвързани с това, което интересува харпунджиите, а не мястото на темите.
3. Аз лично нямам нито време, нито желание да преровя целия форум (особено "Разни"), за да си търся лек за болежка, която със сигурност вече е минала през главите на много колеги гмуркачи, и по един или друг начин, на собствения си гръб, всеки е намерил илач за нея. Защото гмуркането е екстремен спорт в чужда (да не кажа агресивна), но поне несвойствена среда и едни лекове, които помагат на "сухоземните", на нас поради горното не ни вършат работа.
4. И накрая, може би най-маловажно с оглед интересите на форума и политиката на администрацията, но определящо за автора на темите да ги отвори точно в ТОЗИ подраздел, е желанието му да сподели личен (ИЗСТРАДАН) опит , именно с колеги по хоби, на които този опит може да е най-полезен. Разбира се никой не е по-велик от форума, но има участници, които са ценни за всеки уважаващ себе си форум. Такива участници именно привличат и други с ценните си мнения и съвети и уважението си към тях администрацията може да демонстрира, запазвайки темите им, на мястото, на което са ги постнали.
Та това са засега моите 5 ст.
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от КИРО »

Предлагам,разчистете малко темата,включително и моите мнения.
На такива неща не се сърдя.Само съжелявам,
че отварям работа на модераторите. :wink:

Мисля че е добра темата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от tolio_pm »

Подкрепям Юри отвсякъде(вЪх как прозвуча) :D темите са интересни-на кой не са му , ми да "прелиства" Сезон-2012(даааа,ма сега е зима-няма сезон) :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Диканаров »

Златко, подкрепям Претор! По точно от него не бих могъл да се изразя!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”