Избор на маска за подводен риболов?

Модератор: nkolev66

Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от australia »

Pretor написа:И автършейфа е много важен :wink: . Трябва да е лосион, а не от сорта на млеката :) .
Тъй де , нема се излагаме я ,кат е гарга да е рошава :lol: :lol: :lol:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Sineok
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:07 am
Местоположение: Калище-Лобош-Радомир

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Sineok »

barutchiata © написа:
Булти написа:Баруте , добре дошъл в наште редици ...

:drinkers:
Чакай първо да далдисам и после. Иначе един приятел Иво Селеновски отдавна ме зарибяваше за подводния, ама пусто не съм много добър плувец та все отлагах.


Значи гладко избръснат и отивам да избирам маска и шнорнел. После цяла зима ще тренирам във ваната. :lol: :lol: :lol:
Хааахахаха! Админе, ама и ти не си за два крака! :lol: Начи Иво Силяновски ти е приятел, а ти си хванал тука спецовете да те съветват за маска? :lol: Тва ми звучи като да си приятел с братя Диневи и да питаш в некоя фирма за резервации какви са условията за почивка на Св. Влас... :lol:
Я хващай Иво, или кой ще да е от многото Силяновски за яката, те знаят къде да те заведат, да ти изберат каквато трябва маска и още каквото ти трябва, ще ти направят даже достойна отстъпка, че и даскал ще ти назначат...! :lol:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Булти »

Начи Иво Силяновски ти е приятел, а ти си хванал тука спецовете... :prayer: :prayer: :prayer:

...Синеокий , искам да ти стана ученик ...колко човека пишете там от тоя ник , засега разпознавам двама :lol:

:lol:
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от SANTIMIR »

маската задължително я вземи черна защото после ще имаш 2 маски и едната ще е черна хахаха . видимоста е мн по добра . И това за вакума го спазвай ще имаш ядове иначе . Като я купиш си избери някоя паста за зъби , но такава която да не е за избелване и и разтъркай стъклата хубаво , защото при самото пройзводство се отлагат лепила смазки и се вижда замъглено . Останалото за плюнката го знаеш. Аз имам един марес и сеак суб и двете са на по 7-8 гмуркания , но ми пускат вода . Вземах ги защото бях на почивка и избор нямаше ---- но беше грешка

пп. Внимавай !!! няма да си купуваш маски през ден като <<Сантимир>> хахаха
Аватар
udoudo
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 6:55 pm
Местоположение: София

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от udoudo »

Понеже и на мен стогодишната ми маска протече, защото кухарката ми се деформира с годините, чета за бръсненето преди проба и си мисля:
Хората с бради ще е неудачно да си даунгрейднат физиономиите и за това производителите няма как да не са се сетили. По доста научно-популярни филми съм виждал, че поне половината от леководолазите са със сериозно лицево-челюство окосмяване, а съм убеден, че маските им не се пълнят. Това лято ми попадна един модел на Технисуб, в който мордата ми заспа като овчар в колиба и за поне половин час не влезе и капка (инъче източвам на всяко гмуркане или на половин минута). Та затова си мисля - може и с брадата. Само трябва да махнем хранителните отпадъци и да я разрешем акуратно, за да може влакното да се нареди успоредно и равномерно, та да не пропуска :P .
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

Само трябва да махнем хранителните отпадъци и да я разрешем акуратно, за да може влакното да се нареди успоредно и равномерно, та да не пропуска :P
:lol: :lol:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Шуменеца »

Ади и аз да сЪ изцвъкЪм по темата... :lol:
Както беше казано, маската трябва да пилепва добре, да е черна, да има голям ъгъл на виждане....Сменил съм 10- 15 маски и последно от 2 години съм със Scubapro Orbit, доволен съм по всички показатели и не е скъпа маска. Колкото до коя е най хубава, маската е като жената...влюбваш се, ама бързо хвърляш око на друга :lol: ....ами ето, и и Синеокия смени двайсетина маски и БЕШЕ все недоволен( сега не го знам) :shock: ...иначе аз кат виден ваксаджия му ги полирах за да не се изпотяват :lol: :lol: :lol: ...Рецептата е простичка- вакса за полиране на автомобили, от най фината..И КРАЙ НА ИЗПОТЯВАНЕТО :wink:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

...Рецептата е простичка- вакса за полиране на автомобили, от най фината..И КРАЙ НА ИЗПОТЯВАНЕТО :wink:

Лятото с най-новото "Беша"(без рамковото с цяло стъкло) в къв филм се вкарах:паста за зъби-Цццц;кока кола-Ццццц,пак паста за зъби-Ццццццц,пак кока кола-пак Ццццц,накрая ми "потеше"пред лявото оченце колкото монета от "уефче".Това в продължение на половин месец "къпане" през ден(закачах вярното "Пикасо" на буя и след максимум половин час си го нахлузвах :lol: .Накрая реших "кардинално"проблема с "ЦИФ" :roll: ,и се оказа че въпросното "Беша"май,май не ми е много на сърце(опъва ми "пиперката" на малко по-сериозното дълбоко).
Пълно щастие нямааааа :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от gunman »

Преди две-три или повече години имаше една офанзива да се рекламира една маска (която между другото струваше около стотината лева) . То не бяха охкания и хвалби, то не бяха суперлативи за иновативните принципи вградени в тая маска, за принципно новия подход при създаването на маската и....
В последна сметка, след "успешното" продаване на известно количество от нея се оказа, че тая същата маска се поти доста сериозно и тогава паралелно на разговорите за иновативноста на продукта, тръгнаха и дискусии, как да премахнем сами проблема със запотяването.Супер маска, само дето не се вижда нищо през джамовете и, тъй като се поти, та се къса.Дето се вика нищо проблем, в сравнение с похарчените вече 100 кинта. Весело беше. Да се бориш с проблем, който е възникнал от това, че друг някой ( в смисъл производителя) не си е свършил работата както трябва.
Да не забравяме обаче, че след като тя е рожба на голям производител и ви се рекламира от високо място, то не бива да мрънкаме за такива дребни недостатъци, като този, че нищо не се вижда с нея. :lol:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от yavorsub »

Аз пък за годините съм пробвал "няколко" маски и досега не съм виждал нова маска да НЕ се поти ! :idea:
Пак с годините се научих да си ги мия и почиствам след купуването , преди първото влизане и НИКОГА повече не се е налагало да ги чистя против запотяване. :wink:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от tolio_pm »

Пак с годините се научих да си ги мия и почиствам след купуването , преди първото влизане и НИКОГА повече не се е налагало да ги чистя против запотяване. :wink:

Батка,винаги ги мия още след отварянето на кутията в къщи,с горе посочения "артикул" сефте имах такива премеждия :wink:
Проблема вече е решен,ма както казах- "язък за барута"
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от spear »

Ето какво се прави след покупката за да не се изпотява:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ISuo#t=20s
също и това:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... a87I#t=29s
и след като сте изтъркали фабричния силикон следва това:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Lg9w#t=25s
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Edrev »

gunman, ще споделиш ли коя е тази маска? От преди 3 години се сещам за 2 маски на нашия пазар с цени над 100 лв. - Микромаск и "течната кожа" на Марес. Гмуркал съм и с двете - не се изпотяват, гаранция!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от spear »

Edrev и аз не съм виждал нова маска да не се изпоти. Не се ли поти значи е ползвана, гаранция!
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: Избор на маска за подводен риболов?

Мнение от Edrev »

spear, това бъзик ли е? Ще опитам да ти вляза в тона - пак зависи от кого е ползвана. Ако не се поти, значи е ползвана от разбирач, гаранция! :D На времето купих от един приятел чисто нов команч, който му беше награда от състезание и му беше в повече. С първото влизане изплющях един 2 кг. лаврак и веднага разбрах, че го е топил поне веднъж! :D :D
Иначе изпотяването на маската е от този клас проблеми за харпунджията, както оплитането във въжето на буя, трудното зареждане на харпуна, пълненето на шнорхела с вода и гаденето при вълнение. Те са характерни за слабоподготвените практикуващи.
За да не остана неразбран, ще поясня: маските, които съм споменал по-горе, след първоначалното задължително почистване с паста за зъби и веро, никога не са се потили! Преди да ги почистя не съм ги ползвал и не знам дали се потят. Така по-ясно ли е? :D
Ще се присъединя към yavorsub, че да си почистиш новозакупената маска е точно толкова резонно, колкото и да си измиеш плодовете преди да ги хапнеш или да си изпереш новото бельо, преди да го облечеш. Не всички го правят, но непочистената маска се поти, а от неизпрано ново бельо се хваща много неприятно кожно заболяване - розов лишей. От неизмити плодове пък - сюргюн. :D
Все пак нека колегата gunman, ако не го затруднява, да поясни за коя маска е писал и как е третирана. На мен лично ми стана интересно коя е тази скъпа и неставаща за нищо маска.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”