Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

Колеги, искам да ви попитам какви плувки са подходящи за използване с директен телескоп ( 7 м)за скобар, каракуда, платика, бабушка и уклей.

Мерси!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от chirusa_bg »

Аз ползвам 1.5гр., замятат се добре с 8м. и са достатъчно чувствителни.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

каква марка и модел?
мерси
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от chirusa_bg »

Colmic
Zar, Queen, Menta i Mako
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

а с по малък размер плувка -1 или 1,25 гр ще има ли проблеми т.е. вероятност да счупя нещо :)
Последно промяна от ivanski13 на Пет Авг 29, 2014 10:26 am, променено общо 1 път.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от N.Dimitrov »

e Chirusa ти е написал ,че 1,5 става за 1 не знам какво има да му чупиш толкова само дали ще можеш да замяташ с такъв лек такъм
ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

ок
мерси
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от jabakuchi »

И с 1 грам ще можеш да замяташ, само че не е много подходящо плувката да е много лека, когато има по-силно течение или вятър :) Зависи и къде и за какво ще ходиш. За каракуда може и по-тежка, но за уклей си е перфектно грам, грам и половина ;) Поне според мен. Най-добре да си вземеш няколко совалки и да си направиш 3-4 готови поводи за директния с различни плувки и монтажи, че да можеш да сменяш бързо и лесно :)
ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

мисля да позлвам влакно
основно - 0,16 - Colmic - Fendreel RBS или FORMER
повод -0,10 - Colmic Xilo

за основното ще ми предложите ли някое по хубаво?
ivanski13
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:36 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от ivanski13 »

или COLMIC X5000 за основно 0,125
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от chirusa_bg »

Намали разликата между основно и повод. Няма смисъл основното да е .16, ако повода е .10мм
За мен .14 основно е универсална дебелина за директна линия. Не е прекалено дебело, но в същото време е достатъчно здраво, за да издържи няколко интензивни риболова, без да се нарани и не се налага да правиш нова линия всеки път.
Фендриил-а ми харесва и съм го ползвал много, включително за директния.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от Garbolino »

Когато има вятър, когато ловя непретенциозни каракуди, си ловя направо с плувка 2 гр. Тогава замятането е доста по-лесно в сравнение с плувка 1 гр. Когато няма вятър (или е лек вятъра) и рибите са претенциозни/малки се изфинява такъма. Общо взето започваш с някакъв предполагаемо подходящ според теб монтаж и в движение (по време на конкретния риболов и условия) виждаш какво трябва да промениш в него.
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от jabakuchi »

На директен спокойно може да вадиш и шаран с тежки плувки и по-дебел повод. Аз лично съм вадил около 2.5 кг на 6м и повод 0.14 флуорокарбон. Всички зависи от това какво смяташ да ловиш :)
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от maverini »

jabakuchi написа:На директен спокойно може да вадиш и шаран с тежки плувки и по-дебел повод. Аз лично съм вадил около 2.5 кг на 6м и повод 0.14 флуорокарбон. Всички зависи от това какво смяташ да ловиш :)
Че може да се извади шаран с директен спор няма,ма чак пък да ги ловиш спокойно...Пък и с 0.14 флуро трябва да е от най-качествения,и пак няма гаранция,2.5кг шаран си прави добър рън.
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Грамаж на плувки за директен телескоп 7м?

Мнение от jabakuchi »

maverini написа:
jabakuchi написа:На директен спокойно може да вадиш и шаран с тежки плувки и по-дебел повод. Аз лично съм вадил около 2.5 кг на 6м и повод 0.14 флуорокарбон. Всички зависи от това какво смяташ да ловиш :)
Че може да се извади шаран с директен спор няма,ма чак пък да ги ловиш спокойно...Пък и с 0.14 флуро трябва да е от най-качествения,и пак няма гаранция,2.5кг шаран си прави добър рън.


Да така е, но забравих да спомена, че съм си сложил и ластик, което лесно ги измаря и излизат като парцал :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”