За балканки!!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: За балканки!!!

Мнение от bobopeli »

Първата за деня рибка,другите останаха не снимани поради приводняване
на снимачката :mrgreen:

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

Много красоти и почти никакви риби за съжаление,а иначе реката се води хвани пусни..... :(
Въпреки всичко благодаря на реката че ме допусна до ней,защото имаше места който слабо казано дигаха адреналина докато ги преминавах!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: За балканки!!!

Мнение от maranzika »

Колега Stankof ,благодаря за споделеният излет.Миналото лято точно на тази река се точех и разпитвах из форумите но нещо хората си криеха инфото.Така и не слязох за риба тогава защото вечерта беше тежка ,но ако има друго ходене някога натам ще е с въдицата. :smt023
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

Илиянски аз затова никой не питах а просто запалих колата и тръгнах към непознатата река само с телефон, въдица и примамки в ръка и след 12 часова изтощителна нощна смяна се заредих положително за отрицателно време!
А ти тормозиш ли ги в Канадско ?
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: За балканки!!!

Мнение от maranzika »

stankof написа:Илиянски аз затова никой не питах а просто запалих колата и тръгнах към непознатата река само с телефон, въдица и примамки в ръка и след 12 часова изтощителна нощна смяна се заредих положително за отрицателно време!
А ти тормозиш ли ги в Канадско ?
Да.Ама снощи направих и първо капо.... :lol: Иначе предимно дребни риби .Има и пъстърви ,ама са ми далечко и сега като си взех друга кола ще мога и дотам да стигна.Живот и здраве и репортаж ще спретна.Поздрави и успех на всички милеещи за нашата природа и рибите ни.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За балканки!!!

Мнение от баш_майстора »

maranzika написа: Да.Ама снощи направих и първо капо...
Бега си и стана кУрифей, деба! Капото изгражда характера, сметам знаеш. Да сме живи и здрави пак да ги дръпаме заедно, друже! :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
harizanov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 8:15 pm

Re: За балканки!!!

Мнение от harizanov »

stankof написа:Много красоти и почти никакви риби за съжаление,а иначе реката се води хвани пусни..... :(
Привет, колега. Тази река е една от редовните ми пъстървови дестинации и аз съм останал с впечатление различно от твоето. Последните 2-3 риболова там от всеки вир дърпам по няколко рибета (аз не се и застоявам дълго на едно място) и ми се струва, че популацията си е прилична като за Бг река, макар едрите риби да са рядкост или поне при мен. И да, някои местни си прибират риба, но пък чувам и за разни акции и глоби от последните месеци, които са ги понаплашили. Вероятно просто си случил на кофти ден? Над ВЕЦ-а ли беше?
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

Да,бях над Веца чак до входа на Ловното стопанство в два отделни излета ,минах през откровено непроходими места,следи от риболовци имаше мн. мн. рядко,но за сметка на това намерих на един от вировете умряла балканка изхвърлена на брега от водата,която не беше се вмирисала даже която може би беше бита с ток.3 хванати и 5-6 изпуснати маломерки си мисля че е доста зле за изминатото трасе.След облавянето на всяко перспективно място минавах през него с ботушите и присъствие на риби не констатира!Ти кога си ловил последно на реката?
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
harizanov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 8:15 pm

Re: За балканки!!!

Мнение от harizanov »

Последно бях преди около 2 месеца, но през пълноводните месеци преди и след забраната посещавам реката през седмица-две и положението винаги е задоволително, а мъртва риба никога не съм виждал. Впрочем не бих се учудил да се навъртат и токаджии, понякога имам чувството, че всичката измет на света е съсредоточена в Пловдив и района, особено като обикалям Стряма и Марица. Апропо, аз от спининг не разбирам много, но може би имам по-голям успех, понеже използвам все дребни нимфи 14-16. Това е само предположение на базата, че по-големи куки се ползват при спининга, а в реката дребното преобладава. Допускам и че може говоря абсолютни глупости обаче.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

Явно толкова си ги мога просто! :roll: Ловя предимно с единички блесни,имам и от най- дребните 00 но тях ползвам рядко в много по-малки реки и планински поточета.Мисля че за такъв тип река тези блесни (№1) са идеални!А че куките са им по големи от споменатите мухарски е вярно,но рибата ако атакува и е активна,това не е проблем според мен.

Тази е от преди два дни,на моска единичка пак,от два пъти по-малка рекичка и два пъти по-нависоко!

Изображение

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

По принцип такива големи блесни нямам и не ползвам,но днес изкарах от един голям вир на Реката дебела корда със висяща на края й този 12 грамов П.М. На един дълъг и широк голям вир реших да я заметна в търсене на нещо по-едро. На третото хвърляне докара до краката ми една американка която я следваше но не реши да я атакува,но на следващото хвърляне мерния американец се заши уставно и на трите жила на голямата тройка и с това се изпариха и недеждите ми за нещо едро останало в прекрасния вир!

Изображение

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За балканки!!!

Мнение от баш_майстора »

Много приятен риболов се получи тази седмица. Идеята беше да разпънем някъде палатките за уикенда. Знаех, че в реката би трябвало да има пъстърви, но не разчитах много на улов. Едвам се навих да сложа спарващите ботуши в жегата, но нали носех такъм, ей така, от кумова срама взех въдицата да се поразходя. Риболовът се оказа доста динамичен и въпреки маловодието успях да хвана няколко рибки, при това със съвсем прилични размери. Черешката на тортата беше последния вир, където в рамките на 4 подавания хванах 4 риби с размери м/у 30 и 45 сантиметра. :shock:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: За балканки!!!

Мнение от bobopeli »

Обикалянето по камънака си струваше :D

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: За балканки!!!

Мнение от certate »

Тва да се чува!

И при мен се случва чудото, само да имам време да ода, от време на време......
WP_20170317_002.jpg
.........!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: За балканки!!!

Мнение от lozzy.68 »

Красоти ,неземни мигове с дъх на Гора!!! Поздрави за,, релийза,,!!! Желая Ви много и по- големи ,,Царици,, !!! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”