Къде да ида на риба - р. Камчия

Модератор: Кърцата

Linderman
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 10:26 am
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от Linderman »

Здравейте , след 2 седмици ще бъда на бунгала край река Камчия:
https://www.google.bg/maps/place/%D0%BA ... c6be?hl=bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

за пръв път ще съм там и незнам къде са местата за риболов , къде са подстъпите към реката и тн.

Ще бъде благодарен ако някой ме опъти към село , място или локация от където мога да ловя!

Благодаря ви
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от saksi »

Ти сигурно вече си направил резервация ,но чете ли отзивите за тези бунгала.
Понеже и аз ще ходя в началото на септември и търся бунгала в района.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от icefire »

Ами ,, какво да кажа ,, по-добре ме ходете там .... преди 3 години бях там .. реката на устието до км нагоре няма риба !!! А за въпросните бунгала не ми се говори , отврат ... и от рояците комари няма спасение .. Ако не е късно сменете дестинацията пичове :) !!!
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от Limanov »

Не е вярно че няма риба! На дъно на грозд земни червеи излизат сомчета до 1-2 кила и ако си късметлия може да хванеш дори змиорка :) на плувка близо до шавари на торен червей излизат каракуди до 500 гр. а на бял червей в тихите места излиза камчийски уклей и бабушка. Влиза и морски кефал понякога в реката. От плажа пък може да ловиш платерина на дъно ако искаш морски риболов. Въобще е симпатично местенце.

Относно местата намираш пристана на лодките и водните колела и тръгваш по асфалтовия който се движи покрай брега на реката. Има отбивки и се стига до реката на няколко места, ето примерно тук е добро място има и сянка и става за барбекю и риболов: https://www.google.bg/maps/place/43%C2% ... !1s0x0:0x0" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Комарите ще са ти проблем номер едно и в бунгалата и покрай реката. Големи са чак кучето ми ги лае като кацнат на оградата :) Вземи си AUTAN и се пръскай обилно ако не искаш да те изядат жив. През деня и на слънце няма проблем с тях.

Наслука и весело изкарване и си гледай повече почивката без големи очаквания за риболова :)
Linderman
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 10:26 am
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от Linderman »

saksi написа:Ти сигурно вече си направил резервация ,но чете ли отзивите за тези бунгала.
Понеже и аз ще ходя в началото на септември и търся бунгала в района.
Допустимо лоши коментари имаше за бунгала Сирена , другите ги бяха срутили от минуси в сайтовете... или искат много пари.

Не сме претенциозни , но комарите определено ще са проблем ... Витамин Б1, Аутан , Евкалипт и .... пушка ;)
Linderman
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 10:26 am
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от Linderman »

Limanov написа:Наслука и весело изкарване и си гледай повече почивката без големи очаквания за риболова :)
Благодаря колега :) ще се отбия до реката, че никога не съм ходил
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от rikitikitavi »

Linderman написа:
Limanov написа:Наслука и весело изкарване и си гледай повече почивката без големи очаквания за риболова :)
Благодаря колега :) ще се отбия до реката, че никога не съм ходил
Наблегни на морския риболов по изгрев и надвечер. Реката не е много дашна лятото. За комарите едни спирали ще ти решат проблема на масата.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
panddov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: гр.Плевен

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от panddov »

Ходил съм 4-5 пъти на Камчия,бунгалата не са лукс,но с добра компания и хубаво време е чудно!Плажа е огромен,място има за всички....реката дава риба както са написали колегите .Цялата река е с огромни дървета ,които дават чудесна сянка,може и в най-големите жеги да ловиш риба.Страхотно място,което е изкупено от известна силова групировка и там нищо не се прави...чака своя час.....като много неща и места в БГ.......
orlin4ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 21, 2015 10:16 am

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от orlin4ooo »

Аз бях миналата седмица на Камчия - бунгала Нимфа - доста са добре. Останах впечатлен. Колкото за риболова по реката - тегава работа. Говорих с местни хора и ми споделиха, че изпускали язовир в нея и водата е ледена. Риба има, но трудно се лови. За това не съм и хвърлял, ходих до село Венелин на платеното - умряла работа - 20на дребни каракуди и още толкова червеноперки. А джуките са им толкова меки, че ми се откачиха поне 50 риби. За комарите по Камчия прочетох някъде - за момента ги няма.
Linderman
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 10:26 am
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от Linderman »

Благодаря ви!

на морето там - кефалови ли се завъртат , както каза един колега по - горе?

иначе за групировките .. дълга тема, но вярвам , че когато хората разберат , че не е страшно да държат я кол , я вила , я брадва в ръката си ... то тогава и на тия групировки ше им дойде времето .. дни наред разбойници ще сънуват
iliya.iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Авг 18, 2023 2:15 pm

Re: Къде да ида на риба - р. Камчия

Мнение от iliya.iliev »

Здравейте колеги, да попитам има ли забрана за риболов от моста, след Пода, надолу по реката ? И ако може някаква информация каква риба има по това време ?
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”