Питане за спининг въдица .

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Питане за спининг въдица .

Мнение от hristoogi »

Здавейте, колеги .Искам да попитам относно въдица ,която си закупих скоро и ще ползвам може би по късно .Купих си я за България и то за риболов на костур ,бяла и може би щука .Изглежда ми много пъргава,лека и фина . Мисля пи първа възможност да я пробвам на езеро тук за пъстърва.Интересува ме дали ще бъде добра за щука също .Имам предвид около 5-6 кг .В момента ползвам Абу Гарсия 15-45 гр даймант но е много по мека и не ми харесва . За по лек риболов ползвам СЕРТ 2-9 ГР И Окумата ми се струва като добро нейно продължение с нейните 5-20 гр . Моля някои който има такава или е наясно ,да ми отговори . Благодаря предварително .Въдицата е OKUMA LURE MANIA 5-20 gr.
Прикачени файлове
20141220_121727.jpg
20141220_121727.jpg (2.12 MiB) Преглеждано 1604 пъти
20141220_122023.jpg
20141220_122023.jpg (2.06 MiB) Преглеждано 1604 пъти
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от boki speca »

15-45 ти е мека ? 5-20 какво очакваш да е по-твърда? На каква дължина са? И 5 кила щука в Бг отдавна е мнооого рядко явление.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от bobo_33333 »

boki speca написа:15-45 ти е мека ? 5-20 какво очакваш да е по-твърда? На каква дължина са? И 5 кила щука в Бг отдавна е мнооого рядко явление.
Мека ,мека ,колко да е по мека,а щуки си има...
Аз там съм пораснал...
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от sa_sko »

аз ползвам за щука едно бъркли 4-20 и ми се струва добре работи с блесни до 18гр. Сега си избирам въдица за лаврак в гърция и съм се спрял на акция 14-45 и тръсках доста пръчки и в сравнение с тази 4-20 са ми като колци. Аз си мисля че за акцията на пръчката трябва да се ориентираш по примамките които смяташ да мяткаш а не рибите които ще ловиш . За щука примерно клатушките които имам са между 8 и 28 гр. така че мисля и аз да сменя бърклито с нещо примерно 10-30гр. акция но тази 15 - 45 която имаш си е супер според мен. Само за пример с зет ми ловяхме костур на кубинка и му клъвна щука 4.7кг. и си я извади с болонезе ню хънтър - като куриоз ти го казвам , акцията на въдицата която най - често пишат е за тежеста на примамката която можеш да хвърлиш и водиш правилно и по рядко за кордата която можеш да изполцваш.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от Павел Иванов »

Съвсем правилно е , че за твърдостта на въдицата трябва да се гледа акцията - фаст бърза - слоу макарон , строй спрямо дължина и чак тогава тест примамки които в случаят се именуват акция . Демек нищо чудно дадена въдица със строй МЛ , при дължина 2.40м , акция фаст и тест на примамки 5 - 20 да е много по-бърза , твърда , отколкото гега с тест 14 - 45 , акция модерейт , строй МН , на 2.7м. То много зависи и какви въдици се гледат де :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от Hills »

Модератора ще ме объркаш така съвсем !
За жива рибка или джъркове по 80-100грама въдицата трябва да е много по твърда от една блеснарка
с АКЦИЯ 5-20 грама !
За мен определяща е стръвта затова трябват няколко сопи за различна стръв !
Иначе изключения има много а риба все по малко в БГ .
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от pampasa »

Здравей ,от точно този модел на Окума ,Аз поне знам за двайсетина продадени в БГ -не че някой ще напише нещо :lol:

Миналата година взех 2 такива за приятели - добре направени,водачите са ОК ,доста чувствителна ,работят 50 см. от върха -сравнително добра инвестиция за парите си.

Френдовете ги ползват основно за Пъстърви , нищо че ги гледат надменно и с насмешка по гьоловете.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от hristoogi »

Блаодаря на всички отзовали се на питането ми колеги .Доколкото разбрах от pampasa ,това е ,че ще се води най добре с плитко газещи примамки и на повърхноста .Означавали това ,че не ще работи примерно по дъното със силиконки около 16 гр. А както писа модератора ,Абуто ми ,15-40 наистина е модерейт на 2.40 м но разбрах ,че по меките пръчки за спининг не ми допадат.До момента опита и риболова ми на спининг е само на платено и на купуване на примамки и въдици .Следващата е на 20 -60 акция и съвсем се обърках .
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Питане за спининг въдица .

Мнение от hristoogi »

Към ПАМПАСА.Извинявай в предния пост си писал за работа на около 50 см от върховата част на въдицата , а аз си мислех за работа на примамки и дълбочина .Обяснението ти е,че въдицата наистина е пъргава .Благодаря ти още веднъж .
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”