Факторът MILO

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Факторът MILO

Мнение от Кърцата »

Уж е есен, а навън се облещило едно слънце, едно чудо, направо в окото ти ще бръкне и окото ще ти извади. Ша та окьорови дет са вика.
Но природата си знае работата. Пътувайки към избраната дестинация, двамата с Иван имаме удоволствието да се убедим в това. Покраи прозорците на колата бягат дърво след дърво, всяко в различна премяна. Едно е жълто, друго пък червено, на трето пък този немирник вятърът е успял да издуха премяната, оставяйки го голо като ония мадами по каналите 18+ нощем. Само дето много кльощави нещо, ония по ТВ-то по заобленки някак....
Планината пред нас, огряна от първите лъчи на оня непрокопсаник дето го споменах в началото, е сякаш излязла изпод четката на художник импресионист. Тук плиснал щедро с жълтото , там мацнал с червено, отдалеч пръснал с четката зелено, отгоре щедро полял със синьото. Уж разхвърляно и нескопосано, ама красиво. Красиво не, ами по две! Чак замалко да забравим накъде сме поели, да спрем и да се наслаждаваме ва тази природна картина дълго дълго...
Мисълта за рибите обаче ни отрезвява и ни кара да продължим напред.
Скоро стигаме реката. Тъмните й води нашепват приказки за големи риби и смели рибари изправили се срещу тях, за да спасят царската дъщеря от плен. Чакай, че пак се отплеснах.
Скоро си избираме място. Широк бързей, криещ според нас гигантски мрени. Понеже се пооспахме сутринта и закъсняхме порядъчно за сутрешното кълвило ще трябва да се поразбързаме за да хванем поне края му. Набързо замятам фидера в бързея с празна хранилка. Колкото само за тежест. Иван се разполага над мен, зад едни дървета и не зная какви ги върши.
Замятам така може би час, когато ме сепва звука на цамбуркащи във водата топки захранка. Иван е забъркал манджа. Май е време и аз да забърка моята. Приготвил съм пакет МILO Каведано. Скоро от кофата ми се разнася аромата на мухлясало сирене. Пълня хранилката и замятам пред себе си. За подсилване на ефекта запращам във водата и няколко топки захранка. Така е по-бързо, отколкото да замятам хранилка след хранилка, докато изградя петно. Облягам се удобно в стола, хвърляйки по едно око на огънатия под напора на течението връх на фидера. Скоро спокойствието ми е нарушено. Върха на фидера рязко се сгъва, изстрелвайки ме от стола и след засечката с удоволствие усещам напора на закачената риба. Кратка борба и в дълбокото се бялва корема на едра мряна. Още малко борба и в кепа поляга риба около кило и половина. Зареждам хранилката отново с миришещата смес и замятам на същото място. Петнадесет минути по-късно упражнението с изхвърчането ми от стола се повтаря. Отново прилична мряна.
Май е време да видя как е при Иван. Посреща ме с унила физиономия. Удари няма. Надничам в кофата му. Няма го тоя мирис на повърнато, дето струй от моята храна и побърква явно рибоците. Докато бистрим проблемите с храната, от нищото изскача вятър и за секунди повърхността на водата се покрива с листа. Завтичам се към въдицата си. Както и очаквах, купища листа са се омотали около влакното, , завличайки хранилката ми по дъното, докато течението я забие между камъните. Естествено късам. Правя нов монтаж, но след няколко минути всичко се повтаря и губя и него.Захвърлям въдицата и се изнасям към Иван, на съвещание. Той също е претърпял загуби, тъй че след кратко съвещание решаваме да потърсим друг участък, без толкова листа.
Няколко снимки на рибите:

Изображение

Изображение

Изображение


преди да ги пуснем обратно и поемаме.
Вече е късен следобед когато избираме ново място. Наоколо има няколко местни колеги. Пообикаляме ги и научаваме, че за целия ден се е извадила само една риба. Все пак решаваме да заметнем. Вече няма време да се местим, след час ще се стъмни. Този път решавамеда заложим на MILO-то и двамата да ловим на едно петно. Намяткваме топките и притихваме до фидерите. Скоро Ванката се бори с първата риба. Аз не го чакам дълго и също измъквам една. И тогава става страшно. Рибите кълват една през друга, едва успяваме да замятаме. За единия час до стъмване двамата имаме 18 мрени, един морунаж и десетина кефала.И това ако не е тотално доказателство, че хубавата храна може да реши един излет...:

Изображение

Изображение

Пускаме рибите обратно и с усмивки се отправяме към чернеещата в спускащия се сумрак кола
Вече на топло, сгрени от струите на включеното парно, двамата с Иван дълго коментираме риболоваи стигаме до единодушното решение, че успехът ни бе предопределен още при правилния избор на захранка в магазина.
Май трябва повече внимание да му обърна на това MILO. А дали ще го харесат скобарите...Мисля си, че скоро ще се разбере...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Факторът MILO

Мнение от oneillbgm »

Успешен излетът е бил (мастър Йода). А захранката е добре подбрана, но реклама не е това, нали?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
ТАРАЛЕЖ2
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 10:38 am
Местоположение: Бургас

Re: Факторът MILO

Мнение от ТАРАЛЕЖ2 »

Другият път,наблегни на "Савета"!! Ще ти падне шапката от резултата!
..проверено на добре познато,твое място-Елхово!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Факторът MILO

Мнение от antivik »

Много хубаво и в познат стил обаче този път кратичко, другия път повече :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Факторът MILO

Мнение от mita4eto »

Ето го батко, ве! Хайде, бре Кърца, дълго време го няма тоя аромат на форума, дето дава уникалния му "привкус", време беше да ни лъхне на майсторски риболов от онзи, дето говори езика на рибите (хм, те май не говориха, ама карай ...)
Мило ли е, омразно ли е не знам, ама очевидно сте ги събрали, респект!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Факторът MILO

Мнение от miro253 »

Кърцата написа: оставяйки го голо като ония мадами по каналите 18+ нощем. Само дето много кльощави нещо, ония по ТВ-то по заобленки някак....
Не е от захранката. Дължи се на горепосочените помисли по време на път кам рЯката :lol: .

Хубав излет сте спретнали.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Факторът MILO

Мнение от Златев »

Вече няма да изхвърлям забравеното в дъното на хладилника парче порозовяло и вмирисано сирене, а ще си го пазя за следващия рибоилов! ;)
Много хубав репортаж от един хубав есенен риболов! Поздравления!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Факторът MILO

Мнение от hshopov »

Благодаря за споделения репортаж!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Факторът MILO

Мнение от Кърцата »

ТАРАЛЕЖ2 написа:Другият път,наблегни на "Савета"!! Ще ти падне шапката от резултата!
..проверено на добре познато,твое място-Елхово!!
Вече е пробвано. Скобарите на Струма пощуряват в буквалния смисъл. Но за това след няколко дни, като се върна. След малко тръгвам за Тунджа, ще снимаме филм, та ще имаме удоволствието да видим действието на "Савета".

А "Каведано"-то си е баш за мрени.
Последно промяна от Кърцата на Вто Ное 17, 2015 1:32 pm, променено общо 1 път.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Факторът MILO

Мнение от chirusa_bg »

Saveta-та е доказан универсален боец! :fishing6:

Кърца, я да се обръснеш бързо. :axe:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Факторът MILO

Мнение от djago1981kn »

Перфектният репортаж отново.Внимаваите към Елхово,след атентатите в Париж положението към границата е позатегнато.С тая визия Кърцата може да бере ядове и да лови риба ама друг път.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Факторът MILO

Мнение от lusienn »

И аз Викам да се обръсне,така много застарял изглежда.

Като си в София-ми пиши-имам ножчета всякакви.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Факторът MILO

Мнение от butnik »

Кърцата написа:
ТАРАЛЕЖ2 написа:Другият път,наблегни на "Савета"!! Ще ти падне шапката от резултата!
..проверено на добре познато,твое място-Елхово!!
Вече е пробвано. Скобарите на Струма пощуряват в буквалния смисъл. Но за това след няколко дни, като се върна. След малко тръгвам за Тунджа, ще снимаме филм, та ще имаме удоволствието да видим действието на "Савета".

А "Каведано"-то си е баш за мрени.
Каведано-то е за кефали Кърцони,Барбо е храната за мрени.Добре,че си сбъркал пакетите,че щеше да пишеш по-дългичко :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Факторът MILO

Мнение от Vesko1 »

Браво Кърца!Умееш ги ти тези работи...и ти се отдават.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Факторът MILO

Мнение от naskobo »

Да, очевидно с продуктите за риболов на река МИЛО се престявят много добре, жабарите са известни с това :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”