Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Заключено
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tolio_pm »

GODzillata написа:Животът е радост и тъга...

Днес е Цветница, а дядо ми спря да взима пенсия, днес го погребвам.
Искренни съболезнования Бат Киро,лека му пръст.
За съжаление-такъв е животЪ :!:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от stich »

Бог да го прости човека!
Изображение
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

Царство му небесно на човека,Бог да го прости.Съболезнования.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

Благодаря ви! :prayer:

Мина тъжното мероприятие....баси нещото е животЪ, ей! :|

Дядо ми е роден през 1920г., представям си к'во ли му е било през всичките тези негови 92г.....през колко неща и събития е минал.....бил е на 24г., когато шибаните комунисти са национализирали всичко на дядо ми и пра-дядо ми, след това е живял 45г. през социализъмЪ, след т'ва е дошла демокрацията, реституцията, а накрая и Б.Б.
Много вода е изтекла....дай Боже всекиму да доживее тези години! :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Vid »

GODzillata написа:Дядо ми е роден през 1920г., представям си к'во ли му е било през всичките тези негови 92г.....през колко неща и събития е минал.....бил е на 24г., когато шибаните комунисти са национализирали всичко на дядо ми и пра-дядо ми, след това е живял 45г. през социализъмЪ, след т'ва е дошла демокрацията, реституцията, а накрая и Б.Б.
Много вода е изтекла....дай Боже всекиму да доживее тези години! :drinkers:
Все едно слушам историята на моя дядо, който също е роден през 1020г. и да "чукна на дърво" си е жив и здрав. Но на тази възраст..., той сам си го казва - всеки нов ден ми е подарък от господ...
Въпросът е, ние до къде ще я докараме? Чукнах 40-те и вече кръст ме боли, ръце ме болят, вдигам кръвно и пр. и пр. Ебахти шибания живот, не че на нашите дядовци и баби е бил по-лесен, ама поне е бил по-спокоен, а ние хабим и хабим нерви.... Добре, че имаме любимото си хоби, което ни помага да релаксираме сред природата.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от lusienn »

Кире лека му пръст на човека.Човек се жали докато е жив-така казваше мойта баба бог да я прости.Та със спокойствие и умерен живот се живее по дълго.Всичко по малко е полезно на тоя свят-сентенция е са я измислих.Тая седмица и аз загубих един комшия и другар по риболбов-не можа да открие сезона.Отиде си по болест на 55 години с инвалидна пенсия-от най малките.Лека му пръст и на него.Днеска е Цветница и да са живи и здрави живите около нас да си живееме кой както може и да се разбираме.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

Мерси, Люско!
Vid написа:....Все едно слушам историята на моя дядо, който също е роден през 1020г. и да "чукна на дърво" си е жив и здрав. Но на тази възраст..., той сам си го казва - всеки нов ден ми е подарък от господ...
Бях чувал за столетници, ама пък за хилядолетници.... :roll: ... :wink:
Дет' се вика - да ти е жив и здрав :drinkers: , моЕ да са д'ъртаняни, 'ма са си наши и къщата някак пуста остава след тях... :cry:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от INCUBUS »

Всички ни,всичките ви,погребало ни чака-това е единствения нормален изход от жувота,за да се премине в друго измерение.Въобще не съм ви светвал,кога почина баща ми / 2010 г./- много е лицемерно съчувствието за това,ама както и да е.Вие да си изкарате дните -яжте ,пийте,ходете на риба,уважавайте редовно близките си жени,от немай къде работете -и каквото е писано в навитата ролка пергамент във въображаемата ви жизнена торбичка,то ще се случи.Дръжте се,копеленца риболовни ниедни :!: Горе главите,рогите,въдиците и прочие и да пребъде :drinkers:
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от ninastefanina »

Мойте съболезнования.Нека почива в мир.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

Изцяло се присъединявам към поста на INCUBUS, с пожеланието да доживеем, като служим на себе си, разбира се, до годините на дядото на GODzillata !!!
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от vatus56 »

"Моите съболезнования" - и аз го чух многократно този израз преди двайсетина дни когато изпратихме тъст ми, във "вечните ловни полета" /беше запален ловец/.
Аз пък казвам - милост за живите!
Дядото почина на 95 години и си изживя живота така както той си искаше. Близо година беше на легло и на памперси, ама това не му пречеше така както си е в леглото да си фирка по половин литрак ракия на ден със салатка от любимите му печени лютиви чушки и биричка колкото поеме, нищо че пикаеше и се насираше като бебе, а жена ми сутрин и вечер се грижеше за хигиената му. И когато му се караше, че много пие, той и викаше -"Стига си викала ма, станал съм на 95 години, кво, здравето ли ще ми пазиш." И хич не го беше еня колко струват пресните домати и люти чушки през зимата и колко му е пенсията.
Да не ви разправям пък за онези хиени от погребалните агенции как дерат кожи от скърбящите живи, на които не им е до пазарлък в този момент и ги брулят както си искат.
Ама като се замисля, май и това е част от прехода.
Според мен дядото на Годзилата и моят тъст пропълзяха успешно от отходната тръба на живота и прехода за тях свърши, да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.
Никоя риба не е по - важна от живота !
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tolio_pm »

Според мен дядото на Годзилата и моят тъст пропълзяха успешно от отходната тръба на живота и прехода за тях свърши, да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.
да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.
да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.
да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.
да му мислим ние живите колко още ще се гърчим във фекалката.




Тъжно,но ФАКТ :ANAL:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

Аре спрете с тази погребална меланхолия !!!
Та това си е темата за лежерния преход и служенето на себе си с всичко, което можем да си позволим в момента!
Аз съм погребал почти всички преди мен / остана само тъщата /, но го приемам като част от прехода.
Далеч по-добре си вървят постовете за риболов - Люсиен, Инкубус и аз, ядене -всички, алкохол - Инкубус, Инкубус, П.Иванов и аз, жени - ВИД и почти всички :D !
В краен случай - философски разсъждения и ексцентрични идеи. Ама само в краен, нали !

То царството на Хадес ни очаква , но засега не сме се разбързали.
Поставихме минимална граница за осъществяване на прехода - 92 години на участник в темата, и да се върнем към "радостните" ритуали, а !!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

G.Petkov написа:...минимална граница за осъществяване на прехода - 92 години на участник в темата, и да се върнем към "радостните" ритуали, а !!!

Ъхъм, стаА! :smt023 :D

...че некФо мноО фаталистично зе да стаА, също кЪт съжденията на Шишо Бакшишо... :lol:

Но аз пък таА тема по' я възприемам като за "философски разсъждения и ексцентрични идеи", отколкото за земната суета в лицето на алкохол, яденье и пийенье... :smt017
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14826
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

GODzillata написа:...Но аз пък таА тема по' я възприемам като за "философски разсъждения и ексцентрични идеи", отколкото за земната суета ...
Тя така беше и замислена и отпочната от Камъка, но полекичка, вкл. и с моето и твоето участие :D я преустроихме в това, което е сега.
Поне за мен така е по-лесно да общувам с останалите графомани в темата. Съвсем леко, с чувство за самоирония я профанизирахме, ама не съм забелязал някой да се обижда - напротив, повечето с удоволствие споделят за "земната суета".
Ама иначе отделихме цяла страница постове на сакралната тематика, така че се вписваме и от към философския нюанс.
Абе темата си е пълно 6, само дето го нема Камико !!!
Заключено

Обратно към “Разни”