Къде да отидем до Пловдив?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от TerzievG »

Водоема в с.Белащица не е под аренда и риболова е свободен(или поне една разходка и намокряне на такъмите)! :)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Щом колегата butnik твърди,че водоема е даден отново под аренда,сигурно има някаква информация.Едва ли си го измисля.
Изображение
Изображение
TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от TerzievG »

Вуйчо-Ваньо написа:Щом колегата butnik твърди,че водоема е даден отново под аренда,сигурно има някаква информация.Едва ли си го измисля.
Аз също! :)
Днес проведох телефонни разговори с началник отдел ИАРА Пловдив и със служител от кметството на с.Белащица и от двете места ме увериха,че язовира не е под аренда и риболова е свободен! :idea:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

ОК!Не споря.Това може само да ме радва.Много е готино да имам свободен водоем на 5-6км. от къщи.Пък ако ще и да няма кой знае колко риба.
Изображение
Изображение
botev112
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:47 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от botev112 »

Понеже това ми беше любимия язовир миналото лято, нека споделя какво разбрах. Миналата година напълно неправомерно някакъв полицай от Първенец си е поставил фургона там, естествено с разрешението на кмета на Белащица, който също е в играта и цяло лято са събирали такса и са продавали рибата без да плащат един лев данъци и без нито едно разрешително. След като случайно някакъв човек, служител на общината се опитвал да мине оттам и ги помолил да преместят преградата, която ограничава достъпа на леки коли, те му отвърнали че това е частна собственост. Човека, явно наясно със собствеността в региона им поискал документите и ги плаши с проверка, след които тези хвърлят 2-3 мрежи вечерта, хващат колкото могат от рибата, прибират си фургона и се омитат. Следващите 2-3 седмици този язовир всяка вечер бе търмъчен и грипосван от знайни и незнайни бракониери. Наистина съжалявам, защото шарана оттам бе с много добри вкусови качества.
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Mr.Fish »

Бойковата държава със селските кметчета се превръща в едно обезлюдено блато...
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
stoyanstoyanov1990
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:30 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от stoyanstoyanov1990 »

Здравейте колеги студент съм в Пловдив и не познавам много околността, ако можете да ми препоръчате някой водоем наблизо. Четох коментарите по-горе за яз.Белащица, трябва ли да имам билет за там. Мерси предварително.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Оказва се,че трябва,но като чета какво му се случва на това малко водоемче..... :cry:
Изображение
Изображение
lattante
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 9:06 am
Обратна връзка:

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от lattante »

Mr.Fish написа:Бойковата държава със селските кметчета се превръща в едно обезлюдено блато...
Той Бойко на всички за всичко е виновен.
Не забравяй, че за да имат смелост всички тези селски тарикати да правят мизерии, никой не им е държал сметка.. много години назад.

Иначе някой да е ходил към Езерово или Пранговският тия дни.. ? Че с толкова дъжд...
TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от TerzievG »

Днес бях за 4-5 часа на Белащица и картинката е ужасна! 12 рибари:1 шаранче-100 грама и 2-3 костурчета по 5см,на мен изобщо не ми чукна.Водата е до преливника и според местните това е причината дори червеноперката да не реагира...
Аватар
angelatanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:21 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от angelatanasov »

Откриха вече сезона,може да извадите билет и да опитате на яз. Пясъчник.Там не е кой знае какво,но си спомням и хубави моменти,в които съм хващал шарко :) Наслука!
Който пие бира,не умира!
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Mr.Fish »

angelatanasov написа:Откриха вече сезона,може да извадите билет и да опитате на яз. Пясъчник.Там не е кой знае какво,но си спомням и хубави моменти,в които съм хващал шарко :) Наслука!
Имам една риболовна карта на България с всички водоеми, та там за Пясъчник пише, че държи червеноперка и ще ми е доста интересно, ако някой има информация къде точно да търся тази риба, на какви места. Аз съм правил един излет на Пясъка обаче и помен нямаше от перки - само слънчак, малки костурчета и някое друго шаране.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
konty
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 7:39 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от konty »

Колеги, кажете за микрото на Пясъка, свободен ли е за риболов и с какъв билет, защото имам някви спомени че не можеше с обикновен билет и май има такса.
ЖИВОТА Е КРАТЪК, ИГРАЙ ТВЪРДО!!!
Ако не знаеш - ще те научим, ако не можеш – ще ти покажем, ако не искаш - ще те принудим!
Не живей за мечтите си, Живей заради делата си!!!
Помнете, че понякога когато не получавате това, което искате, това е голям късмет. - Далай Лама
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от alankulu1987 »

konty написа:Колеги, кажете за микрото на Пясъка, свободен ли е за риболов и с какъв билет, защото имам някви спомени че не можеше с обикновен билет и май има такса.
От 20-ти март някъде го взеха под аренда. Таксата в началото беше 10 кинта и квото си хванеш,но от много хора съм слушал,че грам не е зарибявал новия арендатор и излизат само малки перки,каракуди,костурче и някое друго тикенце(шаранче малко). Вчера дочух нещо от сорта,че свалили таксата,но не съм сигурен напълно.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от alankulu1987 »

Mr.Fish написа:
angelatanasov написа:Откриха вече сезона,може да извадите билет и да опитате на яз. Пясъчник.Там не е кой знае какво,но си спомням и хубави моменти,в които съм хващал шарко :) Наслука!
Имам една риболовна карта на България с всички водоеми, та там за Пясъчник пише, че държи червеноперка и ще ми е доста интересно, ако някой има информация къде точно да търся тази риба, на какви места. Аз съм правил един излет на Пясъка обаче и помен нямаше от перки - само слънчак, малки костурчета и някое друго шаране.
Трудна работа е да търсиш само перка на пясъка колега :) До кулата излизаше понеже е по каминисто и скалисто,обаче забраниха риболова по цялата стена.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”