интересно за щуката

Модератори: Павел Иванов, sestrata

AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: интересно за щуката

Мнение от AlbinoTrout »

Клиповете са правени най-вероятно са с това:
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... DimjkCd0ww" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Но е малко скъпо.Трябва и биста вода и спокойни риби. Щуки си реагират като всяка хищна риба - не изпускат да проучат новите неща в територията си.
Но една 20+ кг щука няма да си мръдне задника.Тя си кибичи до някое укритие и на няколко дни се мърда за глътне някоя килограмова каракуда или шаран, а през останалото време почива и като няма телевизия гледа блатните интриги на живо :lol: . Затова и в Северна Европа, най-големите щуки ги хващат зимата на полвинкиограмова скумрия с отрязана глава..
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Hills написа: "Според мен не са гладни затва си играят с примамките."

Да, но май човека ползва куки без контри или въобще няма куки. Не съм сигурен, не се вижда. Мисля че от толкова налапвания не е нормално да изпуска толкова често. Според мен е пипнал нещо за да е по-интересно.
Късметът е на страната на подготвените.
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Интересен начин на замятане на стръвта при риболов с мултипликатор и изкуствени примамки. Виждал съм го в рекламите на Daiwa. Примамката зацапва по повърхността като жабка и така риболовецът избягва препятствията над водата. Много готино. Явно става само с мултипликатор, защото само тогава примамката се приводнява не с пълната си тежест и за това бивайки относително по-лека отскача от повърхността. Това е защото примамката увисва на инерционната спирачка. http://youtu.be/jQWno1afCLI" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;"
Тва цомбуркане дали плаши или привлича щуката?
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: интересно за щуката

Мнение от Павел Иванов »

След "разбиване на митове" и това , че странично камшично замятане може да се постигне само с мултипликатор , се си мисля , че няма да е лошо изводите от клипчетата леко да се преосмислят :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Може ли малко по-ясно да се изрази другаря модератор. Как да се преосмислят?))))) Мой ли да са метни тъй с проста макаръ и как. И освен туй щуките гонят ли? Гонят!))) Просто повечето хора са свикнали да четат как щуката дебнела и толкоз. Тя явно не само дебне ами и активно си търси и преследва плячката.
А колкото до замятането много ще се радвам да науча нещо повече от нейде.
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: интересно за щуката

Мнение от Павел Иванов »

Да може , ми те винаги са си гонели , доколкото съпровождане на примамката може да се нарече "гонене" , особено дребните . С малко повече практика , демек ходене за риба и експерименти при кастинга а не само изхвърляне в безбрежната открита площ и готово преосмислянето :wink: Друг е въпроса , че генерални изводи направени на база само един водоем , при това не типичният щукарски такъв , са си силно нелигитимни :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
tihomirnk
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:59 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: интересно за щуката

Мнение от tihomirnk »

Синтезирано с три думи-момчета,ходете за риба,експериментирайте,няма такова като не може,не става ,наблюдавайте.Висенето във форума не се брои за стаж ,на водоема е истината,така че бухайте с пръчките по гьоловете и трупайте точки.
Поздрави и със здраве!
ROCK"N"ROLL
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Hills »

Ето манифестация около водоема човека си вади щуклето ама има и по гладни щуки !


Смях тука няква "рибарка" удря щуката с примамката по главата - ама НЕ НЕ и НЕ АТАКУВА !!!


Извода е глад мори добитъка ! :fishing9:
Последно промяна от Hills на Нед Мар 15, 2015 7:07 pm, променено общо 1 път.
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Е мъчих се да хвърля така със спининговата макара, мятам почти успоредно на водата, успоредно приводняване но не отскача пущината му. Как се прави тва?
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: интересно за щуката

Мнение от Павел Иванов »

С повече тренировки и подходяща примамка :wink: В случаят жълтурчето "претоварва" бланката , а това примерно с кол и не килограмова примамка , няма как да стане :wink: Не , че и с не претоварена бланка не става , просто коментирам клипа .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от vito07 »

Мишката написа:Вярно. Моделът и на поведение сигурно зависи от енергията с която разполага и начините по които я възстановява. Следователно би следвало да има моменти на пасивна техника на ловуване (чрез издебване) и активно търсене на плячка (чрез патрулиране). Не се знае до колко щуката е териториална и пази определено ловно поле за себе си и дали териториалното поведение може да се отнесе само към едрите екземпляри или важи за всички размери риби риби от тоя вид. Освен това тактиката на лов сигурно варира и според сезона. Все пак през зимата студенокръвните са по- лениви отколкото през топлите месеци. Въобще факторите и комбинацийте им са безброй.
На един канал където ловя ми е направило впечатление че щуките ловуват на пасажи, и изминават голями разстояния за деня. Няма кълване с часове и като минат изваждаме по десетина щуки за 15- 20мин. от едно място, буквално водата завира. Иначе е наистина не много хитър хищник.
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Това хвърляне прави така че примамката да се движи по повътхността подобно на попер и дава предимство при положение че има много надвесени над водата драки. Интересно до колко самия тип на замятането играе роля при привличането на хищника. При кефала съм забелязал че като цопне нещо наблизо той първоначално се стряска, дръпва се но след това се връща да види какво е паднало във водата. Ако пък е малко по-далеч и не се стресне директно си се насочва към мястото от кадето идва шумът.
Ей преди час се върнах от гьола. Мъчих се да го правя тва замятане. Получава се само със силиконовата рибка на снимката и една друга подобна. Много е важно при самото мятане кордата да не прави гърбица във въздуха и в мо мента на приводняване пръта да се вдигне с премерено движение нагоре. Това доопъва влакното. С блесна не се получава.
Прикачени файлове
Ей на тая силиконка номера се получава. Жалко че пръчката ми не е по-жилава. С джигова сопа няма рязкост каквато е нужна.
Ей на тая силиконка номера се получава. Жалко че пръчката ми не е по-жилава. С джигова сопа няма рязкост каквато е нужна.
2015-03-16_19.26.47.jpg (61 KiB) Преглеждано 1014 пъти
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: интересно за щуката

Мнение от Павел Иванов »

Мишката написа:Това хвърляне прави така че примамката да се движи по повътхността подобно на попер ....

Да , ако ползваме повърхностна примамка , ама ако ползваме не повърхностна такава тц . Демек спомага да презентираме примамката под надвиснали клони и други препятствия , за водене , поне това разбрах под "движи по повърхността" , не спомага ама ич :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: интересно за щуката

Мнение от Мишката »

Бе то човек да не си отвори устата. Не съм искал да кажа водене. Просто ефекта е подобен на движение на попер. Тц!) Няма как човек да избяга от модераторският сърказъм, няма-а-а-а!)))) Иначе си става. Без повод е дори по-добре. Лятус ще пробвам с дребни воблерчета и тънак плетенак 0.12. Много е гот.
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14922
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: интересно за щуката

Мнение от Павел Иванов »

Не виждам грам сарказъм в мненията ми по-горе ! Още по-малко съм целял да използвам такъв ! Прекалено обидчив излезе в момента в който някой не се съгласи на сто процента с теб .

пп - внимавай с 0.12 плетеняка , в много случаи е над 0.25мм реални :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”