КЪ, КЪто КЪпо

Модератори: bobopeli, Кърцата

rasper
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 4:32 pm

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от rasper »

Поздравления колега!!!
Определено си добър в разказа.
А идеята за най-добър репортаж за годината е добра.
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от chapara »

Браво Владко, браво Шируз :D , само не разбрах кое му е подледното в риболова, та си в тоя раздел , или по навик :roll:, ъма той глобалния модератор ще оправи :shock: :lol:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от кирил великий »

Поиска ми се и аз да съм на езерото с въдицата - БРАВО!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от chirusa_bg »

gabi_15 написа:Здравей колега,може ли да кажеш нещо повече за риболова.
Освен първоначалните топки храна и глина с вердевас,по време на риболова дохранва ли,ако да с какво,рибата влияеше ли се от захранването?Има ли смисъл да се подава бял червей?Само с подхранка без вердевас дали ще се съберат бабите..?
Здравей,
честно да ти кажа не съм сигурен, кое и какъв ефект даде. След първите по 3 стиски глина рибите изчакаха към 40мин. преди да пристигнат. Напълно нормално за зимата. После обаче хванах 3-4 риби и изчезнаха. После още 3-4 и пак почивка. Дохраних с едно орехче глина и пак нищо, после пак 3-4 риби и пак почивка. Реших, че минават на малки групички и им послах една голяма топка, за да има повечко стъв на дъното и да останат за по-дълго, ако пак минат. Тъй и тъй ако ги няма хирономуса няма къде да изчезне, ще ги чака. Продължиха да си се ловят на къси серии.
Бял червей не бих хвърлял, едва ли ще има ефект, а ако решат да го ядът ще се заситят много бързо. По-скоро пинки, съвсем малко пинки в топка глина.
За другия път мисля да пробвам пак с вердевас, но този път не в чиста глина, а да добавя и малко захранка. Примерно 1/2 пакет захранка на 1 пакет глина и ароматизатор.
Мисля си за Супер мач или Турбо блек на ВДЕ :roll:

Бутник, ти кво ще кажеш?

*Дълбоко е над 4м.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
gabi_15
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 7:24 pm

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от gabi_15 »

Ясно разбрах,благодаря за изчерпателния отговор!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от empar »

chirusa_bg написа:
gabi_15 написа:Здравей колега,може ли да кажеш нещо повече за риболова.
Освен първоначалните топки храна и глина с вердевас,по време на риболова дохранва ли,ако да с какво,рибата влияеше ли се от захранването?Има ли смисъл да се подава бял червей?Само с подхранка без вердевас дали ще се съберат бабите..?
Здравей,
честно да ти кажа не съм сигурен, кое и какъв ефект даде. След първите по 3 стиски глина рибите изчакаха към 40мин. преди да пристигнат. Напълно нормално за зимата. После обаче хванах 3-4 риби и изчезнаха. После още 3-4 и пак почивка. Дохраних с едно орехче глина и пак нищо, после пак 3-4 риби и пак почивка. Реших, че минават на малки групички и им послах една голяма топка, за да има повечко стъв на дъното и да останат за по-дълго, ако пак минат. Тъй и тъй ако ги няма хирономуса няма къде да изчезне, ще ги чака. Продължиха да си се ловят на къси серии.
Бял червей не бих хвърлял, едва ли ще има ефект, а ако решат да го ядът ще се заситят много бързо. По-скоро пинки, съвсем малко пинки в топка глина.
За другия път мисля да пробвам пак с вердевас, но този път не в чиста глина, а да добавя и малко захранка. Примерно 1/2 пакет захранка на 1 пакет глина и ароматизатор.
Мисля си за Супер мач или Турбо блек на ВДЕ :roll:

Бутник, ти кво ще кажеш?

*Дълбоко е над 4м.
Турбо Блек или Супер блек са храните, които могат да ти свършат работа по това време
1 КЪМ 2 храна-глина + мръвка по избор :drinkers:
Турбото върви на пакети по 2.5 кила и стига за цяла зима :lol: Може и да остане.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: КЪ, КЪто КЪпо

Мнение от nikolaiiliew »

:prayer: :prayer: :prayer: Отновао прекрасен риболов и репортаж!
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”