Язовир Лобош (Пчелина)

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от vanadium »

Ами пуснахме доста шаранчета, дано са благосклонни към тях. И половината да оцелеят пак е добре.
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от sa_sko »

сега разбирам че се е зарибявало на лобош ,от 2год. се запалих по спининга и сега по някога ходя на понтоните и хвърлям на блесна или силикон , та преди коледа времето беше супер но рибата рядка но ми направи много лошо впечатление че няколко колеги гребеха дребни рибки от под голямата лодка до крана там се бяха събрали хиляди малки рибки гонени от патици и корморани и въпросните колеги с кепове ги загребваха избираха по едрите и пълнеха пликове тип пени.Най-неприятното е че вместо някой да им направи забележка всички се ядосваха че не си носят кеп и те да си хванат . Много е вероятно и от тези шаранчета да е имало което ще е много жалко.
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от vanadium »

Пуснати са над 3000 броя между 50-100 грама люспести шаранчета, рибата е пусната на стената с цел недостъпност в първите два три дни, докато си намерят пътя. Шаранчетата са закупени със средства от дарения, лични средства на Риболовен клуб Кракра и приятели. Хубаво е ако се ловят шаранчетата да бъдат пускани обратно във язовира, рибите след 3 години ще дадат поколение.
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Trout »

Добре от риболовния клуб не може ли да се обсъди въпроса с ИАРА за по чести проверки, съвместни проверки ?
Изображение
фен клуб-скобар
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от vanadium »

Рибите са пуснати след разрешение и съвместно с ИАРА - Перник, при пускането на рибите бе повдигнат въпроса за опазването им, отговора беше отрицателно поклащане на глава. Не съм очаквал и друг отговор, нужен е граждански контрол, но както някой каза по нагоре трудно е да убедиш всички да пускат малките шаранчета. Всеки има рибата в язовира за бащиния, а не само на язовира, в ИАРА Перник работят 5тима служители със шефа на звеното и съответно не могат да опазят всички реки и водоеми на територията на областта. Наскоро при проверка на езерото Байкал им бяха нарязани гумите на колата.
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Trout »

По принцип това е сложна тема, но какъв граждански контрол може да упражниш освен да подадеш сигнал ? Да знам ,че са малко служителите, но пък и района който пазят не толкова голям и при желание може да се проверява.Мене лично Пернишката ИАРА ме е проверила точно 2 пъти за хиляди риболовни излети.Моето мнение е че просто не им се занимава.
Изображение
фен клуб-скобар
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от vanadium »

Това че не им се занимава е едно на ръка, другото което също е важно е ограничения бюджет. Разплагат само с един автомобил и при два сигнала за различни места и да искат не могат да отреагират. А иначе парите от билети потъват някъде незнайно къде.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от pano64 »

Чух че,излиза уклей и то в големи количества ако някой има достоверна информация нека сподели. :fishing10:
Изображение
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от sa_sko »

На 2 февруари бях на понтоните за 2часа нито едно пипане. Аз лових на блесни и Силикон. Идваха и си отиваха колеги, които пробваха на бял, рибка и каквото се сетиш но никой не хвана и една рибка. Възрастния човек дето работи там каза че от както се е размръзнало нищо не кълве в неделя били влизали с лодка на вътре и били капо. Рибата се е преместила но къде един бог знае.
Sanderson
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 7:33 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Sanderson »

Колеги имате ли информация дали уклея се е преместил на понтоните или все още е мъртвило?
Sanderson
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 7:33 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Sanderson »

Оня ден се разходих до понтоните.Все още си е пълно мъртвило без следа от риба.
digitalbath
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 4:11 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от digitalbath »

Здравейте колеги, кога може да се каже, че започва риболова на Пчелина? Вече доста ме сърбят ръцете, а докато не минат студовете не знам какво ще правя... Ако някой има прясна информация за места, където си струва да се отиде, моля да сподели. Благодаря предварително! :)
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от asenfisherman »

digitalbath написа:Здравейте колеги, кога може да се каже, че започва риболова на Пчелина?
След забраната,иначе и в момента имам приятели на понтоните и са капо.
Риба е излизала на Струма над устието,ако ви се гази в калта.
palamuda84
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Май 12, 2011 8:58 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от palamuda84 »

нещо за язовира колеги от към Радибош ?или към хангарите ?
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от djago1981kn »

Днес на Радибош пълна скръб , водата мръсна пълно сбоклуци ,нивото е леко горе.Хора нямаше и риба нямаше.За два часа от 8 до 10 оттървах капото с една перка колкото палец и уклеиче малко по голямо.От там с двеста към понтоните,икво да видиш на понтона двама души гледат в водата ама нищо не пипа.Информацията от кръчмата е ,че до вторник е имало силен риболов а от тогава на сам пълна скръб.От там на стената и там същата история-нямаше никой.По път за София спрях на Арката .Имаше5-6коли но и там риболова е нулев.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”