ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от bobo_33333 »

Juniur86,Не се пали толкова.
Няма такова нещо,като
Най
Аз най-много количество съм ловил на зимна блесна,но това не я прави най уловиста,поради ред причини...
Тва е както ти казваш на щуреца(онова черничкото) -скакалец
Твоите най уловисти 10,на друго място и друг водоем са невървежни или пък не си ползвал други...
А и има различни примамки ,не само блесни...
За това и е обобщението на примамки,щото има хиляда,хиляди цвята и модели блесни
Има си места дето костура си сака неговото,а и както казах ,мени си нрава,едната година едно,другата друго
Аз там съм пораснал...
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от Juniur86 »

бобо_33333, изобщо не се паля ама изобщо, просто излагам фактите на яве. А те са очебиещи и очеизваждащи. И ще ви помоля да не ми слагате думи в устата, това че четете и не разбирате написаното или четете през редовете или изобщо незнам какво четете, НЕ Е МОЙ ПРОБЛЕМ!. Защото изречението си го прочетох 100 пъти и все един смисъл намирам в него. За не разбралите се самоцитирам:

Juniur86 написа:Нека всеки желаещ напише топ 10 (най-вървежните му 10) в примамките си за Костур,
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14921
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от Павел Иванов »

Juniur86 написа:... Нека припомня темата е "ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР"...
Ами точно де :idea:
Самите примамки за кустур са коренно различни за различните обстоятелства :idea:
Примерно преди две седмици топ примамките ми за кустур , говоря за конкретен риболов , бяха Мепс Комет 4 и Моска 5 , ловяха кустури от размер почти колкото блесната , до половин килограмови . Оня ден пък най-добре си взимаше на пет грамови кастмастери , бели и жълти . Друг път предпочитанията са били към силикони , трети към воблери и пр. В случаят рибите се държат под самата повърхност , като слезнат надолу си имат други предпочитания и т.н. Иначе казано топ 10 се променя според времето , дълбочината на която се намира рибата и настроението и . Ако тръгнем да се осланяме само на определени топ 10 примаки определено броят на валатите ни реЗко скача нагоре .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от Juniur86 »

Виж колко добре само започваме да се разбираме когато човек реши да бъде човек, а имено:
Павел Иванов написа: 1. Преди две седмици топ примамките ми за кустур , говоря за конкретен риболов , бяха Мепс Комет 4 и Моска 5 - 2бр. блесни
2. Оня ден пък най-добре си взимаше на пет грамови кастмастери , бели и жълти - 2 бр. кастмастери .
3. Друг път предпочитанията са били към силикони 2бр. силикони
4. трети към воблери и пр 2бр. воблери
На 100% сигурен съм, че всеки занимаващ се с риболов на хищна риба с изкуствени примамки, когато стъпи на брега на водоема или реката и отвори запасите с примамките има най най любими тези на които залага най много надежди тези на които има най големи очаквания и най вече тези с които най-често започва риболова . Като систематизираш нещата и те си идват по реда си ....
Изображение
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от angel81 »

хмм... имам една блесна Blue Fox Vibrax Strobe FT... където и да съм я потапял костура я хапе яко. Пясъка, Батак, Домлян, Правище .. няма место където да не се е разписала, и то всякакви размери.
късмет работа . .
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от dancho.danev »

Вчера и днес направих приличен риболов на костур със силикон та реших да споделя малко опит с вас. Рано сутринта костура гони на повърхността и като помощно средство се ползва булдо
Изображение
Води се със постоянен ситен туич и навиване. Целта е да се имитира вече хранещ се костур. Риболова е изключително динамичен и ефикасен стига да имаш правилните цветове. А това са:
Изображение
Светъл или тъмен зависи от настроението на рибата. Лошото е когато дойдат група дребосъци. Тогава се получава това:
Изображение
Много кълване, никаква риба и една шепа инвалиди.
Изгрее ли слънцето рибата се дърпа в дълбокото и тогава на помощ идва потъващата бомбарда:
Изображение
Оптимален вариант 15гр и тези цветове силикони:
Изображение
Води се по дъното с постоянно придърпване. И за да не бъда голословен:
Изображение
Тези са от днес, а и вчерашните бяха почти толкова. Извинявам се за лошите снимки, но идеята ми дойде спонтанно и снимах върху капака на колата.
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: ПРИМАМКИ ЗА КОСТУР

Мнение от Стонин МаХенд »

благодаря за споделения опит! Браво
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”