За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Модератори: sapuna, Митев

IvanH
новобранец
новобранец

Мнениеот IvanH » вт авг 07, 2012 11:50 am

Изчетохме доста материали във форума за намиращия се до с.Габра водоем, т.н. "тараторски".
Пишеше за чудесни и емоционални излети, както и за сериозно и разнообразно зарибяване от страна на арендатора. Всичко това беше повече от достатъчно, за да решим- тръгваме!
Пътят до водоема не е проблем, поне в сухо време. От София се стига за около час. Условията са 8 лв на пръчка и 7 лв за втора. До 5 кг улов рибата не се заплаща. И така, на водоема сме- батареята от 8 пръчки е заредена. Захранването е направено. То е обилно и е по всички правила. Захранваме и ловим на червей /бял, торен, земен/, царевица /прясна, консервирана, суха- накисната и дори леко превтасала/, качамак, пуканки, кюспе. Резултатите за 3 дни са- един шаран 2,5 кг, 3 каракудки, едно линче- бебе и около 50 костура.Костурите са 2 вида- ситни и много ситни. Преобладават от втория вид.
Съгласен съм, че:
- ловяхме само сутрин, до към обед
- беше пълнолуние
- неотдавна имаше пак земетресение в Перник /не е толкова далеч/
- изключително дълъг горещ период.
Всичко това е верно. Но все пак в нас остана не малка горчивина от огромната разлика между очакваното /рекламираното/ и реалното състояние на водоема. Дали отново не “захапахме” голата кука от неизпълнени, но обявени като факти грижи за водоема? Дали отново не става дума за безплатна реклама от арендатора и от близки до него колеги? Ние за нас си отговорихме на този въпрос.
Поздрави, колеги, и на слука!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Реклама

Потребителски аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Контакти:

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнениеот gochev86 » вт авг 07, 2012 12:29 pm

Все пак важното е вие да сте си изкарали добре,двоумях се между Габра и още един водоем понеже ми предстои 3 дневен излет сега в петък но сега вече знам че няма да е Габра.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.

Потребителски аватар
mario67
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот mario67 » вт авг 07, 2012 1:21 pm

Не пробвахте ли за толстолоби ?
Там ги имало много?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!

gaidito
новобранец
новобранец

Мнениеот gaidito » вт авг 07, 2012 1:38 pm

Подкрепям мнението на "IvanH". Ние също посетихме този водоем на 1.08.2012г. И резултата беше сходен с този на колегата с допълнение няколко много малки сомчета който бяха върнати за да пораснат :) Това което ми направи впечатление е че на повърхността перодично излизаха и пляскаха добри екземпляри който сякаш бяха дресирани от арендатора и отказваха да кълвът на каквато и да било сръв, монтаж и вид риболов. Опитахме всичко но без резултат, а големите рибоци продължаваха да си се пляцикат на 50 метра от нас което направо е побъркващо.

Потребителски аватар
mario67
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот mario67 » вт авг 07, 2012 1:49 pm

gaidito написа:Подкрепям мнението на "IvanH". Ние също посетихме този водоем на 1.08.2012г. И резултата беше сходен с този на колегата с допълнение няколко много малки сомчета който бяха върнати за да пораснат :) Това което ми направи впечатление е че на повърхността перодично излизаха и пляскаха добри екземпляри който сякаш бяха дресирани от арендатора и отказваха да кълвът на каквато и да било сръв, монтаж и вид риболов. Опитахме всичко но без резултат, а големите рибоци продължаваха да си се пляцикат на 50 метра от нас което направо е побъркващо.

Може би са били толстолопи,не пробвахте ли за тях?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!

indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот indzaghi » вт авг 07, 2012 2:51 pm

Колега "Иван",тези въпроси,които си задаваш,се наричат риторични

Реклама

Потребителски аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот pacho69 » вт авг 07, 2012 3:25 pm

Привет, хубав излет колега, тва че е платен не означава, че на всяко хвърляне кълве, друг е въпроса дали арендатора е зарибил, ама и да е зарибил, като гледам язовира си е доста големичък, от тва следват тактики, мактики, чалъми. Ако искаш на всяко мятане да закачаш иди на гьолчето в Герман, за час и нещо си готов, после си плащаш и рибата и дим да те няма. От както ходих на Герман, на платено не съм стъпвал - няма и да стъпа ха наздраве и другия път повече слука.
По-голям шаран от рибаря няма...

David Kamenov
фен клуб-скобар
Контакти:

Мнениеот David Kamenov » вт авг 07, 2012 4:33 pm

Готин шаран :)
Риболова е хоби.Наслука :)

Потребителски аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот IVKOPIVKO » вт авг 07, 2012 6:50 pm

По принцип съм на мнение, че там където не си плащаш рибата съответно няма и кой знае колко риба. А там където си плащаш на килограм си има риба предоволно и не я хранят.

Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот Malemi » ср авг 08, 2012 11:39 am

Добър щаран колега
тбК

kalabaster
новобранец
новобранец

Мнениеот kalabaster » чет авг 09, 2012 1:46 pm

На Тараторското колеги има доста едра и разнообразна риба-доволен сам!Ден с ден еднакав не е!

Реклама

Matros4eto
новобранец
новобранец

Мнениеот Matros4eto » чет авг 16, 2012 12:23 pm

Здравейте колеги! Аз ходих няколко пъти тази година на гьола! Единия път наистина хванах само 2 шарана около 2 кг за 24 часа престой.Дребните костурчета са страшна напаст няма спор.. имам чувството че са милион!! :) но вс останали пъти нямам "геле" за рибар от моята много скромна класа сам доволен.Гьола е много открит и съответно ако има 2 3 поредни топли дни ,няма шанс да има повече от 2 3 почуквания на хубава риба.аз ходя към 04.00 и към 11.00 си тръгвам в повечето случай. Сега ще пробвам няколко снимки да кача! Имам даже случай със строшена пръчка.. просто клъвна нещо което я строши и после избяга :(
Прикачени файлове
рибка4.jpg
рибка4.jpg (92.7 KиБ) Видяна 9306 пъти
рибка3.jpg
рибка3.jpg (97.44 KиБ) Видяна 9307 пъти
Рибка1.jpg
Рибка1.jpg (84.01 KиБ) Видяна 9307 пъти

Потребителски аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч

Мнениеот CERRUTI » пет авг 17, 2012 9:51 am

Това което е пляскало,100% са били толупи.Ама как се ловят е друга тема.
И за да няма счупени въдици,ходете с подходящи такъми,защото тая пръчка от снимката не е критерии за голяма риба.Не взимайте такива пръчки,които като си купиш прах за пране от магазина за левче, и такава пръчка ти я връщат за ресто!
Изображение

ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот ogi_peugeot » вт фев 19, 2013 7:39 am

CERRUTI написа:Това което е пляскало,100% са били толупи.Ама как се ловят е друга тема.
И за да няма счупени въдици,ходете с подходящи такъми,защото тая пръчка от снимката не е критерии за голяма риба.Не взимайте такива пръчки,които като си купиш прах за пране от магазина за левче, и такава пръчка ти я връщат за ресто!

Те са от зрънчо тези пръчки.....и аз имах една такава и един едър уклей ми я счупи....та се наложи да дам 30 лв да ми я ремонтират.....

pepito358
новобранец
новобранец

Мнениеот pepito358 » пон мар 12, 2018 8:48 pm

Тараторското е с нов арендатор

Още от naRiba.com

Върни се в “Моят риболовен излет”