Какава е тази плувка ?

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

Платмасова тръбичка с диаметър около 2 см и дължина около 10 см в средата има две дупки да се пълни с вода в единия край е затапена с капаче с отвор да минава влакното а в другия край е затапена със кръгъл стереодур (цилиндрична форма) с тръбичка през него да минава влакното а в платмасовата тръбичка има съчма която да затиска основното влакно. Била нов вид плувка някъде от USA. та идеята е влакното минава свободно през тръбичката в стереодура и после през прозрачната тръбичка и през капачето в края на прозрачната тръбичка и като се заметне сваля примамката до дъното след което се пълни с вода и сачмата вътре притиска влакното да не се движи и така застава в работно положение. Благодаря пердварително и ще се радвам да науча има ли отзиви за такава плувка.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

Благодаря колеги, намерих това което търся, ето и адрес да видите и вие,
http://www.eugeneandtex.com/bobberwithabrain.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Дано да съм бил полезен с мойто питане и моя отговор. Наслука
todoroshko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 3:22 pm
Местоположение: София

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от todoroshko »

Ебаси якото. :D
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

Снощи си измайсторих една такава от PVC сива тръба малко силикон за тапа с тръбички от клечки за уши и малко XPS който ми остана от един ремонт. Тествах я в една кофа и се балансира перфектно, пробвах топчето да е стъклено но по добре е с метално (оловна кръгл тежест 10-15 гр. пасна чудесно). И едно уточнение дупките от страни на тръбичката трябва да не са толкова малки че да може да се пълни с вода и по бързо да стига до работно положение и другото което е XPS-а да влиза в тръбичката до дупките без да ги запушва. Много яко след забраната ще я пробвам
tonypm
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 10:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от tonypm »

Първото, за което се сетих е по-голяма спринцовка... така единият край (откъм "дюзата") е фабрично "готов"... ти, колега, ще кажеш дали е удачно. Поздрави!
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

Най-вероятно да стане и от спринцовка, но аз нямах а го правих с PVC сива тръба Ф20.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от starcho »

Тоя номер го открих сам когато безпомощно наблюдавах кордона от дядовски гъзове на Кранево и те с директен бяха опоскали всичко.Навътре беше много рисковано заради камъните,но ми хрумна да вържа рибарски поплавък от мрежа гойто ще стои над такъма и ще мога да го изтегля без риск.Получи се и пръснах рибата,а други веднага обърнаха багажа си да търсят нещо подобно.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

ето първата който сглобих
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от Surveyor »

На пръв поглед изглежда груба но е стана доста чувствителна, ще я пробвам след забраната. Наслука.
grilot
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 6:01 am
Местоположение: София

Re: Какава е тази плувка ?

Мнение от grilot »

Предполагам си изпробвал плувката....Идеята ми хареса и се чудя дали и аз да не си поиграя да направя такова чудо.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”