мнение за

Модератор: sapuna

Аватар
MIR4EV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 10:23 pm
Местоположение: враца

мнение за

Мнение от MIR4EV »

според вас качеството на марката tiben за риболов на тежко дсбро ли е :roll:
Аватар
Brashniii
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 3:29 pm
Местоположение: Белене

Мнение от Brashniii »

Батка да ти кажа не сам е чувал тази марка.Преди да си купя макара гледам от някой друг колега макарата дали му е износена втуклката кадето води кордата да навива на барабана и поне да е с 4 лагера средно голяма и може и ти да си купиш същия модел стига да ти хареса това е от мен.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Brashniii написа:Батка да ти кажа не сам е чувал тази марка.Преди да си купя макара гледам от някой друг колега макарата дали му е износена втуклката кадето води кордата да навива на барабана и поне да е с 4 лагера средно голяма и може и ти да си купиш същия модел стига да ти хареса това е от мен.
дрьн,дрьн,според мене......за кво ти е например ДЬННА макара с нам си колко лагера?А?ако блеснариш или рекиджийстваш( :lol: ) е друг вьпрос...навсякьде ти набиват в очите колко ЛАГЕРА имало-ами ако ще 20 да има,като е боклук и и се чупи примерно врьщача(пружината) на бигела или да речем вьтре червяка,кво ви боли колко ЛАГЕРА има?аз имам макари с по един лагер,дето не си ги давам за по 50,ако искат :idea: то всьщност,кьде ти трябва лагерче?на дрьжката-да речем-2,на вьртячо-да речем един и на ролката-ти да видиш според мен е най важен :lol: :lol: всичко друго си е изгьзица и тьпотия-гледал сьм макари с по 5 лагера за 20лв-и кво?като са боклук,кво ме инт с колко са? :lol: :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

5кила е прав,повече от 5 лагера е търговски трик.конструктивно се полагат лагер на оста,на бързият стоп-иглен,на ролката и на оста на дръжката.марката тебен не ми е позната,не мога да дам мнение.поразпитай някой който лови с нея.многото лагери не винаги гарантират качество на продукта,изключая шимано.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Brashniii
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 3:29 pm
Местоположение: Белене

Мнение от Brashniii »

ами как да ти кажа че като е с 1 лагер и след 1 година започва да варти тругно тая макара, и много зависи от човека как си подържа макарите специално моите си ги подържам но пак не карат много за това с 4 лагера е добре за мен а и ползвам блесна постоятно :)
mihata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 12:37 am

Мнение от mihata »

Според мен, има макари ментета при които лагерите наистина не играят значение, тъй като се чупят други неща. Но ако говорим за качествени макари всички над 6 лагера са много добри. Аз имам 3 бр. Daiwa - Capricorn 1500A - 6 лагера, и 2 бр Daiwa Tournament Airity 1500 и 2000 съответно с по 9 лагера. Искам да кажа че между tournament i capricorn има разлика. Все пак мисля че не е причината само в лагерите, но и в самата изработка на макарата. Не можем да сравним китайска изработка с японска. Надявам се да ме разбирате. някои от макарите не са скъпи само защото са с повече лагери. Зависи също какви материали са използвани при конструкцията, и колко са качетвени материалите. Например Capricorn 1500 е от класа на Airity 1500, само че едната е 275гр, а другата 195гр, та затова че е от AIR METAL струва няколко пъти колкото Cpricorn. Ето и линк ако някои знае руски:
http://goldfishing.ru/goods_info/343
http://vskfishing.ru/?url=2&curl=539&modid=1444

Наслука!
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

Мнение от Виктор71 »

колеги лагерите зависят и от марката на макарата . имам шимано с 2лагера направо ги побьрква другите макари щото имам серт с 8 лагега голо вода имам еврохолд с 5лагера добра и т.нататака
Бъдете здрави за риболов
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Колеги, да се включа и аз, защото гледам някои си мислят, че като пише 2 лагера, другите механизми са застопорени. :lol:
На ВСИЧКИ въртящи части се поставят лагери, само че някои са търкалящи - със сачми, някои са плъзгащи - с втулки. И практиката сочи, че на високооборотните и високонатоварените оси и валове се поставят плъзгащи лагери, защото имат по-добра товароносимост. От друга страна търкалящите лагери се движат по-леко, но са по-капризни откъм изпълнение и сглобяване. И най-малката несъосност или отклонение в размера на леглото на лагера или шийката на оста водят до съкращаване живота на лагера или целия механизъм. Затова, ако една макара не е изработена с високо качество, ако ще да е с 10 лагера(търкалящи), скоро един от тия 10 ще поддаде и язък за парите. Аз имам макари от преди 16 години, без нито един лагер, които с редовно смазване и поддръжка още въртят безотказно, разчитам на тях и са ме спасявали в не един екстремен случай.
Извод: по-добре маркова макара с по-малко лагери отколкото неизвестен производител с много лагери!
И още нещо. И най-добрата макара, ако само я експлоатираш, без да я почистиш и смажеш поне веднъж в годината, скоро ще се скапе. Полагай МАЛКО грижи и дори по-евтина макара ще ти служи дълго.

Успех в избора :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”