Краят на едно чакане -2

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
doktor5
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 935
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 5:44 pm
Местоположение: Бургас

Краят на едно чакане -2

Мнение от doktor5 »

Прощавайте колеги, зарекох се известно време да не ви досаждам с моите речни терзания, но ето ме пак ......съдба! :D
Риболвците с по-голям стаж знаят, че има едни риболовни излети, които се срещат един път на 50 риболова. В тях просто си на точното място, в точното време, с точните въдици, с подходящата стръв и то в нужното количество! :D
През тези благодатни дни, нищо не чупиш, нищо не си забравил , нищо не си изгубил по пътя, колкото пъти зе закачаш в клоните , толкова пъти се откачаш без загуби, късаш не повече от две куки и то защото се налага да ги смениш! А рибите,..... ах рибите, те са се строили пред теб и кълват единствено и само на теб. Покрай теб се чуват тежки въздишки и валят суперлативи, а живарника се издува със страшна сила! :D
Един такъв излет ще споделя с вас, защото несподеленият риболов, не е риболов в пълнота! :D
Мястото е същото р. Черноземска - приток на Тунджа. От миналата седмица ви споменах, че в момента това е единственното място с успешен риболов, или по-точно някакъв риболов.
Още сутринта по тъно (този път не толкова рано), се настанихме отново на същите места, аз на не толкова дащното, но удобно място до водата, а Ники на мястото на вливане на Черноземска с Поповска(чатала).
Стартирах с водачите на возене с 3гр. и този път стартирах добре с две риби и две гелета. Нивото бе паднало с около 20см. и виждах че съм малко тежък за течението. Тъй като кълването спря, стрелнах две дозички бял (не че имаше някакъв смисъл) ей така за да правя нещо и реших да тествам новото уипче на д-р Михов. Въдичка, с която се бе сдобил от скоро, купена от колега във форума. Уипчето бе много леко с тънка бланка и чудесен строй. Реших да риболувам със карбоновия шпиц. Малко рисковано изпълнение, но реших да го подложа на максимално изпитание.
Монтирах линия с 0,5гр буренце, 12/10, кука №18 серия 27 естественно на Тубертини :lol: Знаете че съм пристрастен. Тази серия по дебелина, форма и здравина може да се сравни с № 611 на Камасан, но тук стеблото е малко по-дълго и на мен лично ми е по-удобно за боравене при зареждане и откачане на рибите.
Стръвта отново бе тъничко торно. Заметнах и точно споделях с един от многото ми познати колеги, които ме навестяваха този ден, колко интересно ще стане, ако зашия някой скобар с това нежно прътле и плувчицата леко се задържа и потъна рязко около 2см. Последва къса засечка и фиииуууууу, уипчето запя една древна китайска песен миксирана с със съвременни ритми от монголско техно! :lol: :lol: :lol: БРЯ, ляво-дясно, тумба-лумба и айде в кепа. И като се почна.......
Ники пристигна по обед при мен, абсолютно капо. Започна да изтича до мен с една 2гр плувка с водачите. На третото изтичане, след като здраво го смъмрих с въпроса какво точно още не му е ясно, че да му го обясня, Никсън се изтреля като куршум към багажа си и до 10мин вече бе разпънал щеката на 7м.,плътно до мен с аналогичната линия. :wink: :D Така риболова стартира и за него, каго стреляхме по малко бял, от време на време. Въпреки това рибите идваха и си тръгваха, когато си поискат, само че днес искаха да са повече пред мен. И така ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тук червейчето се е изхлузило по повода, рибата не е закосена! :idea:

Изображение
Този пък....за очната орбита. Когато се риболува на висяща по-дългичка стръв, често се случва при захапване края на стръвта, куката да се забие около устата!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така, финиширах с 44 риби, които бяха преселени в друг водоем за сега ще го запазя в тайна! :wink: За целият риболов имам точно четири изтървани риби и то затърмъчени!Искам да поздравя всички приятели, които се обадиха през този излет, колеги от София(в това число и новият ми съотборник Юри -Победителя), Юрката и Гената от Пловдив, познати от Айтос и Сливен, просто бях приятно изненадан от присъствието и вниманието което ми оказаха. А специално към френдовете от Ямбол ще кажа само едно.......поклон! Такава ракия и така приготвен заек на жар...... задушен със зеленчуци и бекон......нееееее няма като вас! :D

Поздрави на всички!
Изображение
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от kutinchev »

Страхотно представяне! :rolleyes:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от С.Върбанов »

Прекрасен излет прекаран по прекрасен начин !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
dindin780411
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 6:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от dindin780411 »

Уникално.
Аватар
stoj40doc
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:00 pm
Местоположение: Разград

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от stoj40doc »

Браво, много добро представяне!!!
LONG LIVE ROCK AND ROLL
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от jasonsmith »

невероятно, поздравления Док!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от RAAZIEL »

С кеф чета репортажите ти Докторе.Достойно представяне както винаги :drinkers:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от Local »

Браво Док, преса докато рибите не изфирясат от там, преса му е майката! :mrgreen:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от naskobo »

Докторе, ти си от любимите ми автори във форума :) Супер излет :!: , винаги съм ви завиждал за реките в 100 км радиус :mrgreen:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от bkd »

Поздравления :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от chirusa_bg »

Браво Док, уникален риболов!
:drinkers:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от М. Сталев »

Направо нереален риболов за нашите ширини :!: Браво Докторе :prayer: :prayer: :prayer:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от Диканаров »

Докторе, направо си за пример, както с перфектната техника, така и със зарибяването, което си направил! :smt023 :smt049
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
барона
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1093
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:27 pm
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от барона »

С голям кеф чета репортажите ти, Док! :prayer: :prayer: :prayer: Евала!
Колкото повече толкова повече!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Краят на едно чакане -2

Мнение от JettroniX »

Супер силен риболов с хубави риби си направил колега. Най-благородно ти завиждам :prayer: Тази река Черноземска явно е много дашна и не е изтормозена като повечето наши реки :rolleyes:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”