Скакалци и щурци

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Скакалци и щурци

Мнение от Камбата »

Колеги,мисля,че не е лошо да има отделна тема за тези гадинки.Нека да обсъдим от къде,кога и как най-лесно и сигурно да си ги набавяме,как да ги бучим на куките,какви куки да използваме,къде да ги подаваме,какви такъми,за какви риби и всичко,което е свързано с тях.олебаех се дали да пусна темата,защото има доста изписано,но е разхвърляно из форума. :lol: Ако модератора прецени-да я изтрие. :lol:
Поздрави и очаквам мнения.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
maycal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 10:40 pm
Местоположение: София

Re: Скакалци и щурци

Мнение от maycal »

Има хора, които отглеждат тарантули, и едни от нещата, с които ги хранят, са щурци и скакалци.Трябва да потърсиш онези сред тях, които отглеждат тази "храна" и я продават, ако не си ги ловиш сам!
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Скакалци и щурци

Мнение от георги н. »

Ми мога да кажа за щурчетата. Не казвам за малките полски щурчета а за ония по едрите , които живеят в дупчици в земята. В общи линии ходя като гламав на стадиона в гимназията в Ботевград (гледам да нема много хара за да не ставам чак така за смех ) и ги вадя с една клечица от дупките . Някой път ги вадя и с вода . Съхранявам ги в една кутийка от някакъв парфюм . Кутийката е мрежеста и е идеална за тая цел . Вътре слагам трева и малко захар.
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Камбата »

Е това е отговор.Ние от дупките пред блока преди вадехме земните паяци.Номера става д дъвка,или черна смола на топче,завързана с конче.Пускаш,той захапва и го дърпаш.Как да различа дупките? :roll:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Скакалци и щурци

Мнение от георги н. »

Ми Камба Аз досега май паяк не съм вадил. Начина е проба грешка :D Бъркаш с клечката и чакаш да видиш какво ще излезе.
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Скакалци и щурци

Мнение от sapuna »

Камбата написа:Ние от дупките пред блока преди вадехме земните паяци.Номера става дъвка,или черна смола на топче,завързана с конче.
И на мен баща ми ми го е разправял това! :D

Сега сериозно!
Зеленият скакалец е уникална стръв за речния кефал.Методите на подаване/капка,плувка,булдо и т.н./ са според рекичката/в някои случаи и язовирче,блато/.Търся ги рано сутрин по бъзаците!По принцип се гледат младите листа на растението,и ако има наядени значи има и вредител.Стоят в основата на листата,до стеблото.В някои случаи съм събирал по 5-6 бр на едно растение.С пръсти е трудно да се хване.Рязък и насочен замах,в стил Джаки Чан е разковничето на лова.Следва задължително късане на задните крака и съхранение на не повече от 5 скакалеца в кибритена кутийка.Нанизвам ги през главата,по протежение на тялото и острието излиза през дупето!
Живот и здраве утре ще Ви го снимам!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Митев »

sapuna написа:[Следва задължително късане на задните крака и съхранение на не повече от 5 скакалеца в кибритена кутийка.Нанизвам ги през главата,по протежение на тялото и острието излиза през дупето!
Живот и здраве утре ще Ви го снимам!
Ебати САДИСТА :lol: :lol: :lol:
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Скакалци и щурци

Мнение от rumci »

Преди години ги ползвах редовно за стръв на кефал. Качвах се на някое дърво и по метода на цопане съм вадил доста добри екземпляри.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Бачо Илия »

Тцтцъъ.... :roll: Ловят се с кепче за пеперуди или "на ръка" , рано сутрин в росата. Съхраняват се в ПВЦ бутилка от минерална вода 0.5 литра(с винтова капачка) , предварително раздупчена с бормашинка с тънка бургийка(да дишат, хайваните). Ловят се 50 до 100 броя в деня на излета или предния ден и "там". Като се отвинти капачката при хоризонтално шише , поредния "ловец на кефали" се показва.... щрак за врата и на куката :D :D :D
Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Скакалци и щурци

Мнение от sapuna »

Една поправка само-50-100бр си е чисто бракониерство,при положение,че на една гадина в повечето случаи се вадят по 4-5 риби! :wink: /длъжен бях да отговоря/
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Бачо Илия »

Става дума за риболлов на "чип-чип" , с гъше перо , с директен , без тежест и на реки като Стряма . Там за един мерен кефал (22 см.) , отиват три до пет скакалеца :wink:
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Скакалци и щурци

Мнение от snegk »

IDA написа:Става дума за риболлов на "чип-чип" , с гъше перо , с директен , без тежест и на реки като Стряма . Там за един мерен кефал (22 см.) , отиват три до пет скакалеца :wink:
Дай някоя снимка да го видим тоз кефал дето му трбват 5 цкакауца :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Pedro »

На един скакалец се ловят от 3 до 5 кефала-мерни.Ловил съм ги много години.Ако има някой местен, който риболовствува по врачанските реки и рекички моля да потвърди.
И то точно по този начин -гъше перо, никакви съчми за тежести, и перфектно замятане - почти като със мухарка.Скакалеца цопва нежно , образуват се кръгчета.. и стой та гледай.Ако не удари веднага оставяме плувката да се движи леко по течението, или да стои на място, ако няма течение и ..леко придърпване.След малко пак замятане.Именно тези вибрации на водата от падналата жертва го озлобяват.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Скакалци и щурци

Мнение от Бачо Илия »

Колеги , явно някой нещо не е разбрал- на р.Стряма , в района на Баня/Песнопой/Ив.Вазово , на 12-15 хванати кефала на скакауец , има по един мерен!!! Мерните отдавна ги изловихме със серкмета , бомби , отрови , парашути , ток , вилици , багери , даули , на ръце и с малки харпунчета. Сега по-разбираем ли съм защо ходят по толкова много скакалци на един "мерен" :twisted: :twisted: :twisted:
Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Скакалци и щурци

Мнение от sapuna »

Обещаните снимки!

Признак,че наблизо има от набелязаните насекоми:
Изображение

Зоркото око ги забелязва,след известно взиране:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”