Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Raynor
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 7:06 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Raynor »

Здравейте колеги,
искам да задам въпрос за следната пръчка: SERT AREA 2.33m / 3-10

Ще я ползвам за риболов на кефал и костур по река Марица около Пловдив. Воблерите, които смятам да закачам и притежавам за целта са goldy vibro max 3.4 и 2.8 сантиметровите и salmo hornet от 3.5 и 4 сантиметровите.

Това, което ме интересува е, естествено, ще ми свърши ли работа. Ще мога ли с нея да достигам прилични дистанции, които имам чувството, че е необходимо да се достигат в района около Пловдив, ще мога ли да водя воблерите добре с нея в маришкото течение, или то е прекалено силно за толкова light пръчка?

В момента имам shimano scimitar 2.40m / 10-30 акция и ми се струва, че с тия малки примамки не работи добре въдицата.

Нивото ми е начално и имам твърде малко опит в спининг риболова за да мога да преценя адекватно.

Може да не е много на място или адекватно, но на места, като 6ти километър, имам усещането, че рибите са по-далеч от брега, и притеснението ми е, че с шиманото не мога да достигна по-добра дистанция. Дали със SERT AREA бих могъл да постигам по-добра дистанция, като изключим всички други странични фактори, като техника, дебелина на влакното и тн..
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от freeman.bg »

Нямам опит с въпросната въдица, но примамките които си посочил не се славят като най-далекобойните. Така че и с друга въдица едва ли ще ти се вдигне много дистанцията, но определено имаш нужда от по-лайт такъм от този който използваш.
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от reelbigfish »

колегата freeman.bg ти е отговорил много точно. ако търсиш дистанция просто си вземи 1-2 броя yo-zuri l-minnow 44 ..pontoon21 hypnose sr също лети доста прилично. хорнета е статично утежнен, а широката му лопата създава голямо въздушно съпротивление и колкото и да ръкомахаш трудно ще го пратиш кой знае колко далече
Raynor
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 7:06 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Raynor »

Благодаря за отговорите, колеги.

Явно съм се презапасил излишно с тия голдита и хорнети. Пусти промоции.

За самата въдица ако имате наблюдения някакви ще съм благодарен да ги чуя. Добре ли е като за ценовия си клас, има ли нещо много по-добро на подобна цена?
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

empar написа:От къде се сдоби с Ганчо, ако не е тайна?
Не мога да ти кажа, защото и Я не зная. Моя приятел JettroniX ми я поръча нейде от София ведно с няколко пакета Аваруни...

В допълнение са спомена, че днес я пробвах в бойни условия като улових няколко литрови костура и една мерна сулка.
Пръчката чак ме изуми за те пари, защото за пръв път я виждам на живо, има много прилична изработка, удобна дръжка, тънка бланка, лека е, и най важното бланката звъни, че не се трае..., чак човек може да сбърка почукването на джига по дъното с това на удар на рибка.
Много съм доволен от избора. Става въпрос за това Ганчо- GAN702MF 7'/2,13м 122,5гр 7,0-25,0гр 8 - 17lb
Определено мога да го препоръчам на все, като универсална пръчка в средния, дори малък ценови диапазон за всякакъв спинингов риболов. :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от freeman.bg »

Raynor написа:Благодаря за отговорите, колеги.

Явно съм се презапасил излишно с тия голдита и хорнети. Пусти промоции.

За самата въдица ако имате наблюдения някакви ще съм благодарен да ги чуя. Добре ли е като за ценовия си клас, има ли нещо много по-добро на подобна цена?
Това, че не хвъркат много съвсем не означава че са за изхвърляне, особено сега като паднат температурите и рибата слезе в по-дълбокото. Все пак е хубаво да си добавиш още някой друг воблер, но това е за друга тема. Серт се слави с добро име като се съпостави цена/качество. Може да погледнеш и Серт Ексийд на 2.10, за нея имам добри впечатления, а и не съм чул някой да се оплаква от тези въдички.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

freeman.bg написа: Серт се слави с добро име като се съпостави цена/качество.
Ако мога да си позволя да те поправя - Серт са много прилични пръчки за без пари. Дори съм собственик на една такава, НО само в лайт версията си - до 10 гр. От таме нагоре, пръчките стават груби и тежки колове........
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Raynor
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 7:06 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Raynor »

Главното ми притеснение отново идва от това каква дистанция мога да покривам. За това и се насочих към Серт Ареа, защото го има на 2.40м, което е повече от 2.10. Иначе из форума прочетох доста позитивни мнения за Серт Ексийд.

Воблерите са супер, предполагам, все още нищо не съм уловил на тях, всичко, което съм хванал до сега около Пловдив е било на мепс аглиа лонг каст блесната, а съм заредил над 10 блесни и 20тина воблера. С тая блесна замятам в повечето случай на отсрещния бряг и там ловя рибите.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от maranzika »

Vid написа:
empar написа:От къде се сдоби с Ганчо, ако не е тайна?
Не мога да ти кажа, защото и Я не зная. Моя приятел JettroniX ми я поръча нейде от София
http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-gancho.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от k99 »

maranzika написа:
Vid написа:
empar написа:От къде се сдоби с Ганчо, ако не е тайна?
Не мога да ти кажа, защото и Я не зная. Моя приятел JettroniX ми я поръча нейде от София
http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-gancho.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
Магазин Никулден в Младост 1, до спирката на бл.43 предлага стоки на Pontoon, ако имаш късмет, може да я видиш/пробваш на живо преди да я купиш.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

Търся да си закупя спинин пръчка.Бюджета ми е към 130лв.Държа акцията да е макс 15 горна граница и строя задължително да е бърз/fast/.Дължина 2.40-2.60м.Ще се ползва за джиг риоблов.
Последно промяна от ivanst на Съб Окт 24, 2015 5:17 am, променено общо 1 път.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от reelbigfish »

"транспортна дължина" означава колко е дълга пръчката ти в разглобено състояние.. т.е. дължината на полвинките и
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

reelbigfish написа:"транспортна дължина" означава колко е дълга пръчката ти в разглобено състояние.. т.е. дължината на полвинките и
Оправено е ... просто грешно копиране ... пуснах обява на старата пръчка на няколко места ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
psaras
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от psaras »

Здравейте колеги,

Моля ако е възможно да ми дадете съвет за ultra light спининг.
Иска ми се да мога да го използвам с малки воблери /до 2-3 грама) и с малки блеснички /например 00 по Мепс/.
Бюджет до 400 лева.
Предпочитам покупка от страната, за да мога все пак да го пипна, като не се изключва и варианта за покупка от чужбина.
Предварително благодаря за съветите.

Поздрави,
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от czd »

psaras написа:Здравейте колеги,

Моля ако е възможно да ми дадете съвет за ultra light спининг.
Иска ми се да мога да го използвам с малки воблери /до 2-3 грама) и с малки блеснички /например 00 по Мепс/.
Бюджет до 400 лева.
Предпочитам покупка от страната, за да мога все пак да го пипна, като не се изключва и варианта за покупка от чужбина.
Предварително благодаря за съветите.

Поздрави,
http://spinningfish.bg/catalogue/product/tenryu-juvia" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”