Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ourglory »

Майко мила, тука е станало мазало.

Ще се опитам, да отговаря на всички въпроси и упреки, без да се придържам към реда на изпращането им.
Рибите са хванати между 18:00 и 19:00 часа, снимани са с телефон, някъде около 19:30, когато вече е сумрак. Светкавицата е пусната защото, при липса на достатъчно светлина, автофокуса не работи- това го знае всеки, който поне малко се е интересувал от фотография. Направил съм повече от 5 снимки и само на тази, рибите са в такъв покой. Другите са размазани, защото мърдаха.

За съхранението им използвам футер, пълен с вода от реката, която сменявам при случай, че се стопли или рибите започнат да се обръщат. Често ми се случва да правя дълги преходи и не искам да рискувам да умрът, както понякога се получава, при пренасянето на живарник от едно място на друго.
Не знам по какво съдите, че са мъртви. На най- едрата риба ясно личи липсата на люспи на места, но причината затова не е в мен. Рибата имаше тези следи, когато я улових и според мен са от мрежи, в никакъв случай не съм я аз наранил.
Съжалявам, че батерията на телефона, с който са направени снимките се изтощи, преди да върна всички рибки.
Все пак имам 2 клипчета. Едното показва улова на най- едрата риба и на него се вижда, че люспите си липсват!
2-рото клипче показва релийза на първата рибка, защото тя първа започна да си заминава.
Същият ден съм хванал 4-ри риби, а приятелката ми 3. Според Вас, защо на снимката са само три рибки?
Няма да си кривя душата и да се правя на такъв, какъвто не съм- когато уловя повече риби, понякога прибирам част от тях, но когато те са няколко на брой, както в този случай, ги пускам. Живея в квартира, без хладилник и фризер и в никакъв случай не бих прибрал 2,3 или 4-ри рибки, с които бих могъл да нахраня, единствено котките в квартала.

П.С. Не приемам за сериозна критиката на хора, които съм виждал да прибират маломерни риби, посочвайки като причина за тези им действия, това "Имам още 5 у фризера, с тия 2те тамън за едно пържене."

Повече няма да се обяснявам. Когато намеря кабел, с който да сваля клиповете, ще ги кача.
Благодаря!
Последно промяна от ourglory на Нед Окт 13, 2013 1:54 pm, променено общо 1 път.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от stas »

stas написа:Колеги, предлагам да разтурите "Кръжока" и да оставите човека на мира!
А, да не забравя, и да му поднесете своите извинения! refab да не ми говори на "ти" и да се поуспокои малко. Ако не може, след пубертета нещата ще си дойдат на мястото, надявам се. :)
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от refab »

ourglory написа:...........................
За съхранението им използвам футер, пълен с вода от реката, която сменявам при случай, че се стопли или рибите започнат да се обръщат. Често ми се случва да правя дълги преходи и не искам да рискувам да умрът, както понякога се получава, при пренасянето на живарник от едно място на друго.
.................................
Повече няма да се обяснявам. Когато намеря кабел, с който да сваля клиповете, ще ги кача.
Благодаря!
:) Та, значи, ти си спинингист, който като хване "рибки", вкл. и маломерни(?), има намерението да ги пусне обратно, но междувременно (часове наред?) ги държи във "футер", който бил много подходящ (за разлика от "живарник") при "дълги преходи"!?... Всъщност твоята идея за "подходящия за дълги преходи - по време на спининга, "футер" е единствено за да можеш накрая да снимаш уловените риби накуп, така ли?... Е, аз да ти дам една идея - хващаш, снимаш и пускаш. Ако се опасяваш, че някой може да помисли, че си хванал една "рибка", а си я снимал четири пъти и после казваш че е са били четири, търси някакъв трик, чрез който да е ясно, че рибите са различни.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от bobopeli »

refab написа:Е, аз да ти дам една идея - хващаш, снимаш и пускаш. Ако се опасяваш, че някой може да помисли, че си хванал една "рибка", а си я снимал четири пъти и после казваш че е са били четири, търси някакъв трик, чрез който да е ясно, че рибите са различни.
+1
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Drago
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 5:21 pm
Местоположение: София

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от Drago »

Колеги,
ей заради това ви отношения все по-малко ще бъдат репортажите.

Съмнявам се, че обезрибените реки са плод на колегата с тия 3-4 рибки. Проблема е много сериоизен, и няма да се оправи пред компютъра.

Тази година ми е много слаба от към риболов и ми е мъка, но ми е още по-мъка че част от любимите ми места са вече под вода (ВЕЦ-те), друга е обезрибена от десантчици и ел. специалисти, на трети нивото на водата и температурата се променя рязко ежедневно и ежечасово пак поради иконимически интереси, на четвърти се копае за баластра и к'во ли още не.

Така, че сами си направете сметката за огромимния ефект от задържането на 3,5,6 риби.

Речна риба не ям, освен костур, пастърва и уклей, за които така или иначе не ходя целенасочено.
Но любимите ми реки са обезрибени целенасочено.

Поздрави,
Драго.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от antivik »

Такааа...стана интересно. Едни се фанах къде е по-голяма белята, други за критиката... Въпроса е има ли нарушаване на закона или не? Маломерни ли са - да, а дали са пуснати - до съвестта на аверът. Сега за друго - пище, че снимките са правени след 19 часа, но слънцето в тази час вече е залязло...и...кво снава със закона тогова...
От страни погледнто 2-3-4 рибета са нищо, но умножени по....всеки да си направи сметката.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ynovi »

stas написа: А, да не забравя, и да му поднесете своите извинения!
Много на сериозно го подкарахте ми се струва. Аз лично се пошегувах, та не ми е минавало през ума дори да се извинявам за нещо . ..
Ама колега, ако държиш да извиняваш извини се и от мое име, аз нямам нищо против. :) :D
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ourglory »

Понеже виждам, че темата ви харесва и определено се развълнувахте, ще споделя с вас още един мой излет.
Вчера бях на р. Янтра при село Самоводене. Времето беше хубаво, местата бяха свободни и водата не беше кристално бистра.
Очаквах да направя хубав риболов, но за съжаление улових само 2 рибки. Едната беше дребен клен, другата мерен уклей.. около 114 грама. За разлика от предишни пъти, сега нямаше други кълванета.
Изображение
Нещо се случва и не мога да кача сега снимките.
cvetan_metodiev
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 3:58 pm
Местоположение: София

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от cvetan_metodiev »

Послушай колегите и другия път вместо да мъкнеш с теб кофи или живарници, просто снимай рибата когато я хванеш и я пусни веднага да живее. И за рибите е по-добре и за теб!
Нека всички хващат, нека всички пускат:)
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от stankof »

cvetan_metodiev написа:Послушай колегите и другия път вместо да мъкнеш с теб кофи или живарници, просто снимай рибата когато я хванеш и я пусни веднага да живее. И за рибите е по-добре и за теб!
Тои на колегата така си му е по готино да лови,що да не си ги разнася рибите с него до края на излета и накрая да ги "пусне"?! :lol:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ourglory »

Ебаси "демонстрираната компетентност"... изобщо няма да се занимавам..
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от Vid »

ourglory написа:Ебаси "демонстрираната компетентност"... изобщо няма да се занимавам..
Ич не се цупи, ОСТАНИ ВЪВ ФОРУМА И ЧЕТИ, ПИТАЙ И ПУБЛИКУВАЙ.... при спининговия риболов има два варианта: при първия, използваш т.н. кукани на които закачаш рибите, които смяташ да задържиш (никой не казва, че все трябва да си пускаш, за това си има закон, който определя нещата....) Спокойно можеш да публикуваш задържаните риби и тук. Само, че ги публикуваш "бесени" на кукана и до 3 кг. на излет......, доколкото мисля, че бе позволено и в позволения размер, щото Я кефал не прибирам. Прибирам само сулки и сомове, че и ги пържа с кеф....
Втория вариант е снимаш (ако искаш де) и пускаш...., ама не и в живарници. Че, кой спинингист ползва живарници или как бяха футери??? Че и как ги мъкнеш с теб докато ловиш риба??? В тоо смисъл, ти чак се ебаваш с нази? Защо риби, които си решил да пуснеш въобще ги задържаш с разни пособия? Това противоречи на спин-риболова по принцип...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ynovi »

ourglory написа:Ебаси "демонстрираната компетентност"... изобщо няма да се занимавам..
Колега, ич не се цупи, не може да угодиш на всеки /и Христос не е усрял :) / , затова продължавай да си пишеш както прецениш и си знаеш. Просто не е зле чат-пат да обръщаш внимание на някое мнение, препоръка - полезно ще ти е, от собствен опит го казвам. :lol:
И не всички и не за всичко сме компетентни, често казваме и по някоя глупост, което е си е нормално, нема що да се цупиш...
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от ourglory »

Ясно е, че тука да публикуваш трябва да си мазохист.
Споделяш един излет и се почват със "съветването" и въпросите- Ама що така? Ама как така?
Рибите били умрели, светкавица си ползвал, що носиш тия риби така?
Вие изтрещяхте ли?
Ходя за риба, за да си правя кефа. Естествено, че като хвана 15 риби ще взема една част... Ама да, стига с тия изцепки.
От всичката риба , която съм хванал, съм взел една много малка част.
...
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Моето хоби- риболов с изкуствена примамка.

Мнение от stankof »

ourglory написа:Ясно е, че тука да публикуваш трябва да си мазохист.
Споделяш един излет и се почват със "съветването" и въпросите- Ама що така? Ама как така?
Рибите били умрели, светкавица си ползвал, що носиш тия риби така?
Вие изтрещяхте ли?
Ходя за риба, за да си правя кефа. Естествено, че като хвана 15 риби ще взема една част... Ама да, стига с тия изцепки.
От всичката риба , която съм хванал, съм взел една много малка част.
...
Колега ти пак си знаеш твоето-"взел та взел малко".
Кои ти говори тук че си виновен че си взел няколко риби?
Става въпрос че няма смисъл риби който си решил че ще си ги пускаш да ги разнасяш с теб и да ги обричаш на ненужна сигурна смърт,ти сам го написа в първия ти пост в темата-
ourglory написа:Това са три от общо уловените от мен четири риби, една пуснах 15 мин. преди да снимам тези, защото беше започнала да умира.
и после да спориш че трите риби които си снимал си ги пуснал живи и здрави след снимката!
Еми и да си ги пуснал не са били живи тези риби,или най-малкото не са оживели и да са били "живи".
Пак ти казвам не става въпрос че е проблем че си задържал няколко риби,дори между тях да е имало и някоя маломерна,всеки го е правил,въпроса е да си извадиш поука от забележките на колегите защото всеки греши.
А ако не си на нашето мнение което сме изразили тук с доста колеги,то си е твоя работа,но тогава няма да може да очакваш хвалебствия и ласкателни думи за репортажите ти!
Наслука!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”