язовир Николаевка

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
jivko81
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 7:29 pm
Местоположение: добрич

Re: язовир Николаевка

Мнение от jivko81 »

да колега наистена има много раци но при по често презареждане има ефект тя там рибата е свикнала на шляпане така че няма да е проблем аз така риболовствам по често презареждам
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: язовир Николаевка

Мнение от rado25 »

jivko81 написа: от време на време пускат крана или слагат нещо в водата да не кълве рибата те го правят с цел за да не се вадят големи количества риба
А бе не знам да ли пускат нещо в водата, ама чувам че есента са изкарани сериозни количества риба, което ще рече че каквото и да а пускали то не им е помогнало.

jivko81 написа: но затова те са си виновни защото нямат регламент
То регламент има ама никой не го спазва, а него спазват защото никой не следи да ли се спазва
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
jivko81
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 7:29 pm
Местоположение: добрич

Re: язовир Николаевка

Мнение от jivko81 »

и кажи ми какъв е регламента 5 броя въдици и риба на глава кои колкото може единствено забраняват малките шарани но и тях вземат а кажи ми кво е това имат и те вина и ние рибарите щото и малки те не се връщат пак казвам риболова е хоби не е месарски магазин
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: язовир Николаевка

Мнение от rado25 »

jivko81 написа:и кажи ми какъв е регламента 5 броя въдици и риба на глава кои колкото може
Лятото ми бяха дали едно листче с напечатани на него условията и до колкото се сещам там пишеше. До 5 бр въдици и до 3 бр риби, като маломерните задължително се връщат обратно във водата.
jivko81 написа: единствено забраняват малките шарани но и тях вземат а кажи ми кво е това
Взимат малките шарани защото няма контрол, защото така са ги научили (посетителите на техния язовир), защото 90% ако не е и повече от "рибарите" са месари и не се ядосват затова че са капо ами защото не са успели да си избият таксата и всичко което хванат се прибира. По принцип се имам за общителна личност и обикновено когато съм за риба, редовно отскачам до съседните лагери за да си кажем по някоя дума с колегите. Най малкото което е, то поне да "открадна", я вид стръв, я монтаж, я начин на презентация. В крайна сметка човек се учи докато е жив. Но напоследък, особено на николаевка избягвам всякакви контакти с другите рибари, защото не ми се слушат коментари от рода на "То тука няма риба, човек не може да си избие таксата а какво остава за другите разходи"
jivko81 написа: пак казвам риболова е хоби не е месарски магазин
Напълно съм съгласен с теб, само че това не могат да го проумеят дори и хора редовно посещаващи рибарските форуми, а какво остава за хората които ходят за риба за да си хапнат безплатна такава.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
jivko81
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 7:29 pm
Местоположение: добрич

Re: язовир Николаевка

Мнение от jivko81 »

ами кво да ти кажа колега прав си нямаме оправия в тази държава
Аватар
kami.59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 10:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: язовир Николаевка

Мнение от kami.59 »

За всички колеги които ходят на яз.НИКОЛАЕВКА там има много толстолоб вижте саита СНОСТЬ ДЛЯ ЛОВЛИ ТОЛСТОЛОБА наслука на всички.
Невероятно, но факт хванах я с ръце!
Аватар
kami.59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 10:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: язовир Николаевка

Мнение от kami.59 »

На яз Николаевка има много толстолоб за по голяма информация вижте СТРЬВ И ЗАХРАНКА -технопланктон за толстолоб.
Невероятно, но факт хванах я с ръце!
Аватар
kami.59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 10:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: язовир Николаевка

Мнение от kami.59 »

Малко инфо. ходех на николаевка разходихме сонара по яз.Показа риба само до салкьма. Хвьрлихме вьдиците, но след час доидохо с лодката и културно ни казаха че риболова е разрешен само в плиткача Кьдето риба не показа на сонара.Няма никаква информация с табели по яз. за забраната.Разрешен е само в началото на плиткото такса 15 лв.Развалиха още един язовир..........
Невероятно, но факт хванах я с ръце!
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: язовир Николаевка

Мнение от YAROSHKH »

Язовира отдавна е развален. Пускат само там където няма риба. В момента е спаднал с около метър, като се пълни.
Devilppp1
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 9:37 am

Re: язовир Николаевка

Мнение от Devilppp1 »

Здравейте,колеги!
Вчера ходих на Николаевка/големия/.
Давам ви го като информация да не ходите до там!
Язовира е забранен за риболов!Изгониха ме набързо без да получа отговор защо е забранен посред лято!
Аватар
dobromir_bo
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 11:15 am
Местоположение: Варна

Re: язовир Николаевка

Мнение от dobromir_bo »

Кой го стопанисва този язовир ? Някой знаели ?
ivan ivanov ivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Фев 20, 2009 7:56 pm

Re: язовир Николаевка

Мнение от ivan ivanov ivanov »

предишния чирак на сашо.в момента го обезрибяват и продават ,,мъртва,, риба на хора ,които се занимават с търговия.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”