хапе ли сома

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: сас

Мнение от Павел Иванов »

just_killer написа:....обаче сам чувал за сомове мотанти по 200кг които излизали до плажовете и отвличали хора към дълбините
Тъй , тъй и аз съм чувал ! Даже знам със сигурност за един такъв сом ! У форума се скатава под ник Фуцата ! Е верно още нема 200кг. а и за сега сал женски ги дръпа от плажовете към дълбините ама знае ли човек :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

знам го...еднаж рипна у лодката...ей голем сом си е... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: незнам...на морето със щнорхел го пратихме...ма дали го е загубил...???
Господ може всичко чада мой !
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Естественно,че хапе.Но не като акула.Без откаснати раце и отхапани гребла.Често това става,когато е закачен отванка по главата.Хапе и пуска.Опасно е,ако те закачи по пуловера или с куката.Хубаво е да сте двама,заради това и заради природата.С нея шега небива.В лодката поже да се случи всичко.Дори да ти прилошее.Не сам приварженик на темата-И сам войнат е воин.Но за сажаление често и аз сам сам.Тогава си по спокоен в мислите си,но е по скучно.А най често сома хапе,когато е варзан на важе и е минало време.Те са териториални риби и когато са варзани и усещат опасност-ХАПЯТ.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

На 16-ти помолих някой да се разрови и да намери материал - заснет как сома хапе,а вие продължавате да си пишете без доказателства черно на бяло.Като посегнете и той подскочи,и вие се стреснете -ТОВА НЕ Е ХАПАНЕ,А МУ ВИКАТ СТРАХ и особено като човек не е уловил повече от две-три сомчета в живота си,така е ХАПЕ та ХАПЕ,глупости на търкалета това е истината.Повтарям ви пак и за последно,само тази година имам хванати 26 сома, И НИКОЙ от тях дори не се е опитал да ме ухапе.Да не говоря и предните години колко съм хванал и за мое нещастие и те не-хапеха.Вчера на моя язовир хванах един хапач,ама колкото и да му бърках в устата и той не хареса моите пръсти и нещя да ме ухапе.Хайде със здраве и да намерите видео материал :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: да ме убедите и мене !!!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Stormyweather
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 10:22 am
Местоположение: във водата

Мнение от Stormyweather »

Повтарям ви пак и за последно,само тази година имам хванати 26 сома
Инат човек си,ей,Кроки :D Нека не си мерим уловените риби,че това е друга тема :? Във форума всеки може да си пише каквото си поиска,нали така :? Но се предполага,че си вярваме на думите,и след като доста колеги от форума споделя,че хапе,а и мен ме е ръфнал,значи...Догодина чистосърдечно ти пожелавам да те хапне и тебе някой мустакат,а също така и да уловиш големи трофеи :D :D :D
И леко встрани от темата - тия дни често пътувам към Странджата - наистина ловят там хората сомове в Тунджа :!: Видях добри парчета,и според местните си давало през цялата зима...
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Stormyweather написа: - тия дни често пътувам към Странджата - наистина ловят там хората сомове в Тунджа :!: Видях добри парчета,и според местните си давало през цялата зима...
хмммм...нещо ма хич не им вервам :twisted: :twisted: :twisted: на тия зимните сомове ???

дава....да....ама в мрежи :idea:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от man1966 »

отец Ми Го Нафърфорий написа:
Stormyweather написа: - тия дни често пътувам към Странджата - наистина ловят там хората сомове в Тунджа :!: Видях добри парчета,и според местните си давало през цялата зима...
хмммм...нещо ма хич не им вервам :twisted: :twisted: :twisted: на тия зимните сомове ???

дава....да....ама в мрежи :idea:
И по точно в така наречените-ДЪУЛИ... :evil: Инак зимата май не е кълвежно време са сомовете... :lol:
Я елате рибенца при батко...
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Мнение от Кърцата »

ааааа, дава си , дава. само че на голяма гола тройка, съчетана с влакно 0,50. яко драскане пада по по-дълбоките вирове и по тунджа и по марица. кой не верва да се разкара по брега и да се оглежда за мангали. обикновенно са по 3-4 , че да си помагат , като закачат по едър. а си има и купувачи дето им ги купуват още там, на място по около 5кв. килото, мамка им :evil: :evil:
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Stormyweather
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 10:22 am
Местоположение: във водата

Мнение от Stormyweather »

Вярно,че много ловят по оня край с мрежи и ток,но казвам за уловени на въдица екземпляри м/у 10-15кг.И на мен не ми се вярваше,но е факт.Иначе бракониерите са напаст,а ИАРА ги бива само в приказките на маса и да вземат на некой дедо въдицата :evil: :evil: :evil:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Storm-чо,стига си приказвал за риби а вземи се снимай......поне с една,но сигурно нямаш и апарат????? И за вярването-ВЯРВАМ,ама само като видя снимки :twisted: :twisted: :twisted: Чак и за да напишеш това си се логнал под нов ник.Първо малко ме интересува това,второ сигорно ме познаваш и затова се криеш и трето да си купиш апарат и тогава ела да си ги мерим. :lol: :lol: :lol:Снимки,филмирани доказателства ако искате че сома не хапе има хиляди,защото ние - майсторите като ги вадим големите сомлета от водата им бъркаме в устите. А никъде несъм видял снимано(демек филмирано) СОМ ЗАХАПАЛ НЯКОЙ. Така че стига си пригласял ами намери материал и ми го покажи. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Има една разновидност на сома СОМОДИЛ апе много лошо :shock: :shock: то е кръстоска между СОМ и КРОКОДИЛ. :lol: :lol:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Плавилно,но има и мешено от диво прасе :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

ааааа...тоя отдел аз го завеждам :idea: нимойте да са бутате за глигом във водата че току виж изкарате некой водолаз... :idea:

:lol: :lol: :lol: :lol: бря и на тез момци им се прищяла дядова усуканица и за мезенце глиганска пържолчица
Господ може всичко чада мой !
Фуцата
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 434
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 10:52 am

Мнение от Фуцата »

Krokibg написа:защото ние - майсторите като ги вадим големите сомлета от водата им бъркаме в устите.

Бреййй па си скромен бре :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Много скромен :lol: :lol: Но поне със покритие и снимки.От известно време спрях да пиша какво съм хванал,но продължавам да хващам и снимам чат-пат и качвам снимки в моята галерия.Какво да се прави - съдба,имам си места и най-важното фотоапарат :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Заключено

Обратно към “Риболов на хищници”